Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

talianu je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
Ni neznate kako bi se ocas posla sredilo stanje,kad bi uveli da sa jedne adrese sme da bude 1.reg. gazdinstvo.
Da to uvedu,za sve bi bilo subvencija.
Kod nas u trezoru ne možeš registrovati dva gazdinstva na jednoj adresi,ko je uradio pre par godina nisu ga brisali.
A ne vidim razlog da budu više gazdinstva na jednoj adresi jedino ako nema viška novaca za još neki PIO .

Primera radi kod mene cale ima otvoreno gazdinstvo (6o ari) mada je u penziji,(nisam mu gasio gazdinstvo)
a ja takodje stim da sam prijavljen na Pio a na istoj adresi smo.
 
talianu je napisao(la):
Kod nas u trezoru ne možeš registrovati dva gazdinstva na jednoj adresi,ko je uradio pre par godina nisu ga brisali.
A ne vidim razlog da budu više gazdinstva na jednoj adresi jedino ako nema viška novaca za još neki PIO .
Kako nemozes?
Pa kod nas svi koji rade 100 +ha imaju i na tatu i mamu i zenu i brata i SOGORA i druga...gazdinstvo,a sve sa jedne iste adrese!
 
Уредбе ће изаћи до краја марта.као што сам већ рекла пре две недеље.
 
KishRobert je napisao(la):
talianu je napisao(la):
Kod nas u trezoru ne možeš registrovati dva gazdinstva na jednoj adresi,ko je uradio pre par godina nisu ga brisali.
A ne vidim razlog da budu više gazdinstva na jednoj adresi jedino ako nema viška novaca za još neki PIO .
Kako nemozes?
Pa kod nas svi koji rade 100 +ha imaju i na tatu i mamu i zenu i brata i SOGORA i druga...gazdinstvo,a sve sa jedne iste adrese!
I ja bih hteo ali ne daju.
Nekada si mogao kad je bilo do 10 ha bez računa pa podelili gazdinstve na sve članove.
Međutim sad se dovijaju na sve načine (dve adrese ...).
 
do sada nije trebalo a za ovu godinu će se znati kad bude uredba
Post je spojen: [time]1299692464[/time]
_________________________________________________
ako misliš I tromesečje ove godine
 
Tromesecje treba uplatiti bez obzira na subvencije,inace ide neka redovna kamata na period koji pregazis tj.ne platis na vreme. :cao:
 
ljudi nemojte zamlacivati glavom,nego gledajte da sto bolje uradite posao a te subvencije su nam kao bingo(mozda budu vece a mozda budu manje)
 
ZORAN.BNS

ako misliš I tromesečje ove godine

da na to sam mislio.

e sad ko ima pravo na subvencije radis nekom njivu u zakup a on ti neda da se overi u sud .
nego da on uzne i subvencije i rentu sto mu daje drazva.??
 
Nisam se uključivao u ovu temu ali moram jer mi je Talianu dao ideju oko članova gazdinstava i tu ti leži problem pa se nadam da će DIklofen i Talijanu malo promenuti mišljenje,moram na ličnom primeru;
-ja sam samo nosilacgazdinstva
-Ovo gazdinstvo se bavi poljoprivredom od pre 2 svetskog rata
-imalo je 2 poljoprivredna penzionera sada 1
-od 5 članova gazdinstva 4-oro nezaposlenih
-gazdinstvo radi oko 10ha zemlje i ima oko 14-15 komada bele marve,od toga 5-6 krava
-poseduje svu potrebnu mehanizaciju
Pitanje: ako mene izbrišeš sa tog spiska da li bi ovakvo gazdinstvo trebalo da dobije status poljoprivrednog gazdinstva ili i dalje tvrdite da je taj PIO najmerodavniji da bi dobio zvanje poljoprivrednika.
 
A gde smo tvrdili da je pio najmerodavniji da bi dobio stanje poljoprivrednika?
Reč je o uslovima koje je država postavila ,ako nečeš da uplaćuješ ne moraš,nećeš ni ostvariti pravo na subvencije i nemojte da gledate na Diklofena i mene kao na crne ovce!
I mi smo kao i svi obični poljoprivrednici .
I opšte mi nije jasno zašto si ti ta persona u tvom gazdinstvu koja mora biti registrovana.
Pa sam kažeš da imaš 4-voro u kući nezaposlenih,prijavi nekog i ostvari svoje zakonsko pravo.

Kod mene je prošlo vreme kad je najstariji bio gazda,danas se radi za dobrobit gazdinstva koje nema "gazdu" nego "slugu"!
 
Prebaciću ja gazdinstvo na starijeg sina (misliš da ja izigravam nekog gazdu) ali neću da mu uplaćujem PIO preko poljoprivrede nego preko banke što je pravo svakog pojedinca.
Znate kada lala progleda-kad mu umre baba
 
Zoran0230 je napisao(la):
Prebaciću ja gazdinstvo na starijeg sina (misliš da ja izigravam nekog gazdu) ali neću da mu uplaćujem PIO preko poljoprivrede nego preko banke što je pravo svakog pojedinca.
Znate kada lala progleda-kad mu umre baba

Ali time Zorane sto ne uplacujes sinu Pio preko poljoprivrede opet neces moci ostvarivati subvencije.
Stice se utisak da ti je krivo ili si zavidan na neke koji ostvaruju pravo na subv. a ti kao da namerno izbegavas njihove uslove, a po tome sto si rekao vidim da bi mogao lako resiti taj problem.
Ne mozes ti licno promeniti Severni pol s Juznim zato sto ti tako zelis.
Mislis da meni a i ostalima godi to sto svake godine nas uslovljavaju sve vise i vise?
Pa ja znajuci koja je penzija poljoprivrednika nikad sebi ne bi uplatio Pio da nisu u pitanju subvencije, verujem da jos vise od polovine dele moje misljenje.
Ali sta je tu je moramo se prilagoditi svemu da bi ispunili njihove uslove, bar dok je to moguce.
Kako su krenuli zadnje 2 god. siguran sam da ce iz god. u god. jos vise uslovljavati narod.
:cao:
 
Zoki ako možeš reši problem,nismo ni ja ni niko koji dele moje mišljene krivi što je država tako odredila.
Lepo ti je Peet rekao i ja se pridružujem tezi da ne bih uplatio PIO da nije uslov subvencija!
Pa zar misliš da smo mi ludi i da želimo penzije od 8000 i kusur :nono:
Kad bi priznali i pravatna osiguranja ja bih lično uplatio privatno.
No svako zna za sebe.
PS . Znaš kad se lala raduje?
 
Po milioniti put moram da napišem da mi nije krivo što vi dobijate subvencije (zna se kome ja ne bih dao),možda tako deluje.
Ja imam registrovano gazdinstvo od 2004-e.Do 2011 puta PIO -blizu 3000 evrića a ja bih trebalo 3 godine da dobijam subvencije da bih bio na nuli.
Mladi ste ali shvatićete da država dug ne oprašta nikom,nisu izašli sa uredbom da se taj dug briše.
Da ja imam 50 ha onda bi to bila duga priča.
Za moje gazdinstvo je to veliki namet a i za mnoge poput mene.
Nadam se da smo se konačno razumeli :ppozdrav:
 
Nemam ni ja 50 ha!
Prebaci na sina i nema duga :cao:
Ako želiš na tebe ne možeš iz dva razloga
1,zaposlen si
2.imaš dug (mada mislim ako si u radnom odnosu da nemaš pošto ti se uplaćuje po drugom osnovu)
Ali onda bi morao da daš otkaz i nastaviš sa poljo.PIO.(ne može po dva osnova da se uplaćuje)
To proveri ali mislim da je tako :cao:
 
Nazad
Vrh