Ursus

E CIRO sad znas laka je ta sto nevalja :haha:to je za 3511ugrađivano stvarno neznam svrhu sto rece zombi. vec od dzejmsa je druga stvar sto su stavljali na ursuse.
 
335 to je kod njega standardni problem(kuciste def.)ako se preteruje sa teretom na jedno osovinskoj prikolici i cini mi se da to dosta kosta
 
Moj prvi komsija ga ima i vecito mu kida šafove na cizmi,drugom na 355redovno otpustaju mu se safovi,dok na nekim ne,cudni su to traktori pojedini kao da su nedovrseni fabricki.
 
Sad sam ga nasao i zagledo na moj auto ma u losem je stanju i gume otisle od stajanja i skroz je otkinuo desnu trubu tj kuciste diferencijala pa kako su to napravili da nepukne truba ko na svim traktorima sto obicno pukne nego kuciste svasta !!!
 
Ja sam mislio na ovog kolega.. Neznam da li mislimo na istog???

http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1145859_URSUS_335_1974_god

Sad znam i ja koja valja koja ne..:haha:

Pogledaj razliku:

Laka:

3848548-zetor-3545-1.jpg


Teška:

vuab.jpg
 
Moj prvi komsija ga ima i vecito mu kida šafove na cizmi,drugom na 355redovno otpustaju mu se safovi,dok na nekim ne,cudni su to traktori pojedini kao da su nedovrseni fabricki.

Kida srafove na cizmi koji se vremenom olabave, e sad taj traktor ima limene osigurace koji osiguravaju srafove da se ne olabave ali to nasi majstori (strucnjaci) Kad montiraju ne vrate kao sto je fabricki pa se srafovi olabave i bocni reduktor odvali kuciste kao sto se meni desilo na Zetoru 2511.
 
Ljudi, da li neko ima iskustva da li bi hidraulicna pumpa od ursusa 360, mogla posluziti kao pumpa za hidro volan ?
Naravno, da se namontira pogon, i spoji sa razvodnikom !
 
Naravno da moze,klasicna zupcasta pumpa,bitno je da je oko 10 kubika i jaca sto nista ne smeta.
 
Pumpa hudraulike od 360 je pumpa unutrašnje montaže, i nesme da se montira van kućišta ili rezervoara sa uljem, jer joj je podmazivanje tako rešeno da piša na 2-3 mesta pa bi ti sve ulje iscurelo za pola sata.....
 
Miytoo o tome nisam vodio racuna, hidrauliku ne poznajem bas nesto, lajk sam u tom, al tacno
ona je pumpa unutrasnje montaze, i ne bi funkcionisala vani !
Trazicu na otpadu nekakvu polovnu, od auta nekakvog !
A moze li hidraulicna od zmaja 133 RM, ?
Da li je veliki pritisak za ovaj hidro volan, cito sam dosta o tome, kazu da se moze montirati .
 
Bilo koja hidraulična pumpa spoljnje ugradnje za hidrauliku traktora ili kombajna bi trebalo da odgovara što se tiče pritiska i kapaciteta, pitanje je samo kako nakalemiti.....
 
Kad vidim neke takve cene kao da oni imaju jedini traktor za prodaju i da kupci nemaju pojma.. Sto je naj gore naci ce i on kupca zbog prednje vuce ili ce da ga ubede nekako.. A takav traktor se moze naci za 2000 evra tlus ta prednja 500-700 evra... Dodje mi da ga zovem i malo zavlacim oko cene...:haha:

gde moze da se kupi prednja vuca za te pare
 
Pa na njima se uglavnom ugradjuje prednja vuca od Dzemsa,a taj diferencijal mozes naci na svakom vojnom otpadu za te pare...:osmeh:
 
Nazad
Vrh