Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Interesuje me koliko vi zalivate za vreme vrucina? Predstoji nam jedan period sa visokim temperaturama

Jel neko koristio teppeki i kako se pokazao?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
isao sam abastate i ono ulje-lepak za "insekte" je najbolje sto sam koristio do sada !

zalivanje , svaki dan po pola sata zavisi od kolicine koje izbaci crevo po satu na 1m... ja sa 6l idem pola sata i obavezno prihrana !
 
Za navodnjavanje sve zavisi od zemljista i temperature ja sam zadnji put isao 3,5 sata. Jedan hektar delim na 4 ture.

- - - - - - - - - -

Pocelo cvetanje
kGCK9LT.jpg
[/IMG]
 
@ micigen
Druze, mislim da to ne valja. Te 3 litre je nista i stalno kvasis povrsinski sloj. U toj zoni ce ti se razvijati i koren, a to nije dobro. Moras zaliti i dublje slojeve da bi i koren za vlagom otisao dublje. Ne tvrdim da sam u pravu, ali to je moje misljenje.

@ Hitmanle016
Ako dobro vidim, sadio si bez folije. Zalivas rasprskivacima ili tifonom? Koliko vode po kvadratu das i koliko cesto?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Interesuje me koliko vi zalivate za vreme vrucina? Predstoji nam jedan period sa visokim temperaturama

Jel neko koristio teppeki i kako se pokazao?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Ja sam uzeo ove godine teppeki i pusticu ga. Do sada nisam ali mi je moj zastitar preporucio, ali nije jeftin, kesicu 140g platio sam oko 5000 din.
 
ok ! ja mislim da se paprika primila i da sve dok ne bude rod nema potrebe za velikom kolicinom vode odjednom ..
 
Bilo je reci o zalivanju paprike dosta ovde. Zalije se posle sadnje i ne zaliva se 15-20 dana bas iz razloga dobrog ukorenjavanja. Posle krece prihrana kroz zalivanje naravno i bre zabodite prst ispod creva vlaga treba da probije bar 15-20 cm u dubinu i po recimo 10 cm levo i desno od creva. U toj zoni se nalazi koren a on treba da usvaja prihranu ukoliko bude bilo malo vode prihranq ostaje po povrsini, ukoliko je mnogo sto je jos gore prihrana odlazi preduboko. Naravno sto je biljka veca i kad krene rast plodova vece su joj potrebe za vodom. To se vrlo lako vido ako se opipa zemlja preko folije. Kada je biljka olistala dobro i kada ima dosta plodova koji krecu sa rastom a temperature visoke treba joj i dosta vode.
 
@ daha85
Nisam ga nasao kod nas pa sam uzeo calypso. Zao mi je, taman sam zapatio solidnu populaciju buba-mara :)
Nije to druze skupo. Ide 14 gr na 100 litara. To je negde na nivou drugih insekticida koje koristimo protiv vasiju. Mene interesuje za koju ti je povrsinu tih 140 gr i zasto ga pustas kroz sistem?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
@ daha85
Nisam ga nasao kod nas pa sam uzeo calypso. Zao mi je, taman sam zapatio solidnu populaciju buba-mara :)
Nije to druze skupo. Ide 14 gr na 100 litara. To je negde na nivou drugih insekticida koje koristimo protiv vasiju. Mene interesuje za koju ti je povrsinu tih 140 gr i zasto ga pustas kroz sistem?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Meni treba za 50 ari 100g da pustim kroz sistem tako mi je rekao zastitar, posto 200g ide po ha zalivanje a 100g folijarno. A morao sam da uzmem kesicu od 140g jer nema manje pakovanje. Kroz sistem ide zato sto je bolje delovanje kroz koren za leptiraste vasi a folijarno ide za lisne vasi.
 
Imas bele leptiraste u paprici? Ja imam sve druge boje ali belih nemam :)
Trebalo bi da ima pakovanje od 14 gr. Kazu da deluje 14-21 dan sto je skroz ok. Onda bi ti trebao da budes miran mesec dana :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Imas bele leptiraste u paprici? Ja imam sve druge boje ali belih nemam :)
Trebalo bi da ima pakovanje od 14 gr. Kazu da deluje 14-21 dan sto je skroz ok. Onda bi ti trebao da budes miran mesec dana :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Hvala Bogu nemam ali prevetniva je zakon. Tacno tako miran mesec dana. Jeste da ima od 14g ali je vece pakovanje uvek isplativije
Imas bele leptiraste u paprici? Ja imam sve druge boje ali belih nemam :)
Trebalo bi da ima pakovanje od 14 gr. Kazu da deluje 14-21 dan sto je skroz ok. Onda bi ti trebao da budes miran mesec dana :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Zanimaju me vasi komentari,ovo mi je prvi put da radim papriku a samim tim i da se bavim povrtarstvom.Svaka pomoc bi mi dobro dosla :-D

paprika-1.jpg



paprika-2.jpg
 
Poslednja izmena:
@ Nebojsa, Zalivam sa kap po kap, ne znam tacnu kolicinu vode. Ali u proseku zalivam zvaki 4 dan po 3 do 4 sata na 1/4 od hektar. Znaci oko 10do 12 sati na hektar.
 
Koliko ti daju trake po metru, pa pomnozis :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Koji preparat ili kombinacija je najefikasniji protiv tripsa? Odradio sam vertigo+harpun+okvasivac, traktorom prskano. Sledece planiram da ponovim za nekih 7 dana ali cu atomizerom jer mislim da jeste malo vise posle ali pose toga tesko da ce ostati nesto u zivotu. Jer ipak atomizer prska i lisce odozdo upravo tamo gde se kriju grinje, vasi pa i trips valjda. Jos jedno pitanje u vezi vodotopivog djubriva, da li je neko koristio djubriva proizvodjaca "plant master" i kako su mu se pokazala?
 
Nazad
Vrh