Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

ja registrujem 40ha i meni se isplati i razumem svakog od vas ali nerazumem sta pisete,ovde je tema uredbe za 2011 a ne ko treba da dobije subvenciju a ko ne
 
Mirko pa zar ima neko da ne želi da dobije?
Plata se ne dobija nego zarađuje (izvlačiš iz konteksta)
Pogrešno si me shvati ,samo imam utisak da bi neki koji su zaposleni radije da niko ne dobije samo zato što oni nemaju pravo na subvenciju.
Par puta sam savetovao da se snađu za subvenciju, Kiš je čak sam rekao da je dao zemlju fiktivno u zakup pa ko im brani da i oni to urade zakon je jasan :cao:
Da je budžet 10% bilo bi za sve ovako su napravili jaz među nama.
A mi ko mi"nek komšiji crkne krava" nažalost ::lose::
 
@ talianu
talianu je napisao(la):
Mirko pa zar ima neko da ne želi da dobije?
Plata se ne dobija nego zarađuje (izvlačiš iz konteksta)
Pogrešno si me shvati ,samo imam utisak da bi neki koji su zaposleni radije da niko ne dobije samo zato što oni nemaju pravo na subvenciju.
Par puta sam savetovao da se snađu za subvenciju, Kiš je čak sam rekao da je dao zemlju fiktivno u zakup pa ko im brani da i oni to urade zakon je jasan :cao:
Da je budžet 10% bilo bi za sve ovako su napravili jaz među nama.
A mi ko mi"nek komšiji crkne krava" nažalost ::lose::

Ne izvlačim iz konteksta, zato sam postavio citat tvojeg posta, a nisi mi odgovorio na postavljena pitanja.

Pozdrtav od Mirka iz Kule. :cao:
 
talianu je napisao(la):
Pogrešno si me shvati ,samo imam utisak da bi neki koji su zaposleni radije da niko ne dobije samo zato što oni nemaju pravo na subvenciju.
Ja ako uplaćujem PIO i ZDR preko poljoprivrede valjda zarađujem tu subveciju na neki način.

Misliš da je meni drago zbog svega što radi držva?
I ja bih voleo da se zaposlim!
 
Pa valjda svako ko nešto proizvede i doprinese sveopštem boljitku treba i da zaradi.
Ja uopšte ne vidim kako bih mogao zaraditi i šta, uplaćujući PIO i ZDR. Naravno poznato mi je kako se to radi, i zarađuje vrapci znaju. Pre bih te "ljude" koji se baziraju na takvoj zaradi a ne proizvode ništa, blago rečeno nazvao prevarantima i štetočinama. Ima i adekvatnijih naziva za tu vrstu "rada".

Kakva je razlika između proizvoda onih što dobijaju subvencije i drugih koji ne dobijaju iste. Jedni su u povlašćenom položaju i favorizovani pogotovu što se to isplaćuje po površini zemljišta a ne po jedinici proizvoda. Čitjući postove stiče se utisak da to malom broju vrlo odgovara pa se grčevito zalažu za to. To najviše govori o njima samima.
 
@ meeker
meeker je napisao(la):
Kakva je razlika između proizvoda onih što dobijaju subvencije i drugih koji ne dobijaju iste. Jedni su u povlašćenom položaju i favorizovani pogotovu što se to isplaćuje po površini zemljišta a ne po jedinici proizvoda. Čitjući postove stiče se utisak da to malom broju vrlo odgovara pa se grčevito zalažu za to. To najviše govori o njima samima.

Potpisujem tvoj post i delim tvoje mišljenje. :bravo:
 
meeker vlast je donela uredbe sa kojima nas dele ne ja!
Ja ću svako svoje zakonsko pravo da iskoristim jer sam nezaposlen (ustvari zaposlen u poljoprivredi).
to mi je jedina delatnost i kako god oni doneli uredbu ja ću se dovijati da ispunim uslove svidelo se to nekom ili ne. Da sam u radnom odnosu čuvao bih posao (platu) i borio se da dobijem subvenciju za svoju zemlju (koju radim) .
Slažem se da sve što je fiktivno dato u zakup doprinosi još većem pogoršanju stvari. Znam puno koji tako zarađuju a voleo bih da taj novac bude raspoređen onima koji jesu favorizovani od strane države ali bar pošteno registruju zemlju koju rade.Napominjao sam ranije da bi trebalo smanjiti granicu od 100 ha na 75ha ili 50 ha pa dati ljudima od tih novac do 10 ha bezuslovno.
 
@ talianu
talianu je napisao(la):
meeker vlast je donela uredbe sa kojima nas dele ne ja!
Ja ću svako svoje zakonsko pravo da iskoristim jer sam nezaposlen (ustvari zaposlen u poljoprivredi).

Slažem se da sve što je fiktivno dato u zakup doprinosi još većem pogoršanju stvari. Znam puno koji tako zarađuju a voleo bih da taj novac bude raspoređen onima koji jesu favorizovani od strane države ali bar pošteno registruju zemlju koju rade.Napominjao sam ranije da bi trebalo smanjiti granicu od 100 ha na 75ha ili 50 ha pa dati ljudima od tih novac do 10 ha bezuslovno.

Zar misliš da su oni koji svaki dan namiruju stoku, muzu krave i čiste štele, ili oru njive, prihranjuju pšenicu, beru kukuruz, a ne uplaćuju PIO manje pošteni od onih koji pošteno registruju tuđu zemlju? Grešiš, a sa mnom će se složiti svi koji pošteno obilaze svaki dan stoku i obrađuju zemlju, a zakinuti su za subvencije .
 
ja bih voleo da svi članovi mog PG imaju posao pa da budem "zakinut" za subvenciju!
Ako ja radim zemlju u zakup i registrujem istu daje tebi za pravo da nazivate nekog prevarantom i sl.
Po tebi su samo pošteni oni koji ne dobijaju subvenciju!
 
@ talianu

Mislio sam da si shvatio šta sam napisao, nećeš moje reči izvrtati i govoriti ono što nisam rekao!

Dok mi ne odgovoriš na jasno postavljena pitanja ne želim s tobom voditi raspravu o subvencijama koje slede u novim uredbama Ministarstva.

Izvinjavam se posetiocima ove teme na Off-u.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
talianu je napisao(la):
meeker vlast je donela uredbe sa kojima nas dele ne ja!
Ja ću svako svoje zakonsko pravo da iskoristim jer sam nezaposlen (ustvari zaposlen u poljoprivredi).

talinau! Nije ništa lično :ppozdrav: A vlast :udri: Subvencije i podsticaji, obično završe na "pravom mestu" ::jako_besan::

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xnMmspSk2OM[/youtube]
 
Talianu ja te podržavam i menjam moje subvencije tj. dajem onom ko nađe posao za moju ženu i mene.Ne tražim velike plate već samo prosek od zdravstva,policije,školstva.....
Pa onda nek drugi budu prevaranti ,a ja ću pošteno raditi i zaraditi sebi platu.
 
Poruka

Imam 100% proverene informacije. Nova uredba će skinuti zabranu ispijanja piva po seoskim prodavnicama. Za siromašnije opštine biće povraćaja Pdv na alkohol i duvan. Ovo se odnosi na registrovane poljoprivrednike. Još se vodi diskusija oko detalja dali da se odobri na kredit po subvencionisanoj kamati. Nadam se da će ovo obradovati mnoge. Uredba se donosi u cilju boljeg standarda seljaka jer za bolje i nisu. Ko neće da mi veruje i ne mora. Ja sam se naslušo i daleko veći nebuloza od mnogostruko školovaniji i društveno odgovornih ljudi. Smatram da bi trebalo podržati ove ideje.
 
diklofen je napisao(la):
Talianu ja te podržavam i menjam moje subvencije tj. dajem onom ko nađe posao za moju ženu i mene.Ne tražim velike plate već samo prosek od zdravstva,policije,školstva.....
Pa onda nek drugi budu prevaranti ,a ja ću pošteno raditi i zaraditi sebi platu.
:ppozdrav:
Neću komentarisati jer smo krivi što koristimo svoje zakonsko pravo.Daj bože da svi dobiju subvenciju da me više ne mrze ljudi zato što dobijam a oni (zaposleni) ne :cao:
 
Ni neznate kako bi se ocas posla sredilo stanje,kad bi uveli da sa jedne adrese sme da bude 1.reg. gazdinstvo.
Da to uvedu,za sve bi bilo subvencija.
 
KishRobert je napisao(la):
Ni neznate kako bi se ocas posla sredilo stanje,kad bi uveli da sa jedne adrese sme da bude 1.reg. gazdinstvo.
Da to uvedu,za sve bi bilo subvencija.
Kod nas u trezoru ne možeš registrovati dva gazdinstva na jednoj adresi,ko je uradio pre par godina nisu ga brisali.
A ne vidim razlog da budu više gazdinstva na jednoj adresi jedino ako nema viška novaca za još neki PIO .
 
roberte nije samo to problem! ima tu mnogo vecih problema od subvencija , ma njih bi bilo da te pare ne uzimaju fantomska poljoprivredna udruzenja koja se osnivaju samo radi love koju dotira ministarstvo tipa organke proizv . pa plodovi , pa se finasiraju poljo novine pa sto kojekakvih trica i kucina tako da na subvencije ja mislim ide samo trecina budzeta , e to treba eliminisati da ne pricamo o stotinama saradnika i savetnika pa njihovih pomocnika tako da je na tom fondu mnogo prasica a malo sisa . resenje je sto manje prasica koji sisaju tudju krmacu .pozzzz
 
Nazad
Vrh