Ursus

Malo je traktora koji nemaju problema sa mjenjacnm ,bili uzbrdo il nizbrdo.Vecina nas ocekuje od traktora da je auto.
 
@sosara cica ima jos dva traktora tako da mu je ovaj bio visak,svi su poinostranstvu nije imao ko ni da vozi niti sta,ja sam mu prvi tek sad skinuo tegove iz tockova a na gasu je ostar ekstra mada ga nisam hteo puno forsirati zbog dugog stajanja,to mi je prvi ursus u vlasnistvu znam za mane koje ima ali meni kao malom poljoprivredniku bice sasvim dovoljan a najteze sto ce da radi jeste da tera frezu fap od 1.8,da istera pet sest prikolica djubre neko sitno oranje i to je to ima on kod mene da se ponasa kao u banji
 
@zicko,sad nije visak,sad je kod tebe da radi a ne da lencari.
Ovaj sto sam ti pisao da je lezao pod šupom,nije mazen kad je kupljen kao sto si cuvas tvog,odmah ga upregli,i to dusmanski.
Koje si tegove skinuo,prednje ili zadnje?
Za frezu je doktor,ima opciju preko menjaca da mu radi kardan i u svakoj visoj brzini se povecava broj obrta vratila.Ide polako a freza melje.
 
@sosara,skinuo sam prednje iz tockova apsolutno mi nisu potrebni dovoljno mi je onih cetiri isopd hladnjaka,cale nesto danas drljacio kaze ide odlicno,sad se raspitujem koliko bi me kostalo da ga ofarbam onako kako treba ne samo da se preleti farbom preko njega,sto se tice opcija koje poseduje imam burazera koji ima isti takav tako da cu ih nadam se brzo pohvatati,sto sde freze tice ostalo mi je jos jedno malo parcence baste da se odradi da majka posadi sta hoce pa cemo videti kakav je i na tom polju,jos jednom hvala puno na dobronamernim savetima i uputstvima
 
Malo je traktora koji nemaju problema sa mjenjacnm ,bili uzbrdo il nizbrdo.Vecina nas ocekuje od traktora da je auto.
samo bih dodao jos da svaki ali bukvalno svaki traktor ima svoje mane i prednosti,sto je jednom mana drugome je to vrlina i obrnuto,najbolje je pronaci nesto rentabilno za svoje potrebe izmedju ova dva resenja
 
zicko za tegove sam pitao jer kod nas do sad nisam video Ursusa sa tegovima na zadnjim tockovima,a na you tube na snimcima iz Poljske svi imaju zadnje tegove.
Pohvataces mu sve fazone nije nista komplikovano.
 
@sosara,ma ni ja nikad ni sam video nekog sa tegovima na zadnjim tockovima svi su sa tegovima napred,da li znas mozda kolika je registracija sa tablama za njega,nigde ne mogu da pronadjem neki konkretniji odgovor,inace meda samo peva frezu i tanjiracu skoro i da ne oseca doduse ni zemlja nije bila bas teska za rad
 
ja isto imam ursus c-360 1991g, prije 3god urađena generalna, jer sam ga posudio bratu da si ore jer sam bio bolestan, i upalila mu se lampica ulja... nakon toga mi je stalno imao sve manje snage i počeo trošiti ulje... ništa uradita generalna motora, i poslje toga tj sada ima 8400rh.

inače u transportu je stalno sa cisternom CREINA 3200L, prikolica kikinda 4tone, sijačica žitna AMAZONE D8-30(malo ga propinje kada je tank sjemena pun), pneumatska majevica 4reda nova-lane kupljena, dok je orao to je bio alkar 2 brazde i krimler 2,5m imt, prskalica AGROMEHANIKA 600L 12,5m.
nemam ni jedne riječi pogrde, nijednom mi se nije izbacio iz brzine, inače radim 100ha zemlje.
 
@pomirko ako svu tu zemlju radis samo sa ursusom,nemoj samo pogresno da me razumes ali to je krajnje izrobljavanje traktora da ne upotrebim neki tezi izraz
 
koja je tocno razlika izmedju 355 i 360 da li samo u postavkama (podesavanju) pumpe visokog pritiska ili je komplet drugacija pumpa.
 
@sosara,ma ni ja nikad ni sam video nekog sa tegovima na zadnjim tockovima svi su sa tegovima napred,da li znas mozda kolika je registracija sa tablama za njega,nigde ne mogu da pronadjem neki konkretniji odgovor,inace meda samo peva frezu i tanjiracu skoro i da ne oseca doduse ni zemlja nije bila bas teska za rad

Otprilike, kod nas su ih uvozili bez zadnjih tegova.
Ne znam kolika je registracija.
Meda je na kardanu doktor nauka.:cool:
A sto se tice tanjirace jedan komsija je rekao:"Ovo cudo(Ursus) nosi tanjiracu k'o covek cigaru."
 
Otprilike, kod nas su ih uvozili bez zadnjih tegova.
Ne znam kolika je registracija.
Meda je na kardanu doktor nauka.:cool:
A sto se tice tanjirace jedan komsija je rekao:"Ovo cudo(Ursus) nosi tanjiracu k'o covek cigaru."
sto rece taj covek svaka mu je na mestu,vala bas!znas li mozda kolika je registracija po novom za medu
 
Za Mtz 52 sa novim tablicama i svim taksama 10000 dinara, a on se vodi na 60ks, verovatno je i za Ursusa ista cena?
 
Nazad
Vrh