Ursus

e taj izvod je problem naci vucu od dzejmsa i nekako,dali ima neko da radi te reduktore,opet te to mora izaci preko hiljadu evra.
 
Pumpa hudraulike od 360 je pumpa unutrašnje montaže, i nesme da se montira van kućišta ili rezervoara sa uljem, jer joj je podmazivanje tako rešeno da piša na 2-3 mesta pa bi ti sve ulje iscurelo za pola sata.....

dali c360 ima dve hidraulicne pumpe kada je vruc teze dize teske prikljucke na primer tarup sa cekicima tezina 750 kg a na primer punu prikolicu 4,5 tona kipuje bez problema
 
a izvod iz menjaca

To je glavni problem.. To se tesko nalazi polovno ali novo je oko 400 evra... I Dif mozes naci za 200-300 i jos malo posla i ne mora to izaci preko 1000 evra posebno ako trazis polako i radis sam... Ali ja mislim da to ipak nije traktor za prednju.. ( ja sam se isto raspitivao za dedin ali bolje da ostane ovako)
 
da ciro bas tako,al onda treba servo volan pa gume verovatno dođe to ko mom komsi 1200 a jos nema serva,i varena vuca.
 
C 360 nema dvije pumpe. Kad se desi da teško diže priključke a kipa lako skoro uvijek je problem u pumpi. Istrošena je i nemože postići dovoljan pritisak. Nama se čini da je teže kipati 4,5 t nego dići 700 kg. ali nije. Svaki nošeni priključak je ovješen na poluge i od njihove dužine zavisi koliki pritisak na cilindru istog prečnika treba dobiti da se teret digne. Što je duža poluga treba veći pritisak. Težina koju kipamo je direktno na klipu i umanjeni pritisak u sistemu može dići kipu.
Problem može biti i u razvodniku ali je to malo vjerovatno.
Do problema sa pumpom dolazi zbog nedostatka ulja . Naime C355 i C360 koriste ulje iz mjenjačke kutije za podizanje hidraulike. Pošto je pumpa smještena na zadnjem kraju mjenjačke kutije koja je dosta dugačka, ako ulja nema dovoljno na nizbrdici se ono salije naprijed i pumpa radi na prazno (bez ulja) i ubrzano se troši. Često se desi da mislimo da ima dovoljno ulja čak i ako malo fali ali netreba velika nizbrdica da pumpa ostane na suvom.
 
Znam druze da ako se juri i hoces da zavrsis to u roku od nekoliko dana bice 1400 evra.Ali ako radis pametno i vrebas priliku mozes naci Diferencija la smesnu sumu po otpadima..Jedino ti ostaje da kupise izvod nov.(izvini za servo sam zaboravio) tu odlazi jos ::novac:: .. Kako mislis varena vuca?? Sve u svemu ja mislim da je to nepotrebno,bolje prodati traktor i kupiti duplaka nego ovako.. I to nikad nece biti kao traktor napravljen sa dv... :ppozdrav:
 
Citao sam dosta o tome i kazu da je prenos taman sa Dzemsovim diferencijalom... (citao sam cisto onako nemam Ursus)
 
ma da bre budzevina i mozganja i para i opet pitanje? nisu dzaba cene duplaka takve sve ima svoje.
a komsiji je pukla po pola pa je vario ta laka zetoerova sto je stavio na urdzu,napatio se nepitaj i opet stoji razžabljeno a sigurnost:sta:
 
Evo jednoga sa prednjom vucom od Dzemsa.



rererf.jpg
 
a sto ne napravise kojeg sa vucom jest ostavljeno. oni su kopirali zetora a sto ga bar ne iskopirase neg pola stvari fali,to kazu ljudi koji ga voze ja necu da ga kudim svakom svoj valja.
al sto rece cira za male pare kupis rusa da se nemucis sa budzenjem. al ko voli nek izvoli kroz temu je sve opisano sta se desavalo.
 
Mnogo Ursusa su polomljen na pola kod mene u selo... Letos se zaglavio moj drug u reci sa punom prikolicom peska i zvao mene da ga izvucem sa 820 ja nisam smeo da idem da ga cupam,jer su vec 1-2 na taj nacin polomljeni na pola.. Zaglave se i dodju ludaci sa velikim traktorima i eto ti dva traktora... Isto tako mislim da bi ga prednja vremonom pokidala skroz,jer je i tako mek tamo kod lamele ono zvono.. Bolje prodati Ursusa i doplatiti pare i kupiti orginal duplaka i da te ne boli glava.. :ppozdrav:
 
Ne mislim ja da je jak toliko ali nikad ne idem da cupam nekog iz blata sem ako nije moj naj bolji drug (koji se godinama nigde nije zaglavio tako da ne vucem nikog ima razloga)... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh