Ursus

Nisam neki stručnjak za PVP.ONo što pišem je iz iskustva.MOje mišljenje je da kod tebe neki od elemenata PVP nije uredu.Znači jedan element PVP na punom gasu daje količinu goriva koja je potrebnaa taj rad ,a drugi element nema snage za tu količinu goriva.Tad jedan klip ima dovoljno goriva za svoj radni takt ,a drugi nema.Logično je da tad motor neradi ravnomjerno.Ja mislim da je to tvoj problem na osnovu onog kako si opisao kvar.Regulator najčešće strada zbog nedostatka ulja.

Neko detaljnije objašnjenje nemogu ti dati jer nisam bosh-majstor.Ako odneseš pvp na reglažu piši nam gdje je bio problem.
 
Gde se steluje momenat ubrizgavanja ? Na 355-360 ima zupcanik za uzljebljenje koji ima spojena dva zuba pa ne moze da se uzljebljuje drugacije a izmedju zupcanika i bregaste pumpe ima stift .
 
Poslednja izmena:
Jel ima mozda neko siru i malo vecu kabinu od fabricke za Ursusa 355?Ako imate dajte slike,jer imam u planu da pravim kabinu za njega,ali bih pravio da bude malo prostranija.
 
Moja je ovakva

gallery_7764_46_18149.jpg


http://www.google.com/search?um=1&h...h&sa=1&q=kabiny+ursus+c360&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Sve u svemnu dobra izrada mozda da iskopiras od nekog Zetora 72xx ta je jos bolje citaj tisa .
 
@telnett reci mi koja je cena ovakve kabine,i jesi je ti sam pravio,ili si je kupio negde...a sto se tice kabine,bas lepo oigleda,nije mala.
 
To je poljska kabina pitaj nekog dobavljaca delova mislim da su u krokusu imali iste kada sam kupovao . Tu je oko 1000e sada .
 
ovakva je jos ljepsa

100_4206_.jpg


100_4208_.jpg


259313466_big.jpg



i ako sam dobio tocne informacije, cijena fco poljska je 1500 € za sve komplet (hauba, kabina,blatobrani i elektrika)
 
da ali ova sto sam ja stavio je puno tiša kabina , ima i ventilaciju a i za ne bas prevelike novce dobivas prakticki novi traktor.
 
Imam problem na 1634-naime zimus sam radio kocnice...menjao obloge,semeringe,ona dva kociona cilindra(leva,desna)i javlja mi se isti problem od kada sam ga uzeo-leva koci kao sam djavo,a desnu moram nadrukati jednom,i onda koci dobro...ako neko zna sta se desava,da li je mozda u pitanju onaj ispod kocioni koji ukljucuje i vazduh ili...unapred zahvalan.
 
ali nema vazduha nigde...kada probam opet ceo sistem da izduvam,vazduhu ni traga...nego gledam u katalogu od starog tipa 1634,u tom donjem kocionom(koji nije isti kao na mom i nema nastavak za vazduh)postoje neke dve opruge i klipic sa gumicom,a kod mene deluje da nije otvarano,pa ne znam sta ciniti,i dali treba staviti oprugice.
 
Da li su menjani kocioni diskovi,ili obloge diska?Kod mene slicna situacija bila.Uzrok kvara bilo pustanje ulja na semeringu poluosovine prema diferencijalu.
kocnicaur2w.jpg

Zamenom semeringa,kocionih diskova,4 malh opruga i naravno prethodnom ciscenjem od ulja resen problem.
 
pise gore,sve je menjeno,sve novo.aj FL ili ko ima ursusa neka slika taj donji kocioni sto je i za vazdusne kocnice da uporedim sa mojim...
 
Pozdravljam vas,imao bi jedno pitanje:imamo ursusa 355 mozda nekih 5-6 godina,kad smo kupili poznanik majstor zamenio dve dizne zbog loseg paljenja u hladnom vremenu. Polako ali sigurno se vratio taj problem,sad vec i u toplijem vremenu (znaci teze se pali,upali se najpre samo kao jedan klip,pa polako ostali-pa onda beli dim kad se upali...) pa me interesuje koji je neki prosecan vek trajanja dizne,znaci dali su najverovatnije dotrajali i jos vaznije,dali taj beli dim karakteristican za neispravne dizne,jer oni tada samo "pisaju"unutra?Hvala vam na savetima unapred!
 
Menjaj ti sve 4 dizne!Pogotovo ako ti je majstor stavio neke bofli kvaliteta!
 
Nazad
Vrh