Uslužni tov

Odg: Uslužni tov

neka cigo tovi sam ja u to neulazim klasicna prevara :zli: nego jel zna neko neku bolju ponudu
 
Ja sam jednom kupio polutke od gospodina Cige i nikad vise.Jedne mi je pokazao u klanici a poslao druge"malo" masnije.
Pa zakljucite sami........................
Da to je odlicno pitanje zasto covek ne tovi sam?Ima odlicnu modernu farmu i mesta da napravi jos jednu?
Nesto tu smrdi.......
 
Ovi stocari iz zmajeva se udruzili i danas me zvali da pitaju hocu li da uzmem svinje za tov,njih 15,kod Cige daje po 50kom.maksimum ja im preneo savete sa foruma oni mi pokazali ugovor sve crno na belo e sad treba jos u utorak da se sve dogovore.I karneks izbacio ponudu za usluzni tov al nema jos uslova...to je to za sad pa reko da vas obavestim.poz
 
Danas opet bio na sastanku sa odgajivacima svinja,rec je o tome da su pristali na tov njih sestoro,kod Cige,naravno ako ispune uslove,a oni su sledeci,registrovano gazdinstvo nekomercijalno nemora komercijalno,to nisam znao da moze,uclanjenju u udruzenje SUS i 1500rsd je po komadu mora da se dogura do 95kg. i sve stete i troskove snosi on,najvise moze da se uzme 45kom.po gazdinstvu i koliko zivih predate toliko dobijate novca i sedam dana po predaji novac se uplacuje na racun a garant je PRO KREDIT BANKA,I TREBALO BI DA KRENE ZA DVE NEDELJE,KOMENTARI?POZ,ZA SVE
 
Danas opet bio na sastanku sa odgajivacima svinja,rec je o tome da su pristali na tov njih sestoro,kod Cige,naravno ako ispune uslove,a oni su sledeci,registrovano gazdinstvo nekomercijalno nemora komercijalno,to nisam znao da moze,uclanjenju u udruzenje SUS i 1500rsd je po komadu mora da se dogura do 95kg. i sve stete i troskove snosi on,najvise moze da se uzme 45kom.po gazdinstvu i koliko zivih predate toliko dobijate novca i sedam dana po predaji novac se uplacuje na racun a garant je PRO KREDIT BANKA,I TREBALO BI DA KRENE ZA DVE NEDELJE,KOMENTARI?POZ,ZA SVE
komsija znaci on daje sve od praseta,koncentrata do lekova itd
 
Juce na sajmu Delta Agrar nudi kooperaciju zainteresovanim svinjarima. Uslovi su sledeci: Objekat u vlasnistvu kapaciteta 250 komada minimum, koji ispunjava standarde
(taj deo je nedorecen), Hranu dobijas od njih, Gebi je u pitanju, mislim da rekose 3.2 kg hrane po kg prirasta, prasici su oko 28-29kg u startu, 6% rabat na uginuce. Ako nijedno ne crkne
to placaju u totalu
Hrana koja pretekne ostaje tebi i najvazniji detalj 8% je tvoja zarada od prirasta po trzisnij ceni u tom trenutku. Sada koperantima racunaju 130 dinara/kg.
Tovare svinje kad su izmedju 95 i 105 kg
Inace prasad su od F1 krmaca ukrstenih sa danskim Durokom
 
Juce na sajmu Delta Agrar nudi kooperaciju zainteresovanim svinjarima. Uslovi su sledeci: Objekat u vlasnistvu kapaciteta 250 komada minimum, koji ispunjava standarde
(taj deo je nedorecen), Hranu dobijas od njih, Gebi je u pitanju, mislim da rekose 3.2 kg hrane po kg prirasta, prasici su oko 28-29kg u startu, 6% rabat na uginuce. Ako nijedno ne crkne
to placaju u totalu
Hrana koja pretekne ostaje tebi i najvazniji detalj 8% je tvoja zarada od prirasta po trzisnij ceni u tom trenutku. Sada koperantima racunaju 130 dinara/kg.
Tovare svinje kad su izmedju 95 i 105 kg
Inace prasad su od F1 krmaca ukrstenih sa danskim Durokom

Da li su dali neki kontak telefon na koji mozes da se informises o toj ponudi?
 
Cuo sam a Neoplanta pocela sa usluznim tovom. Da li neko zna nesto vire o tome?
Ја сам причао са њима везано за услужни тов... Услови су :
120 прасади добијаш од 15-20кг
Мораш имати 8 боксова, у сваки бокс максимално сме да стане 15 ком.
Мораш имати чвртс прилаз објекту
Решетке су пожељне али нису неопходне то важи и за ове савременије хранилице.
Цена 1200-1500дин по товљенику, признају 8% угинућа и за тих осам посто те раздужују одмах чим ти стигну прасици.
Добијаш њихову храну, али одређену количину , чини ми се да је рекао три килограма те хране за клиграм прираста, и тачно ти одреде датум кад мораш да их предаш, не семеју имати мање од 90 а више од 125. Ако раније потрошиш храну ти мораш да докупиш. Њихов ветеринар једном седмично долази и обилази .... Надам се да нисам ниста изоставио, ако те још нешто занима питај, ја сам се распитивао ал сад немогу баш сваког детаља да се сетим из разговора са њима.
 
Za delta agrar imate na njihovom sajtu poziv na kooperaciju, pise da objekat mora da ima ventilaciju i resetkast pod i naravno da je gazdinstvo registrovano.
 
Prošle godine su od mene zahtevali da ispraznim sve objekte da mojih svinja nema - i davali su 320 kg različite hrane i minimalno 50 komada ...
 
Različita hrana prema uzrastu tovljenika - nisam radio jer nisam hteo da sklonim svoja dva nerasta ostale uslove sam ispunjavao i odgovaralo mi je ...

- - - - - - - - - -

Pregovarao sam prošle godine uslužno držanje nazimica , dali neko radi sa Neoplantom nazimice u razmeni za prasad ?
 
Sace da krene malo bolje za seljaka,sve velike klanice ima da teraju polutke za Rusiju....ovde u Sumadiji lepo prolaze sa sljivama...elem bice usluznog tova samo tako...retko da ce ko da tovi u svojoj reziji..a za mene je bolja solucija 1 dinar u ladu nego 3 na suncu..bolji je usluzno nego ovako
 
Nazad
Vrh