Ursus

ako neko piše koliko mu traktor troši nevidim razlog da se neko pobuni protiv toga osim ako dotični nema isti takav traktor u istom " kondicionom "stanju i ako im njive nisu jedna do druge a ako potrošnju čitate iz kataloga ili prospekata onda to nema veze sa stvarnošču jer teorija je jedno a realnos sasvim nešto drugo :cao: :cao: :cao:
 
North ARMY je napisao(la):
Ima covek C360 kod mene u selu,ne ide mu lako sa 2*14 pa mu ne pada potrosnja ispod 14l/kj.
Pogledajte temu MTZ ima i onih koji realno napisu potrosnju,a ima i onih kojima samo sto ne curi nafta na auspuh,isto vazi i za IMT i ostale. :cao:
Hihi, 2x14 a traktor 52ks, da mu nije mnogo, idealno je 2x12, kod mene je to bilo negdje i puna kapa..
A potrošnja, e kad bi reko, onda bi i mene napadali, ali da je mala, je definitivno i to mu je bila najbolja vrlina..

Zetor 7211 s istim plugom 2x12 uzme više, mjereno je na 3 jutra 40L, igra se s plugom, sad se traži veći plug a i zemlja je relativno laka za obradu..
 
panonstib je napisao(la):
Gospodine @Peet,
ja sam Vas opomenuo u vezi celog vašeg posta, a o tome da li je nešto djubre ili nije niste merodavni Vi da to odredjujete.Već ste jednom to uradili na forumu i po mom skromnom zaključku samo ono što Vi koristite je ispravno, a ostalo je djubre (seme, mehanizacija ....).Pa o tome bih mogao sa Vama da raspravljam jako mnogo i verujte mi da bi Vam trebali dobri argumenti da me u nešto ubedite.Drugo nisam se našao prozvanim jer ja ne posedujem traktor, a i nevolim kada neko omalovažava neku mašinu i kada se sarkastično ophodi na forumu.

Gospodine @Panonstib,
Vase misljenje da ja hvalim samo ono sto ja koristim je pogresno. Samo sam hteo da iznesem istine o Ursusu a neko od svega toga je pokusao da me napravi lazovom, a to malo vise iritira nego kad se kaze o nekoj masineriji da je djubre.
Toliko od mene, ne nameravam da imam nikakve svadje ili prepirke na ovom forumu ali ponekad neko ume da isprovocira. :ppozdrav:
 
petarHR je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
Ima covek C360 kod mene u selu,ne ide mu lako sa 2*14 pa mu ne pada potrosnja ispod 14l/kj.
Pogledajte temu MTZ ima i onih koji realno napisu potrosnju,a ima i onih kojima samo sto ne curi nafta na auspuh,isto vazi i za IMT i ostale. :cao:
Hihi, 2x14 a traktor 52ks, da mu nije mnogo, idealno je 2x12, kod mene je to bilo negdje i puna kapa..
A potrošnja, e kad bi reko, onda bi i mene napadali, ali da je mala, je definitivno i to mu je bila najbolja vrlina..

Zetor 7211 s istim plugom 2x12 uzme više, mjereno je na 3 jutra 40L, igra se s plugom, sad se traži veći plug a i zemlja je relativno laka za obradu..
@PetarHR izvinjavam se,malo sam pogresio ore sa 2*12 i to mu je puno,drugi ore sa 355 2*10 i ide nekako ni on se ne igra.
 
Ja sam terao moga 355 sa plugom 610.07 , 2 x 12" dok ga nisam prodao(plug),dubina do 25 cm tako sam sa njim orao preko 10 godina i potrošnja nikad nije išla preko 9 litara ,zemlja je očigledno lakša nego neka druga o tome nemogu pričati jer nisam probao orati njednu drugu.e sad kome se sviđa il nesviđa ali tako je bilo sigurno nemam razloga da lažem, samo sto on nema brzinu i lepo ne zaorava u nepaljenoj kuruzovini nema šta da traži ali to su sad neke druge stvari.sad sam kupio rusa 52 i sanjim sam trošio ove godine 15 - 16 litara .
 
Malo je neozbiljno upoređivati potrošnju goriva, pogotovo ove godine, kad svi traktori troše, jer su ekstremni uslovi... Eno kod mene je lane kupljen nov Stayer i lane je vukao 4 brazde, a ove samo tri, nov zetor jr lane vukao V&N 3x14" a ove vuče samo 2x14, MTZ 82.1 kod nas standardno oru sa 3x14" a i oni sad svi trčkaju sa dve brazde.... I to sve u lakim zemljištima.... O ritu bolje da ni nepričam....
Tako da ljudi mante se ćorava posla.....
 
Zdravo svima.Ursus C 360-problem sa uključivanjem hidraulike i kardana.Kada nema opterećenja na kardanu moguće je uključiti uz malo više sile,ali kada je bilo koja mašina koja traži kardanski pogon zakačena nema šanse.Krči i ručica nikako neće da siđe u zadnji donji položaj.U ručici za uključivanje ima lufta pa ne znam da li je to u pitanju ili lamela nije lepo naštelovana.Skoro smo kontrolisali i lamelu i korpu i bilo je u redu pa je majstor samo preštelovao.Brzine menjam bez krčanja vrlo lako , ali kada treba da uključim kardan ili hidraulik užas.Kada je traktor ugašen ručica ide vrlo lako.
Molio bih za mišljenje i savet.
 
Hvala na informaciji.I ja sam pretpostavio da je to u pitanju.Pokušaću ponovo sa štelovanjem pa ćemo videti.
 
Kad su "napeti zupcanici"normalno da teze ide ako nije luft solidniji ali nesmije tesko ici.
 
sale1706 je napisao(la):
Zdravo svima.Ursus C 360-problem sa uključivanjem hidraulike i kardana.Kada nema opterećenja na kardanu moguće je uključiti uz malo više sile,ali kada je bilo koja mašina koja traži kardanski pogon zakačena nema šanse.Krči i ručica nikako neće da siđe u zadnji donji položaj.U ručici za uključivanje ima lufta pa ne znam da li je to u pitanju ili lamela nije lepo naštelovana.Skoro smo kontrolisali i lamelu i korpu i bilo je u redu pa je majstor samo preštelovao.Brzine menjam bez krčanja vrlo lako , ali kada treba da uključim kardan ili hidraulik užas.Kada je traktor ugašen ručica ide vrlo lako.
Molio bih za mišljenje i savet.
I stepen treba da bude 4mm a II stepen 10mm sto odgovara hodu papuce od 35mm
tako pise u katalogu
A ako skidate lamele pazite da ih ne okrenete naopacke jer i onda ce se tako ponasati
 
pozdrav svima!na ovom forumu u temi o belorusima sam video mali anlaser za njega,pa me interesuje da li se takav anlaser moze naci i za ursusa c-355 i gde? a ako ne,koji je po vasem misljenju najbolji da nabavim?
 
kosjerac,nije moj ursuz,cinim uslugu prijatelju.on ga je skoro kupio(traktor) i nije zadovoljan anlaserom.traktor je kupljen od prvog vlasnika,u odlicnom je stanju,akumulator je nov,jedino nije zadovoljan anlaserom,zato ono pitanje o anlaseru.
 
Moji su pred novu godinu kupili ursus 902b iz 1988, u saobraćajnoj piše 50kw (68KS):haha: Komšije i prijatelji tvrde kako ima 75, 80 ili 90 KS, zavisi ko kakav podatak poseduje. Malo sam guglao i pronašao da su se 902 proizvodili do 1985. Ko je u pravu i koja je snaga našeg traktora?!
 
vranjanac je napisao(la):
kosjerac,nije moj ursuz,cinim uslugu prijatelju.on ga je skoro kupio(traktor) i nije zadovoljan anlaserom.traktor je kupljen od prvog vlasnika,u odlicnom je stanju,akumulator je nov,jedino nije zadovoljan anlaserom,zato ono pitanje o anlaseru.
Prvo provjeri kleme, očisti ih, kao i ostale spojeve. A kako ima traktor i godina, nebi bilo loše stavit i nove kablove od mase, i plusa do alnsera.

Ako je ispravan, neka ga ne mijenja, nego rastavi, očisti automat, provjeri pikse, podmaže, stavi četkice nove, i pošmirgla kolektor. Materijala nema ni 10eura a ima novi alnaser..
 
Razlika je između 47 i 52ks, prednji most i kvačenje poteznice za vuču prikolica donje i gornje ali samo noviji 360 ima masivnije, stariji imaju ovo zadnje isto kao i 355..
 
CaneNS je napisao(la):
Moji su pred novu godinu kupili ursus 902b iz 1988, u saobraćajnoj piše 50kw (68KS):haha: Komšije i prijatelji tvrde kako ima 75, 80 ili 90 KS, zavisi ko kakav podatak poseduje. Malo sam guglao i pronašao da su se 902 proizvodili do 1985. Ko je u pravu i koja je snaga našeg traktora?!
Pa koliko ja znam oni imaju 82 ks,a to da su se proizvodili do 1985 ne verujem da je tacno moj kolega ima 902b a traktor je 1990 godiste
 
petarHR je napisao(la):
Razlika je između 47 i 52ks, prednji most i kvačenje poteznice za vuču prikolica donje i gornje ali samo noviji 360 ima masivnije, stariji imaju ovo zadnje isto kao i 355..
zar c-360 nema 60 ks? :sta: od koje godine su ti noviji modeli c-360? :cao:
 
Nazad
Vrh