Unutrašnjost štala

Dobar objekat samo je trebo staviti i precku gore kod vezova "jasli" da se krave ne bi penjale naprijed.
 
Samo razmisljam da nece pokidati one plasticne cevi do pojilica ,kad se cesu i tako to.
 
Pa nije u toj mjeri lanac naspanovan,trebalo bi da omoguci kravi i neku mjeru za "kretanje"jer kako ce dokacati pojilicu
 
Ovde se bolje vidi funkcija veza. Kravi je omogućeno kretanje po vertikali, bez obzira što je lanac zategnut.


DSCI0012.JPG
 
Hvala na oglasu samo treba imati na umu da na ovu cenu treba plus obracunati porez .Ako neko zna dali jos neka firma ima koja pravi resetkaste podove za tov junadi bio bi zahvalan posto treba da kupim.Unepred hvala
 
Pored poreza trebaš uzet u obzir i trošak transporta.

Jer ti pristojne vagaju oko 200 kila po četvornom metru.

Ako su puno lakše upitna je nosivost.
Za do 2 m raspona se još može muljat, a što je preko...

Za informaciju:
U Italiji je prodajna cena cca. od 22-26 € po čm, u zavisnosti od dužine.
 
Kod mene u stali goveda su svezana u Grabnerov vez,kad sam prvu turu goveda stavio u vezove lanac je bio zategnut skroz pa sam primjetio da se goveda pate jer kad im dam koncentrat jezikom oture hranu u jaslama i onda pokusavaju da se pomaknu naprijed i dohvate tu hranu ali posto je lanac bio zategnut do kraja to nisu mogli,zato sam malo popustio lanac da goveda mogu malo da se krecu napred prema jaslama i sada bez problema uzimaju hranu iz jasala.Isti je princip vezanja kao i na slici sto je @Zoran Kostovic postavio,samo sto kod mene nije taj luk sa strane nego je i sa druge strane lanac.
 
@RatkoPa
Slikacu pa cu postaviti,kad sam pravio stalu omisljao sam se koji nacin vezivanja da stavim i na kraju sam se odlucio za Grabnerov vez i nisam pogresio,nisam nikad imao problema za vezivanjem,niti se goveda izvlace iz veza niti mogu da pokidaju.
 
@pocerina
Moze li koja slika vezova,da vidim kako je to kod tebe uradjeno a kad budem u prilici slikacu ja i moje vezove pa da malo uporedimo kako je uradjeno,da li si i ti dole u beton ubetonirao zeljezo pa za to zeljezo koje je ubetonirano zakacio lanac tako je kod mene da li si i ti pravio na taj nacin ili nesto drugo?
 
Za par minuta idem u Novi Sad, kada dodjem kuci sutra ja cu slikati... Da i ja sam zabetonirao metalni krug i za njega sam zakacio lanac....
i u mene je bila armatura 12 savjena u obliku slova U i zabetonirana ali se prezuljala vremenom pa sam kasnije zatiplo lance za jasle a ne znam jel ko piso nije mi se dalo citat kazu unutrasnjost stale obojit tamno plavom bojom zbog muha ja cu farbat na proljece a bacal ko krec po stali za dezinfekciju
 
Nazad
Vrh