Uslužni tov

a sta ja da kazem imam objekat sa resetkastim podom, sisaljkama, ventilacijom.. ali samo 75 komada u turnus nam staje.. i nemam sta da trazim u neoplanti.. imam cak i registrovanu farmu.. i regularno sve, ali kad ova drzava gura napred samo krupne i pravi ih jos krupnijima....

- - - - - - - - - -

Za delta agrar imate na njihovom sajtu poziv na kooperaciju, pise da objekat mora da ima ventilaciju i resetkast pod i naravno da je gazdinstvo registrovano.


nista bez 250 komada rekli nama
 
Okolina Bačke Topole rade sa Neoplantom uslužni tov ako ima neko na forumu javite se porukom ! Kada nema hrane u čardacima - navala je na uslužni tov da bi premostili do žetve ...Sačekajte svinjari da dodje novi rod moćete svi raditi samo ako se javite organizatoru, i to povoljnije nego sad kad oni dižu kriterijume .
 
Hrana je zasad dobra, 40% jedinice (25-60kg) 60% dvojke (60-100kg).. daju 3.2kg na kg prirasta.. placanje 0,18e na kg prirasta..
 
Hrana je zasad dobra, 40% jedinice (25-60kg) 60% dvojke (60-100kg).. daju 3.2kg na kg prirasta.. placanje 0,18e na kg prirasta..

Druze,ajde molim te napisi nesto o uslovima za usluzni tov:

-Objekti,postoje li neki zahtevi oko njih

-Prasici,tezina,kvalitet...

-Mortalitet

-Veterinarska nega

-Hrana,kvalitet,uspeva li u kombinaciji sa prasicima koje dobijes da izbacis svinje u dogovorenom roku

-Koliko komada moze minimalno da se uzme

-Da li je potrebno materijalno obezbedjenje investicije

Unapred hvala na odgovoru,pozdrav i svako dobro.
 
Objekti: slama ili resetke svejedno (ja imam slamu)
Prasici: letos mi je prosek bio oko26kg, sad u januaru kad sam uzimao skoro 30kg.. kvalitet je dobar, odes na farmu i gledas, ako ti se koje ne svidi ne uzmes..
Veterinarska nega je njihova dobijes br od veterinara i zoves po potrebi oni dolaze na kucnu adresu..
Hrana je u dzakovima od 25kg, sva je u granulama i jedinica i dvojka.. hrana se pokazala za sada odlicna.. 3.2kg smese za 1kg prirasta..
Tov traje 120 dana, ja sam predao prvu turu 114ti dan.. tako da sto se tice roka ne treba puno brinuti..
Minimalno 100komada
Ja sam morao kucu da stavim pod hipoteku, jer trenutno imam 200komada..
sto vas interesuje pitajte, pomocu sto budem mogao i znao :)
 
Druze hvala ti na odgovoru,sve sto je mene zanimalo cuo sam.Najznacajnije meni od svega je to da je kvalitet hrane dobar i da je realna prica ljudi iz Carneksa tj. da se moze postici tov za vreme koje treba ispostovati i kilograme koje treba nagurati.
 
Vazi.. ja kad sam uzeo isto sam se puno cimao ocu li na vreme izgurati kilazu, al na kraju je bilo i vise nego dobro :)
 
0.18e po kg prirasta, ako Odgajivac preda celokupan broj tovljenika od ukupnog broja isporucenih prasadi..
 
Bolje 1 dinar u lad nego 3 na sunce....pa sta ako uleti neka bolestina i pocrkaju a kuca pod hipoteku posle samo da places ko siroce na zadusnicama....jebeni su ti veliki sistemi pa preko banaka jos ide sve
 
Halo komšija Montenegro , dali si napunio objekat sa uslužnim tovom ? Vas tamo baš pomažu što za nas Somborce baš ne može da se kaže ... Šurjak je nekom vašem tamo u sivcu prodao gomilu suprasnih nazimica -lepo za početak !

- - - - - - - - - -

U Somboru zakonom zabranili držanje stoke u I zoni , a dogodine i svima ostalima dok druge opštine pospešuju stočarstvo .....??
 
Meni se čini da je svagde u prvoj zoni zabranjeno držanje krupne stoke, mada je to na papiru. Sve zavisi od inspektora i njihovog rada na terenu.
 
pa nismo na selu:ppozdrav:
preterase ljudi pa imaju u centru grada na malom placu po 20 krava i ko zna koliko svinja
 
Ajd da kazes da ne drze u strogom centru pa ok, a sto ne bi drzali na 500m od centra kada izgleda kao i svako okolno selo ako ne i gore na odredjenim mestima . Gospoda su tamo samo u mislima ...
 
Nazad
Vrh