Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Još netko na forumu je radio ovakvu spravu samo bez vakuma, ali sa limom ispod. Kad se sve rupe popune sa sjemenom samo pomjeriš podlogu i sjeme propadne u rupu. I ja sam napravio isto ali mi nije funkcioniralo sa sjemenom od paprike. Pa sam odustao od toga.
 
Nebojsa jel to ovakva naprava

https://www.olx.ba/r/24781570/220730

Ovaj lik sto ovo pravi, kaze da sjeme treba biti jednake velicine...
Ja sam je mjerkao za kupus...
Da, da, to je to. Moze samo pilirano seme a ide i kupus posto je okruglo seme. Paprika i ostalo ne moze ovom spravicom. Meni su ljudi od kojih sam uzimao kontejnere rekli da su placali 200 e sto mi je bilo preterano puno.
Imam jedno pitanje za vas, ali cu postaviti u temi o proizvodnji rasada da ne sirimo ovu temu

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Drugari,

gde ima da se kupi seme ljute paprike, ne mislim na ovu koja se na pijacama prodaje na komad, već one male tipa dugmetara, habanero i ostale egzotičnije sorte?
 
Siki, drago mi je da si uspeo to sklopiti u home made izvedbi. Bicemo slobodni da te maltretiramo raznim pitanjima :-D

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
1409ceq.jpg
[/IMG]
54eo29.jpg
[/IMG]


Evo moj stroj za sijanje u plitice od 170 rupa. Cjena izrade je 6 eura isprobano i sasvim dobro radi. Moram reći da baš nije išlo od prve zbog toga što vakom i igle nisu bile baš usklađene, ovo su četvrte igle 0,9 i sad to sasvim zadovoljavajuće radi.
 
To sam i mislio na vrhove, predpostavljo sam da je tako naj lakše, jeli igle sad možeš da mijenjaš.

- - - - - - - - - -

Nekako mi je sad forum nepregledan , jeli ovo nova verzija.
 
To sam i mislio na vrhove, pretpostavio sam da je tako najlakše, jeli igle sad možeš da mijenjaš..

Kod mene ti je to sve tako jednostavno da jednostavnije ne može. Igle se mogu mijenjati ništa nije lijepljeno to sve spaja svemoguća izolir traka. Jednu cjev prepoloviš i na njoj izbušiš rupe za igle a na drugoj cjeloj izbušiš rupe za zrak odnosno vakum i kad to spojiš imaš sve.
2ecq6tj.jpg
[/IMG]
6zn1wi.jpg
[/

2pop54m.jpg
[/IMG]
2dr5u6w.jpg
[/IMG]




@Nebojša kako to misliš "Sta ti pravi vakum?" usisivač vuče zrak i to je to.
Ovo je usisivač eureka kućni dosta jak, star je malo više od 20 godina.
 
Nazad
Vrh