Uslužni tov

Ma to ti je opet neka mucka, Lik koji je govorio, neki Mihajlovic Rados, Dragos, nebitno koji, ima klanicu i uz neku banku ti daa 100prasadi i koncentrat u paritetu 3kg konc. za 1 kg prirasta i za 100 dana dodje pokupi i tebi daa 1500 po tovljeniku.
E sad treba citati ona sitna slova u ugovoru, ona prave razliku izbedju dobitnika i gubitnika.
Naravno prasad se kupuju sa farme Vere Mihajlovic., a reci cete" pa ovaj dobija 2 puta, jednom na prase pa posle na tovljenika" i naravno tovljenik mora da napravi 100 kg mase kad pojede 300kg gebija, a sta ako ne bude tako:haha:?

Ipak treba biti oprezan jer ne rade oni da bi seljaci nesto zaradili nego za njihovo **greška, toviliste nije toliko komplikovano napraviti pogotovo ne za jednu mesnu industriju, znaci OPREZ
 
Sve je to proracunato. :nono:
Ko nezavrsi tov za predvidjeno vreme, verovatno placa penale.
Zar se isplati za 1500 din po tovljeniku, vrsiti uslugu?
Pre par meseci je prikazivano kako se vrsi usluzni tov junadi, sa kooperantima.
Na pitanje voditelja koliku zaradu imaju, tovljac odgovara negde preko 1000 din po komadu. :zli: :zli:
Covek ubacio 50 kom, teladi i po isporuci nema ni za vodu.
Nisam mogao verovati da ljudi na takve uslove pristaju. :sta: :sta:

Bolje dzabe sedeti, nego dzabe raditi. :cao:
 
Radio je brat sa dotičnima pre par godina samo je on uzimao nazimice od njih čak je bio i na tv-u kod deda Zaharija pa lepe priče pričali da sam se i sam veoma naložio da uzmem.Hvala bogu što nisam jer su brata tako sje.... da je to strašno.Nema tu ništa povoljno po našu stranu samo na njihovu :udri:
 
taj koji je govorio je Mihajlović Ciga iz rume.ima svoju farmu preko 200 krmača koju vodi njegova žena Vera.atkodje ima i klanicu i lanac maloprodajnih objekata.Ugovori su preko pro-kredit banke sa gebijem.sve ostalo što je navedeno je tačno.1500.dinara je malo,a i postavlja se pitanje ko pokriva uginuća?
 
BANE IVANOV je napisao(la):
taj koji je govorio je Mihajlović Ciga iz rume.ima svoju farmu preko 200 krmača koju vodi njegova žena Vera.atkodje ima i klanicu i lanac maloprodajnih objekata.Ugovori su preko pro-kredit banke sa gebijem.sve ostalo što je navedeno je tačno.1500.dinara je malo,a i postavlja se pitanje ko pokriva uginuća?
Koliki bi profit CIST bio farmerom sa tim usluznim tovom.
Znaci:
1500 din-amortizacija objekta-voda-struja-jos nesto= ispod 1000din po tovljeniku, s tim da oni uzimaju rizik uginuca, sto ne verujem.
 
Ciga ima ideju kako da proda svoje pasice izgleda ima problem plasmana pa se dobro dosetio ide on kod cica trnavog da probaju zajedno da zavaljuju ideju sa prasadima.
Pa mozda mu se vise isplati uvoz polutki sumnjivog porekla nego tov svinja.A i gebi ima tu deo kaimaka kao i banka tako da ko uzme taj treba dobro da razmisli bar po meni,nece sav prljav ves da pokazu.vec samo ustirkan
 
Kao sto sam vec napomenuo, "sta je jedno ili nekoliko tovilista za jednu mesnu industriju?"
pa nije niko mutav...odbijte vodu, struju, rad i amortizaciju objekta i ostace Vam osoka da nagnojite njive i nista vise! ::lose::
 
ja licno mislim da je 1500 din dobra cena kad odbijes troskove struje i vode trebalo bi da ostane oko 10e ali i da tu postoje ona sitna slova inace bi mihajlovic vec nasao sebi koperante znaci da tu nesto smrdi ja sam hteo da drzim usluzno pa nikako da ga nazovem sve me nesto njegov nadimak ciga odbija :haha: nije nadimak dobio bez veze ima tu nesto kod mene cigosi gledaju samo kako za te za..bu a sa druge strane njemu se verovatno isplati vise da plati seljaka nego radnika a mozda nema ni objekata samo mi cudno sta ce tu banka ako on daje prasice nisam bas dobro cuo na pocetku
 
Svaki put kada se na tržištu tovljenika pojavi problem plasmana i cene on se pojavi kao"spasitelj" za seljake .Neznam da li se secate sta je bilo pre par godina kada je dao isto tako a u medjuvremenu skočila cena on nije hteo da tovljaču računa novu cenu nego po onoj staroj,meni tu nešto mlogo se oseća....... :sta: ::lose::
 
Sestra mi viši savetnik u pro-kredit banci i ja otišao danas do nje u banku da se raspitam.Oni u banci još uvek nemaju potvrdu o tome da li će tih ugovora sa Mihajlovićem biti.Bilo je ranije kaže i ljudi se pomamili.Caka je u tome što ti konkurišeš kod banke za kratkoročni kredit čiju kamatu subvencioniše država.Troškove obrade kredita i preostalu kamatu od 5% snosi Mihajlović, ali i novci od kredita idu njemu za prasad i hranu.Kredit dižeš na svoje ime i ti si faktički dužnik banke..Dalje,prasici i hrana koju dobijaš su takođe u njegovom vlasništvu do kraja a ti ih samo uslužno toviš.Na kraju on uzima tovljenike i zatvara kredit a tebi isplaćuje 1500.din po komadu.Navodno lečenje i uginuća pokriva on? :sta:
Kredit na tvoje ime je garancija da ćeš svinje vratiti njemu.Odbite sve troškove i šta ostaje?A gde je zakup vašeg objekta?
 
poz.ja ovde nista nerazumem zasto se uzima kredit ako je tako onda cu sam uzeti kredit i toviti svinje sto ce mi on
Post je spojen: [time]1296552279[/time]
_________________________________________________
dali ima neko broj telefona od cige
 
zoran kjlajicevo je napisao(la):
poz.ja ovde nista nerazumem zasto se uzima kredit ako je tako onda cu sam uzeti kredit i toviti svinje sto ce mi on
Post je spojen: [time]1296527079[/time]
_________________________________________________
dali ima neko broj telefona od cige

Imas u urednistvu B92
 
zoran kjlajicevo je napisao(la):
poz.ja ovde nista nerazumem zasto se uzima kredit ako je tako onda cu sam uzeti kredit i toviti svinje sto ce mi on
Post je spojen: [time]1296527079[/time]
_________________________________________________
dali ima neko broj telefona od cige
063/505-853
 
zoran kjlajicevo je napisao(la):
poz.ja ovde nista nerazumem zasto se uzima kredit ako je tako onda cu sam uzeti kredit i toviti svinje sto ce mi on
Post je spojen: [time]1296527079[/time]
_________________________________________________
dali ima neko broj telefona od cige
pa kredit se uzima zbog raznoraznih mucki :haha: ti uzimas kredit da bi kupio prasice od cigine zene i posle ih predajes cigi(cim se presipa iz 1 u drugu firmu istog vlasnika... :nono:) i ako on ne plati banci te pare sto si podigao za kredit (kako kaze @bane ivanov)onda si ga naj...o a njemu idu pare i od subvencije za tov njemu je kao garancija da ces mu dati svinje taj kredit sto uzimas(moras staviti nesto pod hipoteku)a ti nemas nikakvu garanciju da ce te isplatiti
 
E ljudi nacuo sam nesto da neka klanica mislim da se zove "Meso promet"( ili tako nekako) iz Rume nudi prasad za usluzni tov.Citao sam predhodne postove ali mi nije bas jasno da li pisete o toj klanici tj. tom coveku.

Ako neko zna nesto vise neka napise ,kakav je za saradnju? :sta:
 
Nazad
Vrh