Ursus

Ja pogleda prirucnik za 335,tamo pise da ima 541 obrtaj kardana na 2200 obrtaja motora,pa to je katastrofa:sta:
 
Ti Ursusi bi bili jos i bolji da ih vlasnici malo bolje odrzavaju ovde kod mene u tim ursusima menjaju ulje svake prestupne godine akumulator su imali kad je traktor bio nov od kako je taj akumulator dotrajao vise ga nemaju. Neki od Ursuza iz sela nemaju ni anasere a kamoli akumulatore, sve to pali na nizbrdici i tako tera godinama.
Zbog ovakve slike nemarnih ljudi imam misljenje da je Ursus odlican traktor i da bi kod savesnog vlasnika sluzio besprekorno...
Ovde kod mene u selu su ljudi toliko nemarni prema masinama da je to za plakanje.

Tako je i kod mene, izgleda da je to zajednicko za sva mesta u Srbiji gde postoje Ursusi. Vlasnici videli da mogu da idu bez toga, i teraj samo, do iznemoglosti, popravljaj nesto bas kad ne moze vise. Svetla i akumulatori su pojam... I mene su gledali belo kad sam prao traktor posle freziranja, ali ja se vodim time da ko masini daje, masina mu i vraca. Pogotovu kad je Ursus u pitanju.
 
Ja imam ursuza 355 i sa njim radim silazu,znaci ceo dan radi na 22oo obrtaja ove godine spoljna temperatura40stepeni i nije mu nista masina je super ali sve ostalo::samo bes::::samo bes::::samo bes::.
 
Sutra radim hidrauliku na jednom 355 iz '81. Vlasnik kaze da 10 god nije paljen, i kad ga je pre par dan napokon kresnuo, ustanovio da hidraulika uopste ne radi. Videcu da napravimo i neku lepu sliku za forum.
 
juce sam uradio svetla na mom ursusu napred,jer kad sam ga kupio radila su oba ali dosta slabo dok pred zimu nije otac otkinuo jedan far pa je zamena stigla u pravi cas najzad cu imati normalna svetla i da progledam,polako ali sigurno sam resio da ga sredim komplet,signalizaciju sam uradio kompletno novu,farovi,stop svetla pozadi,na krilima,nove sijalice i sad radi odlicno,mislim svetli,trenutno trazim neku kabinu za njega pa ako neko zna nekog da prodaje neka javi mada su im cene dosta visoke,kad slikam svetla kacim slike
 
Sutra radim hidrauliku na jednom 355 iz '81. Vlasnik kaze da 10 god nije paljen, i kad ga je pre par dan napokon kresnuo, ustanovio da hidraulika uopste ne radi. Videcu da napravimo i neku lepu sliku za forum.


Ja sam imao identičan slučaj traktor nije dugo palio i kad sam ga upalio hidraulika nije htela ni da mrdne,svi su mi majstori rekli idi kupi novu pumpu,bez rastavljanja, ja lepo rastavim kad ono pukao osigurač,koji spaja klip i "klipnjaču" ,zamenim osigurač i dana danas radi a to je bilo 97,tako da baci pogled na tu sitnicu.

- - - - - - - - - -

juce sam uradio svetla na mom ursusu napred,jer kad sam ga kupio radila su oba ali dosta slabo dok pred zimu nije otac otkinuo jedan far pa je zamena stigla u pravi cas najzad cu imati normalna svetla i da progledam,polako ali sigurno sam resio da ga sredim komplet,signalizaciju sam uradio kompletno novu,farovi,stop svetla pozadi,na krilima,nove sijalice i sad radi odlicno,mislim svetli,trenutno trazim neku kabinu za njega pa ako neko zna nekog da prodaje neka javi mada su im cene dosta visoke,kad slikam svetla kacim slike

Samo treba strpljenja i ako imaš pare spremljenje možeš naći povoljno kabinu,ne mora biti njegova original ja sam stavljao od IMT 540 stari tip,i extra se uklopila,a našao sam je za male pare.Malo sredio prefarbo i sad je ko nova
Redovno gledaj sve oglase i naće se sigurno.
 
Ovakva je bila kad je stigla



256v5om.jpg




A ovakva je bila kad je ugrađena sad ću joj još ugraditi tapacirung i original brave i bolje ništa ne treba.




10zoi0p.jpg
Sve zajedno sa sređivanjem me je izašla 190 Evra
 
@markokurjega,ma pratim oglase svaki dan,sve sami krsevi od kabina a pare gomila,mada ima i stvarno dosta dobrih ali im je i cena paprena,nije mi hitno,pipkam pomalo pa kad naleti,nego,vidim da si morao da menjas kedere,gde si ih kupio i kolika im je cena
 
Procitao sam u temi o rakovici da @cira92 planira da radi prednji trap, skoro sam i ja radio na c-360. Evo su cene ako nekog zanima:

Bolcni sa caurama - 3000 (ista cena i za stari i za novi tip), ja sam kupio pa sam vratio posto je moj bio u redu.
Gnezdo+caura - 800 din/kom (idu 2 kom u mostu)
Caure - 570 din/kom
Aksijalni lezaj rukavca - 160 din/kom
Gumice rukavca - 40 din/kom

Usput sam kupio:

Prednja dekla sa semeringom 3400 din
Dihtung prednje dekle 140 din
Brezon prednje felne - 90 din/kom
Matica za prednju felnu - 65 din/kom
Cev za kocnice (leva) - 540 din
Sajla obrtomera - 450 din
 
Nazad
Vrh