Ursus

Hvala na informaciji, ali mi je malo daleko da je nosim u Uzice. Mislio sam ako ima neko tu do Novog Sada servis.
 
Pozdrav. Imam problem sa rucicom za gas kod c-360. Nece da stoj, vec se vraca kao nozni, pa ga vezujem zicom da se traktor ne bi ugasio kad sam van, Dolazio je neki majstor, gledao i na drugom traktoru ali nije uspeo da ga popravi. Neznam da li je nesto polomljeno ili samo treba pritegnuti nesto...
 
otpustila se matica gde zavrsava poluga rucnog ispod rezervoara . Ima guma izmed plocice poluge i sasije a ta matica priteze da se ne vraca , matica sa rascepkom
 
to bi trebalo da bude ovo. Ali nema matica, sigurno je ispala... Hvala u svakom slucaju

24xm1ip.jpg
 
Ljudi pomoc. Zaglavio se reduktor u kornjacu. Ili ja neznam da ga prebacim ili je stvarno zaglavljen... (c-360)
 
Uradio sam tako i prebacio u zeca. Medjutim kad je sraf otegnut poluga normalno (bez teskoca) prebacuje, ali kad je sraf na utvrdjivacu zategnut opet zaglavi na kornjacu. Da li treba da se zameni utvrdjivac brzina ili je u necem drugom problem?
 
Bata probaj neki drugi utvrđivač tj od neke druge brzine stavi na pa vidi da li ide lako ili ne, ako ide dobro onda nevalja taj valjčić na utvrđivaču koji uskače na osovinicu ili se zajela osovinica. Probaj pa javi.
 
Dizne koliko ja znam treba kod Ursusa 355 da otvaraju na 140..... Barem je kod mene tako....
 
Ja sam cuo da se steluju na 160,i tako sam ih nastelovao,i sasvim lepo se ponasa...ali mi se dogadja kao da motor zalece pomalo na punom gasu,moguce da je zbog dizni.
 
Ranije sam imao problem neravnomernog rada na skoro svim obrtajima, naj vise na sredini opsega, to sam resio samoinicijatvno rastavljenjem centrifugalnog regulatora i struganjem novoga stifta koji stoji izmedju tegova . Vec godinama radi bez mirno i ujednaceno i nema " roktanja " .
 
Ranije sam imao problem neravnomernog rada na skoro svim obrtajima, naj vise na sredini opsega, to sam resio samoinicijatvno rastavljenjem centrifugalnog regulatora i struganjem novoga stifta koji stoji izmedju tegova . Vec godinama radi bez mirno i ujednaceno i nema " roktanja " .
Kod mene samo na punom gasu zalece,a na svim ostalim obrtajima je sve ok,a to je pocelo da mi se desava otkad sam pre neki dan stavio nove dizne,i odradio slajfovanje ventila,i otad je sve to pocelo da se desava.
 
Taj problem se i javlja upravo zbog potrošenosti delova, a sipanjem gušćeg ulja(SAE 90) se zazori delimično eliminišu.... To rešenje može da posluži par godina, u zavisnosti od uposlenosti traktora... kod mog kolege to tako radi već 3 godine, a on obrađuje oko 10 hektara, sa tim jednim traktorom...
 
Nazad
Vrh