Uski pogonski točkovi

Sve je to OK , ali kako koristite prednju vuču ? :sta:
 
Ja dodjem ko ladno pivo na +45C
Al salu na stranu ovde u mom kraju(brdovitom) ljudi sve vise prave jednoosovinke prikolice sa kardanskim pogonom.To izlazi gde god zamislis.Ide kao da je duplak ako ne i bolje jer gura traktor napred i ona iznosi.
Gume sa vojnih Tamova su Tigrove i imaju 12 ili 14 platana trpe pritisak od 8 atmosfera.I stvarno su nepoderive.
 
uske gume su najbolje negaze oranje,mozes da ores i po kisi nece ti zagusiti blato u blatobranu,mozes da sejes kukuruz,znaci ucinak sa njima je mnogo bolji i kvalitetniji sto znam iz iskustva a radi se o 577.znaci nema govora o nekom slabijem traktoru sa takvim gumama.
 
a sto se tice pneumatika kod traktora nema nekog izbora kao kod auta,vidi moguce je da je traktoru teze da ide kroz blato sa sirokim gumama nego sa uzanim ali siroke gume sluze za spremanje njive tu mogu nekako da kazem da nemam nista protiv ali kad se ore sa njima pola brazde 577 vec uzorane brazde ugazi  tako da odma u  startu gazi njivu a jos je nisi ni uzorao,a oni u fabrici kad su ti prodavali traktor dali su ti mogucnost da biras,tako da u mom selu ima slucaja da je covek dao siroke gume za uske,kolika je sirina gume kod 577 sira je nego sto imas tvrde podloge posto se zemlja malo sroza ako malo dublje ores mislim na bolju zemlju.mislim da sam ti dobro objasnio.
North ARMY je napisao(la):
orao sam ja nemaj brige,pa nije ujak stekao imanje jer je bio lud,tako i ovo menjao je za siroke gume i nikad se nije pokajao
evo kad si zapeo
1da valjaju uzani svi veci traktori bi imali uzane a ne siroke gume(srazmerno njihovoj masi)
2da treba da radi sa oba fabrika bi namestila da radi sa oba,ali molim te nemoj mi nametati polemiku kako kod okretanja i to,jer ima resenje i za to  :osmeh:

@hurli evo mog ferdze

vidi o cemu ti pricam.poredi rusa sa 577,ima uze gume ali vece sto je opet bolje od 577,karter mu je vislji od zemlje i teze se zaglavi jer prodje tamo gde 577 nikad nece proci jer sibir nije kao vojvodina,to su ti najvaznije stavke za dobar traktor.tako da nevredi da ti pricam dok sam neshvatis neke stvari da nije sve onako kako mislis...
 
a stavi rusa na uzbrdicu pa ces videti koliko je stabilan
SVAKA masina je napravljena za odredjen teren,uzmi samo primer sip i zmaj beraca i sve ce ti biti jasno,kao i brdske jednoosovinke ili zmajevke :cao:
 
sve mi je jasno,nase je dobro ali strano je jos bolje,pa necu nista da komentarisem jer ljudi nemaju velike parcele da bi bili korisni neki imt traktori kao u vojvodini.zato da zavrsimo sa pneumaticima i sa dimenzijama da li se slazete da rus ima najbolje dimenzije pneumatika.
 
znam ali nebi da komentarisem jer nije mesto,samo kad se setim posto je nov imt a posto je rus,u rusiji rus kosta pola djabe pola zabadava,tako da mi se obe teme smrkle.jer sto je dobro kod imt kod rusa nevalja i obrnuto tako da bi najbolje bilo kad bi namestili imt da lici na rusa i da bude jeftin u srbiji kao sto je u rusiji.
 
zzivica je napisao(la):
.jer sto je dobro kod imt kod rusa nevalja i obrnuto tako da bi najbolje bilo kad bi namestili imt da lici na rusa i da bude jeftin u srbiji kao sto je u rusiji.

znaci rusu je jedna od jacih strana lepota :haha: :haha: :D
 
didi je napisao(la):
Vidim da pojedinci ovde potenciraju da se na primer na 560 stavljaju uže gume sa većim prečnikom.Pa čemu to?Šta se time dobija? Ja mislim da se više gubi bar u radu u njivi.Ipak su naše mašine više u njivi nego u transportu.

To vam sluzi da radite u njivi za 15 do 20% brze(kod laksih radova kad netreba snaga).Probajte pa cete da vidite sta znace vece gume .Nisu to dzabe napravili.

North ARMY je napisao(la):
veci precnik=veca brzina i to stavlja onaj kome 560 treba kao manji-laksi trakrot,za oranje sigurno ne valjaju uzane gume
Druze probaj da stavis na 560 uzane felne,idi da ugaris ili da ores za zito,pa javi kako je bilo i sta si primetio?
 
Da sad ne citiram, samo cu napisati da je jedan od vas GADNO prgrjesio...

Uske gume su UVJEK bolje u oranju od sirih, nez ikakvih iznimki! a debele gume se koriste u pripremi za sjetvu i samoj sjetvi.

Da ste u pravu, onda bi svi veliki traktori u oranju miali uduplane tockove, a u sjetvi bi ih skidali... NIKAKVE veze s vezom nema ovo sto citam u ovoj temi...

Kad spominjem uske tockove, ne mislim na one tockove za kultivaciju i prskanje, vec na one "suplje" felge sto su se isporucavale na IMT traktorima. Steta sto ni jedne slike nemam od traktora s takvim felgama, ali mozda netko i ima ovdje.

Puno bolje se u zemlji ponasaju traktori s uzim gumama od onih sa sirim, isto tako i u blatu. Zasto rus uvjek prolazi kroz blato, a drugi traktori staju? Zasto terenska vozila koja idu po blatu uvjek imaju uze gume umjesto sirih? zato da rezu kroz blato a ne da plivaju po njemu... Siroka gume se brzo napuni i tesko se cisti, dok se uska guma ocisti od blata vrlo uspjesno i uvjek vuce.

Razmislite malo pa onda pisite, molim vas.
 
imam ja pokazacu ih za pola sata...
milicaiivana1400.jpg
 
Pa ja uže gume od 16 nikad ne bih stavio na moj IMT 560,a da ne govorim o gumama sa većim prečnikom.Pa nisu fabrike to napamet stavile.Što se oranja tiče kod mene je praksa da gumu koja ide van brazde malo izduvam da bi hvatala tlo sa većom površinom i većim brojem ripni istovremeno.Samim tim se i dosta težine traktora vraća iz nagiba brazde ka neoranom delu.Ja to radim jer nemam obrtače ,a i tako su me moji učili.Kad vidim da mnogo proklizava ja se okrenem i odem lepo kući.Oranje sa blokadom nije zdravo za traktor.Nije to dva minuta šlepanja nego ceo dan.To će vam reći svaki iole malo ozbiljniji majstor.
Nort army podržavam te u tvom nastojanju da se odupreš.
 
To majstore, te felge. 14 gume na 577 i 18 sto ljudi stavljaju... razlike su i vise nego ocite. sa ovim 14-kama bolje grize po blatu i ove gume se brze ociste od blata i stalno ripne grebu i traktor na kraju izadje, dok se siroka 16 ili 18 gume teze cisti i one se bezo napune blatom i ripni kao da nema...

Istina, i sa ovim gumama se nekad zapadne, a to znaci da se trebalo okrenuti i otici kuci s njive.

A ovo s ispustanjem da veca povrsina hvata je tocno sa sirokim gumama, a uske uvjek grizu, tako da eto, sam si odgovorio zasto su opet uske gume u prednosti.


Po nekom pravilu bi trebali imati i uske gume i siroke, jer s ovim uskima ces po pripremljenoj zemlji za sjetvu propadat samo tako i dzaba ti ravne pripreme, kad je sijacica puna sjemena a ti uskim gumama usjecas tragove... tu se trebaju montorati sire gume da traktor "pliva" po njivi, a za blato uvjek uze gume.
 
Nazad
Vrh