Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Hladno ovih dana, zapalicu strujomer od grejaca :)

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
 
prskalica oprana prije svakog prskanja i sa tom prskalicom radim samo zaštitu, odma taj dan kada sam uočio oprskano sa switchom (Ciprodinil (375 g/l) + fludioksinil (250 g/l) ) i jučer sa teldorom ( fenheksamid, 500 g/l ) dali da danas prođem još sa pola doze switcha ovaj dio gdje je naj jače zahvačeno sam sada preneso gdje je jače svjetlo ti su inače bili iza peči u sjeni tu je naj bolesnije bilo
 
Led u 10h :)
fcaca118c05a00e2346b39b7deffc9fc.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Mraz nocas opasan. Ja nemam grejanje neko ali sam postavio kube od bureta i loziom nocas oko pola jedan ubacio kolica drva u njega.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Pitanje za paprikare. Dali sme da se oprska rasda paprike galopom naravno pre nicanja i u kojoj doozi?
 
Gramokson je kontaktni herbicid. Njime se prska pre nicanja paprike da se rese ponici korova. Korovi su konkurentniji i nicu pre paprike sto omogucava da se na ovaj nacin resimo vecine. Naravno da plevljenje ne gine. Neko to resava i brenerom

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
E ovo i mene interesuje! I koliko ranije i nacin primene, da li se samo oprska zemljiste ili se zafrezira...itd...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Treflan, rampa, devrinol... inkorporacijom, stomp, dual gold... povrsinski. Stomp i treflan sam koristio, ostalo nisam. Treflan treba primeniti desetak dana pre rasadjivanja, stomp nema ogranicenje

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Po meni, zupilan 10 dana ranije, isitnis jednom isprskas pa usitnis jos jednom.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh