Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

ja ne mogu po 2 osnova da plaćam PIO-to ke jasno.
Dug ostaje i ako prebacim na sina jer se Pio vodi od momenta otvaranja gazdinstva.Tu nema dileme a ko niste o tome razmišljali ili ako ste se kasnije registrovali to je druga priča
 
Moj post ce biti :off_topic: :off_topic: , ali me ne bi zacudilo da se kroz par dana pojavi sledeci post >

Korisnik MISKO,
lokacija Bg sa okolinom i Vojvodina

"Ja smatram da nije pravedno da nemaju svi pravo na subvencije. Ja sam teskom mukom i postenim radom stekao jedva 30.000 hektara, a sada ovi likovi iz ministarstva mi ne daju subvencije. Zasto ta nepravda??"
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:


PS Zar vas jos nije umorila rasprava oko "pravednosti" uvodjenja profi i hobi seljaka sa svim svojim posledicama?
 
Zoran0230 je napisao(la):
ja ne mogu po 2 osnova da plaćam PIO-to ke jasno.
Dug ostaje i ako prebacim na sina jer se Pio vodi od momenta otvaranja gazdinstva.Tu nema dileme a ko niste o tome razmišljali ili ako ste se kasnije registrovali to je druga priča
Ti nemoj promeniti nosioca tj sinu predaš gazd. Otvori mu novo i daj zemlju u zakup ili bez naknade tako on neće imati dug koji si ti "napravio".Tebi će tvoj ostati svakako da li mu otvorio gazdinstvo ili ne.
Ivane da znaš da je i Miško zaslužio subveniju, Ako je vlasnik zašto da ne. :haha: :haha: :haha:
Samo treba da neka vlast proguta žabu i ispita kako je kupio tu zemlju?
No to je za ministarstvo pravde a ne poljoprivrede.
 
Zorane, otvori novo gazdinstvo na sina, uplati mu PIO, daj mu zemlju u arendu bez naknade i po isteku 6 meseci (posle 2 rate za PIO) u 2011 moze da podnese zahtev za subvenciju.
Resio si problem, ako imas bar 5 Ha, bices na nuli ali ti sinu barem ide radni staz, kakav-takav!

Ko zna, dok on stigne do penzije, mozda Srbija bude u EU ili nekoj drugoj uniji, i mozda penzija poljoprivrednika
bude i celih 16.000!

A sto se tice Miskovica, a sta mislite kako je Dragin tako ekspresno dobio nogu, a poljoprivreda (barem po statistici)
jedina ostvaruje izvozni suficit? Po toj statistici trebalo je da ga postave za premijera!
 
Da li je u nekom mestu bila tribina koju je organizovalo ministarstvo,u vezi uredbi i planova za ovu god.?
Kod nas je 2 puta otkazana :sta:
 
Zoran0230 je napisao(la):
Po milioniti put moram da napišem da mi nije krivo što vi dobijate subvencije (zna se kome ja ne bih dao),možda tako deluje.
Ja imam registrovano gazdinstvo od 2004-e.Do 2011 puta PIO -blizu 3000 evrića a ja bih trebalo 3 godine da dobijam subvencije da bih bio na nuli.
Mladi ste ali shvatićete da država dug ne oprašta nikom,nisu izašli sa uredbom da se taj dug briše.
Da ja imam 50 ha onda bi to bila duga priča.
Za moje gazdinstvo je to veliki namet a i za mnoge poput mene.
Nadam se da smo se konačno razumeli :ppozdrav:

Zorane izgleda da smo na sasvim drugim frekvencijama. Ne shvatam to odakle tebi dug od 2004 do 2011 ako uopste nisi prijavljen na Pio poljoprivrede. Dakle tu nemas nikakav dug.
Talianu ti je konkretno dao predlog jasan ko dobar dan. Ako ti ne zelis dati otkaz u firmi da bi se prijavio na Pio poljoprivrede (sto u potpunosti te shvatim) onda naj jednostavnije ti je to da prijavis jednog clana domacinstva na Pio Poljoprivrede koji ce biti nosioc gazdinstva i iz starta ulazi bez ikakvog duga i eto ti pravo na subvencije. ( S tim da je sada vec kasno za to jer si to trebao uraditi do kraja 2010 mada nisam u potpunosti siguran za to, proveri).
Ako ni sad nismo se razumeli onda stvarno vise NO COMENT! :cao:
 
ovde mnogi uplacuju PIO radi subvencija , :haha: sta ce se desiti kad ne bude subvencija a ostaneti da placas PIO
 
draganNb je napisao(la):
Da li je u nekom mestu bila tribina koju je organizovalo ministarstvo,u vezi uredbi i planova za ovu god.?
Kod nas je 2 puta otkazana :sta:

isto otkazana ali samooo jednom.......... :bravo:
 
Begecanin je napisao(la):
ovde mnogi uplacuju PIO radi subvencija , :haha: sta ce se desiti kad ne bude subvencija a ostaneti da placas PIO
Ja nastavljam i bez subvencija. Pa moras imati barem neko elementarno osiguranje, ne daj Boze ali poljoprivreda uz sve masine koje koristimo spada u opasne delatnosti.
Ne mogu da razumem da neko nema bas nikakvo osiguranje, ajde penziono, ali zdravstveno?
 
ja bih licno voleo da svi ovi poljoprivrednici koji su nezadovoljni ovog trenutka organizuju bilo kakve proteste (ne moraju to biti protesti traktorima mogu i putem medija ili sl ali da se sada oni malo pokazu nezadovoljnima sa punim pravom jer ljudi izvrsavaju sve ono sto se od njih zahteva a drzava CUTI , dok se priblizavaju poljo radovi nista se ne zna na cemu smo jedini mi koji nista ne placamo znamo na cemu smo! mi niti placamo pio niti sta dobijamo? tako da mi nemamo razloga niti da se bunimo jer mi smo svakako uvek u istom polozaju .pozzzzz
 
Uredbe u Junu i Julu nam ne trebaju,sta cekaju vise...Prethodnih godina u februaru su izlazili sa uredbama a sta je sad?!Novi ministar dok se upozna sa materijom,odosmo svi mi u off...
 
ja zdravstveno placam redovno, a sad penziono je na cekanju da se vide uredbe...

prosle godine je bilo da se uplati za prethodnu godinu do kraja avgusta, a za ovu su mi rekli do kraja aprila sigurno ima vremena za penziono da se plati, a najverovatnije do kraja jula ce biti rok, tako da cu cekati dok se situacija ne izbistri :ppozdrav:
 
Danas dobio da platim prvi kvartal za 2011 oko 10900dinara za PIO i oko 6800 za zdravstveno.
 
Nazad
Vrh