Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Ako je na foliji i na banku onda ce se ocediti pa ce doci sebi.Samo da ne potraje duze od 2-3 dana onda se teze i sporije oporavlja..
Jeste na foliji ali nije na banku, mozda tek 5cm
I ja imam jos rasada. Nisam hteo da prodam rasad a sad pitanje kad cu moci da ga posadim


Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
preventivno idem jednu litru Galofungina T + 1 kg Polirama po hektaru zalivne povrsine,a sve to mozes i da poduplas u ovakvim situacijama. inace zalivnu povrsinu izracunavam ovako: duzina k.p.k creva puta 0.4 m(tj. koliko crevo baca,20 cm levo i 20 cm desno).
 
Da li je ovo oblik phitiuma ili nešto drugo (poleganje rasada)
a48dc39d0074af0af1d7b97ba1b1f106.jpg
8fa8dd9284e2d69f508202d3537f835d.jpg
 
dobro ti kaze Nebojsa, a mislim da bi i prskanje mensurolom u krug njive imalo efekta

- - - - - - - - - -

Da li je ovo oblik phitiuma ili nešto drugo (poleganje rasada)
a48dc39d0074af0af1d7b97ba1b1f106.jpg
8fa8dd9284e2d69f508202d3537f835d.jpg
ja sma imao tih problema u plastenicima druge godine. prvo sam mislio da je preduboka sadnja i velika vlaga. onda sam dobio odgovor od jednog agronoma da je to neka Fulfa koja unistava koren usled velike vlage i vlaznosti vazduha. idalje nisam siguran sta je. mada meni to najvise lici na botritis vratnog dela korena
 
Molim Vas, savet!! Posadio sam papriku pre par dana, i zalivao prve dve veceri od tada svako drugo! Paprika je pocela da crni? Zasto? Sta da radim? Posto je taze posadjeno, nisam ni sa cim prskao dok se paprika ne primi!!
 
Molim Vas, savet!! Posadio sam papriku pre par dana, i zalivao prve dve veceri od tada svako drugo! Paprika je pocela da crni? Zasto? Sta da radim? Posto je taze posadjeno, nisam ni sa cim prskao dok se paprika ne primi!!

Sto si je zalivao toliko? Paprika kad se rasadi ne zaliva se svako vecxe ili svako drugo nego samo jednom i to sat vremena pustis zaliv. Posle toga joj ne treba zaliv naredih sedam dana mada i to zavisi kakvo je vreme napolju. Druze zabodi prst oko nje pa vidis kakva je zemlja ako ima vlage ne diraj ako je suvo zalivaj. Kako zalivas? Ona sad odprilike truli jer verovatno pliva u vodi.
 
Sto si je zalivao toliko? Paprika kad se rasadi ne zaliva se svako vecxe ili svako drugo nego samo jednom i to sat vremena pustis zaliv. Posle toga joj ne treba zaliv naredih sedam dana mada i to zavisi kakvo je vreme napolju. Druze zabodi prst oko nje pa vidis kakva je zemlja ako ima vlage ne diraj ako je suvo zalivaj. Kako zalivas? Ona sad odprilike truli jer verovatno pliva u vodi.

posto nemam mnogo 200struka, zalivam casom od 1dcl po struku.. Ona da ne pipam narednih par dana... !! nadam se da ce se povratiti!
 
Sto si je zalivao toliko? Paprika kad se rasadi ne zaliva se svako vecxe ili svako drugo nego samo jednom i to sat vremena pustis zaliv. Posle toga joj ne treba zaliv naredih sedam dana mada i to zavisi kakvo je vreme napolju. Druze zabodi prst oko nje pa vidis kakva je zemlja ako ima vlage ne diraj ako je suvo zalivaj. Kako zalivas? Ona sad odprilike truli jer verovatno pliva u vodi.
Ajde ako ti nije tesko pojasni malo oko navodnjavanja paprike, ja je prvi put sadim rasadio sam je 01.06 i dobro zalio. Znaci sada bi trebao da sacekam jedno 7-10 dana pa da ponovo zalivam? Da nije to puno?
 
@dusan1 Ajde sad brate kazem ti npr. koliko malo dete moze da popije vode a koliko odrastao covek? Tako ti je isto kao i kod biljaka! Kad papriku rasadis zalijes je prvi put malo tako da ima oko korena vlage da bi se primila. Kako paprika raste tako povecavas navodnjavanje. Ne mozes di da navodnjavas kako ti mislis nego kako ona trazi. Znaci mora da se kontrolise i prati. Da proveravas oko struka dali joj je suvo ili ima vlage itd. Sta ce bilo kojoj biljci, ne samo paprici, mnogo vode ako je mala i ne moze da je popije? Nije to samo tako rasadis i polivaj i to je to, to je nauka. Sto se mene tice ja sam ta govna, da izvinete, batalio od prosle godine posle 4o godina u mojoj kuci samo prenosim iskustva. Znaci moras biti budan i pipkati oko struka, dali ima vlage ili ne itd. I da naglasim nema veze jesi ti dobro zalio posle rasadjivanja ili ne mada mislim da nema potreba da kad je tek rasadis da je zalijes fest nego umereno u zavisnosti kakav sistem za navodnjavanje imas ali opet naglasavam kad se rasadi ne treba joj mnogo vode. Paprici treba najvise vode kada krene plod odprilike velicine oraha onda je treba navodnjavati da ona pouni taj plod....tada je ona sposobna da prihvati vece kolicine vode...Valjda sam bio jasan pa sa srecom u prizvodnji!!!
 
Ja pre rasadjivanja dobro natopim, sutra se ocedi i malo prosusi, preksutra sadim. Kad posadim opet dobro zalijem i onda ne diram nista bar nedelju dana a mozda i duze. Kako se spusta voda, tako se koren spusta za vodom. To je jako bitno da bi biljka razvila dobar koren. Ako joj ti svaki dan sipnes malo vode oko korena, koren ce tu i ostati i nece se razviti

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Sto se tice zalivanja ne valja preterati. Paprika jeste biljka koja voli vodu ali sve ima svoje granice. I ja sam na jednoj parceli gde imam 6 redova malo preterao pa mi je dobila po malo zutu boju i to sam je zalio samo posle rasadjivanja ali previse. Pogotovu u ovom sistemu gajenja sa folijom je bitno jer ona tu mnogo sporije gubi vlagu kada je biljka mlada i nema tolike ppotrebe za vodom jako se sporo gubi ta vlaga.
 
Nazad
Vrh