Ursus

u vezi kocnice na 1634...sumljam na ovaj razdeonik,ima klipic unutra,ali po meni bi trebao da ima sa obe strane opruge koje drze klip u sredini-evo slike.
15qqmg7.jpg
 
Pozdravljam vas,imao bi jedno pitanje:imamo ursusa 355 mozda nekih 5-6 godina,kad smo kupili poznanik majstor zamenio dve dizne zbog loseg paljenja u hladnom vremenu. Polako ali sigurno se vratio taj problem,sad vec i u toplijem vremenu (znaci teze se pali,upali se najpre samo kao jedan klip,pa polako ostali-pa onda beli dim kad se upali...) pa me interesuje koji je neki prosecan vek trajanja dizne,znaci dali su najverovatnije dotrajali i jos vaznije,dali taj beli dim karakteristican za neispravne dizne,jer oni tada samo "pisaju"unutra?Hvala vam na savetima unapred!

Dizne su najčešći uzrok dima na auspuh.Mislim prekomjernog bijelog dima.U tvom slučaju se morala povećati i potrošnja goriva.Najkvalitetnije rješenje je ako si u mogućnosti da odradiš PVP i sve dizne.Ako ne onda obavezno sve 4 dizne.
 
u vezi kocnice na 1634...sumljam na ovaj razdeonik,ima klipic unutra,ali po meni bi trebao da ima sa obe strane opruge koje drze klip u sredini-evo slike.
15qqmg7.jpg

Ovaj cilindar moze praviti tu vrstu problema, isti takav je i kod mene na zetoru, stavljao sam i nov ali nista.
Na kraju sam ga izbacio i spoio svaku cijev za sebe i sad nema problema.
Naravno ja nemam potrebu za vazdusnim kocnicama.
 
Ovaj cilindar nema veze sa vazdušnim kočnicama... on služi samo da izjednači visinu pedale kad stiskaš obe. Bez njega se dogodi da je jedna pedala višlja od druge.... normalno kad stisneš samo jednu pedalu, ona će malo niže da vata kad je prvi put stisneš, jer onda gurne klip u tom cilindru levo ili desno.....
 
Ima veze, jer kad sam kupio novi cilindar on je imao i taj klinac za vazdusno kocenje, ali svejedno nije valjalo tako da sam bacio 30 evra nizasta.
Ako nekome trebaju ti cilindri dacu mu ih, ja sam spojio direktno, bez cilindra i sad radi super.
 
Ovakav cilindar za izjednacavanje visine pedale ima na Zetorima serije 72xx,a ujedno su i aktivatori ventila vazdusnne kocnice.Kod Ursusa 9xx je aktivacija ventila ide preko poluga,sto sam stavio sliku 1 stranicu pre.
Ovako izgleda taj cilindar kod Zetora,a ventil zaq vazdusnu kocnicu je od Ursusa:
picture-001w.jpg

Sema iz kataloga(Ursus):
vazdusna-kocnicaursus902.png

vazdusna-kocnicaursus902.png

Sema iz kataloga-Zetor:
vazdusna-kocnicazetor1.png

vazdusna-kocnicazetor2.png


u vezi kocnice na 1634...sumljam na ovaj razdeonik,ima klipic unutra,ali po meni bi trebao da ima sa obe strane opruge koje drze klip u sredini-evo slike.
15qqmg7.jpg
 
Naime,na slici se ne vidi,ali nije ko na starom tipu 1634...kada se pritisne pedala kocnice,pritisak izbacuje taj deo koji ukljucuje ventil od vazdusnih kocnica,i to tako radi dobro,ali me nervira sto kada razdvojim kocnice,prvi put propadne leva ili desna...pa ne znam da li bi dobio nesto kada bi unutar cilindra stavio po oprugu sa svake strane klipa?
 
EEE ljudi da vas pitam u jednog mog prijatelja na Ursusu C-360 kada ide uz brdo traktor pocinje da jako izbacuje crn dim i nigdje ne moze da nabije 2800 obrtaja po ravnici najvise nabije do 2400 obrtaja a traktor ima 1700 sati ali da nije od toga sto je kupljen pred rato i kada se zaratilo nisu mu radjeni servisi od stranje fabrike Ursusa ili njihovog ovlastenog ditributera i servisera pa tako da mu nije nista stelovano!!!!
 
Maksimalna snaga mu je na 2200 o/min, a nisam čuo da treba da ima toliko mnogo obrtaja. :sta: Probajte da zamenite obrtomere.
 
Ma nije moguce ovaj sto je bas lijen dotjera do 2400 o/min a ovi koji nisu toliko lijeni dotjeraaju do 2800 o/min !!! A za to dimljenje da li treba prestelovati dizne na traktoru ili PVP pumpu treba odnijeti na stelovanje?
 
Može da bude više uzroka zbog kojih se stvara crni dim... nedovoljna kompresija, loše dizne ili pumpa, nepodešen ugao paljenja, nepravilan zazor ventila.
Podrazumeva se da filter za vazduh nije zapušen.
 
2400 okr/min je tvorničko štelanje, i ni jedan se nebi trebo brže vrtit, dakle u redu je.
Dimi, dimi svaki, naštelaj ventile, provjeri dizne to moraš svakako ako nije dirano.
 
EEE ljudi da vas pitam u jednog mog prijatelja na Ursusu C-360 kada ide uz brdo traktor pocinje da jako izbacuje crn dim i nigdje ne moze da nabije 2800 obrtaja po ravnici najvise nabije do 2400 obrtaja a traktor ima 1700 sati ali da nije od toga sto je kupljen pred rato i kada se zaratilo nisu mu radjeni servisi od stranje fabrike Ursusa ili njihovog ovlastenog ditributera i servisera pa tako da mu nije nista stelovano!!!!
U vezi obrtaja mozda je u pitanju obrtometar,ili neki prenosnik,tako nesto,a sto se tice dima,nema tog koji ne dimi bar malo,ali ako je to preterano,valjalo bi odraditi neki nazovimo mali servis,npr. stelovanje dizni,stelovanje ventila,nema tu bas mnogo stvari koje mogu da budu uzrok toga.Probaj nesto,pa javi nam sta si uradio.
 
Naime,na slici se ne vidi,ali nije ko na starom tipu 1634...kada se pritisne pedala kocnice,pritisak izbacuje taj deo koji ukljucuje ventil od vazdusnih kocnica,i to tako radi dobro,ali me nervira sto kada razdvojim kocnice,prvi put propadne leva ili desna...pa ne znam da li bi dobio nesto kada bi unutar cilindra stavio po oprugu sa svake strane klipa?
To je normalna pojava jer kad pritisneš samo jednu pedalu taj cilindar se premesti skroz levo ili desno, jer prvo pokuša da izniveliše, pa kad ode do kraja tek onda kreće ulje ka kočionom cilindru. To propadanje će prestati jedino isključivanjem tog nivelacionog cilinda iz kočionog sistema, a tada može da ti se javi razlika u visini pedala te kad hoćeš da kočiš sa obe, uvek će ti jedna jače kočiti od druge!
 
Nazad
Vrh