Uski pogonski točkovi

Moje Barumke su izdražale od '81 do '06 god, mislim još su čitave nisu ispucale, ali su se ripne pojele i kad nije suvo nema posla sa njima, bacio ih nisam eno ih u rezervi. Ponovo sam kupio Barumke kod www.coningdoo.com bile su 250 eura/komad, ali koliko sam čuo Barum kao marka više ne postoji, spojili su se sa Mitasom i Continentalom.
 
pogledajte one video snimke oranja sto je neko okacio pa mi recite koji maseja,case,jd,fend i ostali imaju uzane tockove :sta:

jedino srbi pametni :D
 
Barum je zakon sto se tice kvaliteta.Na mom Ursusu su od 2000. (kad sam ga kupio stavio nove posto je dosao bos) i nisu se mrdnule.Kao nove su.
Na 539 koji je 85.god.(to su mu prve gume)su do prosle godine bile zadnje neke indijske MRF Nylon i skinuo sam ih samo sto su se izlizale-ostalo sami jedva 1 cm sare i u blatu cvrc.Taj 1 cm nikako da se potrosi.Bile su ko nove al celave.Stavio sam rumine,kod mene u kraju svi ih kupuju i zadovoljni su.
 
za dobre gume netreba reklama vec za lose,zato cu reklamirati Kineske gume,kupio sam dve prednje gume za 539 nekog kineskog proizvodjaca i neverovali mi za godinu ipo su se izlizale i popucale,to je tako los kvalitet da bih savetovao da niko nikada nekupi takve gume mada su jeftinije od nase najjeftinije gume za 30%.
 
danas sam bio kod marias zolia i ima uske felne za tebe 700 eura trazi za par sa dobrim gumama
 
ja imam na 577 traktoru uske gume,njihova sirina je 30 cm,i to je dobro ali kad traktor ima sirinu 50cm onda nevalja jer gazi oranje,jer sirina zahvata je 35cm pa se jos zemlja sroza i ugazis brazduuuuu
 
Danas mi stigli uski tockovi za rusa. Zadnji 9.5 x 42 i prednji 8.3 x 20

15clwl2.jpg




Na drugoj slici se vidi razlika u sirini u odnosu na original zadnje gume 15.5 x 38. Kad se lepo stave pored sirokih ove uske su nize za nekih 3-4 cm.

2z4d0qp.jpg



Cena 1300 E........dve zadnje i dve prednje gume ( Voltyre ) sa felnama ( made in russia )
 
Pitanje jedno pošto su kod vas i jel se mogu naći uzane felge od imt 13,6 36 ili od torpeda iste dimenzije,treba mi za 577 hvala.
 
Interesujeme da li moze da se stave uski tockovi 12,4x36 od imt-a na imt 542. Nesto mi pade napamet zbog transporta i medjuredne obrade.Po meni mislim da moze.
 
bice mu to preveliki tockovi. bice traktor oko 10 ak cm vislji na poluosovini, bice dosta nasadjen ka napred. a sad da li stanu u blatobran to neznam. sve se da izmeriti.
 
Mislim da bi stali u blatobran posto ima dosta mesta.Da li neko zna koliki je precnik tih tockova?
 
Jel ima neko sliku od tih tockova od r32 da kupim ako natrcim.To bi mi sigurno bilo bolje nego ove original.
 
Srce felne je identicno, razlikuje se samo obruc po precniku i to se vidi jer su usice na 28 coli felni (standard 542) priljubljene uz sam obruc a na 32 coli felni je osa rupe na usici kroz koju sraf prolazi je udaljena nesto vise od 5cm od obruca u odnosu na istu koja je na felni 28 coli.
 
Nazad
Vrh