Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
ja sam pustio kroz sistem kan-lincer 10kg na 25 ari pre par dana . danas obisao i mogu da se pohvalim konacno da je krenulo na bolje !
ja sam za bubice koristio abastate i ulje -lepak uz .... nije rdjavo za sada !
 
Da ti kan ne zapusi sistem? Ja pustam ruski an

Ima li kod vas polozenih jaja sovica??

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
dosta dugo se rastapa a u 160 l vode 10 kg tako da ne !
znam da je bolji an ali ga trenutno nemam imam ureju al nemam iskustva sa njom !

izaslo neko ulje za papriku,konkretno za bakteriozu ! jel zna neko o cemu je rec ?
 
nFHPild.jpg
[/IMG] Slika od juce.
 
Kao da ima malo tripsa ili grinja...tako deluje ne mislim na ove slike odmah gore. Nego 3-4 sliku na gore... Krece li let plamenca kod vas? Kada krecete sa tretitanjem?
 
Dve ima 100%...kakvi jedna kad da polije a plus prihrana treba da bude sto blize korenu ovako kada bi isla jedna traka sta bi od toga biljka usvojila...malopre sam odradio laser+gatgo+ridomil...i ucinilo mi se da sam video par komada kako lete po paprici.Sad ne znam deluje li gatgo na plamenca? Koja je preporuka za plamenca, lanate, avaunt ili coragen? Kod mene tek krece intenzivan rast plodova jer u pitanju je crveno slonovo uvo nema potrebe ranije da stigne.
 
Ja imam jednu traku i radi kako treba. Ne treba ni paprici ni drugom povrcu (ni vocu) "infuzija", da je kljukas direktno u koren. A i pitanje je cene. Lako je za pola jutra a koliko bi to kostalo za 3k.j.?
Pitao sam zato sto je razmak redova na foliji veliki. Ako je jedna traka, onda je po meni presiroko

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nebojša na ovakvim temp infuzija je neophodna da bi ostvario kvalitet i kvantitet.
Slušam priče radnika iz bivšeg pika ovde kod nas drži neki tajkunčić pa su posadili 50 ha na foliji paprike.
Ta je brate progutala 1000 kg prihrane po ha.Znači svaki dan prihrana....na 2 creva..
 
Bas tako Ljubek. Veca sirina izmedju redova omogucuje paprici vise prostora i sunca samum tim vise i kvalitetnujeg roda. Sto se tice prihrane skupa je i ne isplati se pustati je van zone korena. Isto vazi i za vodu koliko god da je dostupna trosi se nesto struja, gorivo ili vreme tako da na kraju vise se isplati 2 creva. Creva nisu skupa ja sam na 12km dobio cenu od cibi mi se 4,6 din da napomenem da je subvencuja odnosno povracaj na njih 40% bez pdv-a tako da na kraju izadjz jeftino. Kazen jeftino u odnosu na korist.
 
Naravno da treba prihrane, ali ne mora se dati direktno na koren. Ja imam jednu traku, redovi na 35cm i 25 u redu. U krsturu idu i na 20 u redu. Kad ide jedna traka treba ici redove blize traci, zato sam i pitao. A to da li ce brze ili sporije zaliti, tako mi je sve jedno, i tako kampujem na njivi :)
Ljubek kako tvoja paprika?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
nije loša čini mi se da na novoosvojenoj površini ima malo virotičnih biljaka i deformisanih plodova a na staroj površini je situacija bolja.
Zalivanje intenzivno svaki dan a prihrana svaki treći

Ima i tripsa fala bogu..
 
jel prihranjuje neko sa
yarakalcinit.jpg

YaraLivaTM Calcinit

koliko ovo ide na 30 ari ?
koliko vode da stavim i jel ide na kraju zalevanja ili ?
 
Znam da radis bez folije, ali ima li potreba svaki dan zalivati? Koliko vode das u jednom zalivanju?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kada su ovakvi uslovi veruj da ima na suncu ima preko 50 stepeni paprika trosi ogromne kolicine vode...A pogotovu ako dobro ponese rod. Prvi nedostatak vode pogadja plod, automatski povlaci vodu iz ploda i stiti biljku, paprika voli sunce to je definitivno. Ali ovo je vanredno stanje cak i za biljke merio sam termometrom na suncu do 50 a kada je dostiglo 50 stepeni sklonio sam da ne pukne...isla bi jos gore temperatura.
 
Poslednja izmena:
Ja imam jednu traku i radi kako treba. Ne treba ni paprici ni drugom povrcu (ni vocu) "infuzija", da je kljukas direktno u koren. A i pitanje je cene. Lako je za pola jutra a koliko bi to kostalo za 3k.j.?
Pitao sam zato sto je razmak redova na foliji veliki. Ako je jedna traka, onda je po meni presiroko

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Moje misljenje je jedna traka jedan red jer ako stavljas jednu traku a dva reda onda moras da sadis redove blizu a to nije neko resenje. A i naravno da treba djubrivo da ide direktno pored korena najbrze usvaja i sto je najbitnije usvaja ga direktno ta biljka pored koje kaplje.
 
Nazad
Vrh