Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Ma u principu i nema nekog roka...jbg al planiraj da crvenu papriku rasadis napolju do 20 maja. Ako ne stignes i pre...posle vec imas manji rod i muci se mnogo jer krenu velike vrucine. Sto ti kazem nema roka pa zato sto ako je hladno ona nice i po 15 dana i vise a ako je temperatura povoljna nikne ocas posla...za 5 dana sva.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
poz ljudi. evo ovako. Bavim se proizvodnjom jagoda na 2ha i ove godine cu 1ha slonovo uvo da sejem. Direktna setva ce da bude bez folije. Sad me interesuje koju traku da uzmem za navodnjavanje i gde je najbolja cena. Parcela mi je 440m i na sredinu imam bunar. znaci 220m cu da navodnjavam. Hvala vam na odgovor unapred
 
Pa ne moze vise od 100m duzine na kap po kap

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
kako ne moze kad mi je tu jagoda pored toga i isto navodnjavam kap po kap? Samo sto mi je to queen gill traka sa 10cm razmak od kapljaca i 4l po satu daje ali mi je to skupo 7.5 din. Ipak jagodu ostavim 3 god a ovo vadim ove godine. Znam da moze da se navodnjava sa 150mic pestanova traka sa 20cm razmak i 3l po satu ali me interesuje da li znate nesto slicno toga i po kojoj ceni i gde?
 
Pa ja sam kapaljke na 10 cm duzina je bila oko 110 m. Ti posto ces toliku duzinu uzmi na 15 cm sa manjim protokom tako da ne gube pritisak. Moj ti je savet pusti sve sto ti neko prica uzmi nekako postavi jedno crevo, probaj vidi kako ce da funkcionise, nisu ni sva creva ista...preracunaces sistem na osnovu litara po satu i po metru (pise na crevu ili na deklaraciji) u odnosu na pumpu i kolicinu vode. Da sve bude optimalno

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ma mozda moze 150m ali ces morati npr 4-5 reda odjednom da navodnjavas da bi imao jak pritisak.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Nista od ovog sto ste napisali nije skroz tacno ali ima tema o kap po kap, pa prelistajte i diskutujte tamo.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ma mozda moze 150m ali ces morati npr 4-5 reda odjednom da navodnjavas da bi imao jak pritisak.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
druze moj mozda u leskovcu posle 150 metara nema pritiska ali kod mene ima. Imam pumpu sto mi gura 1100l u min i bunar fi90 dubina 50m sto mi daje isto dobro kolicinu vode. Tako da kod jagoda nemam problema ni sa navodnjavanjem ni sa prihranom. Nisam trazio savete o pritisku vec o tome gde moze jeftino da se nabavi traka koja se koristi u paprici i to 1god ali cu pregledati drugu temu. I to je normalno da na duzini od 220m necu imati na pocetku i na kraju isti pritisak. To i sam znam. Ali hvala :)
 
Ima. Amfora ima sitnije plodove, mada kvalitetnije (vise suve materije, lepsa boja, ukus...), manje je osetljiva na nedostatak kalcijuma i ozegotine... Slonovo uvo ima krupne plodove koje nase trziste vise trazi i to je to. Prinos je tu negde

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
U toku ove nedelje ide pod tunel.
c1e460789d097756891ce24eea114159.jpg
92cb94dc59eb7fd4a7deb8f967f5edd9.jpg
326d46dc9a6f40ff782bed5b1271908b.jpg
d591dc7b43ad233f52fe0fe9f71bbd71.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemam iskustva sa povrcem, ali bih iz znatizelje probao malciranje paprike(slamom, piljevinom..)..Negde procitah da moze malc i da naskodi, pa bih zamolio sve sa tim iskustvom da ukazu na eventualne probleme i opisu postupak, da li nastreti tlo pre rasadjivanja, posle...
 
Meni se pokazalo najboje posle prvog okopavanja zbog slaka, a i ugreje se zemlja. Ali to zavisi od tipa zemlje, ja imam tešku glinu...
Sitna piljevina pojede dosta azota pa treba dohraniti, bolja je šuška od abrihtera. Trava je najbolja ako ti ne smeta seme:)
 
Piljevina mi je od bukve i cera. Znaci nije kisela..Ne brinem zbog temp. zemljista jer je peskaiva-laka. Znam da piljevina trosi azot i zbog tog ,,slaka''(iako neznam o cemu je rec) odlucujem se za slamu. Jos samo da li da pre rasadjivanja prekrijem zemliste?,mislim da je tako mnogo prakticnije.
I naravno hvala vam svima na savetima:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh