Unutrašnjost štala

po meni opet najbolje stranjka pa za rogove u vezanom sistemu, i nema sta da mislis, samo povremeno kontrola dok su grla u porastu kad im raste glava da se ne usece
 
Vjerovatno kasnim sa odgovorom ali eto nekome moze valjati. Krivine na cijevima mozes da rijesis vodovodnim koljenima, mada kod nas ima da se kupe i te krivine posebno pa se zavare. Sto se tice lanaca, ljudi lanci moraju biti uvijeni ne klasicni jer po klasicnim alke zapinju i zato pucaju obicno dolje pri dnu. A sto se tice sirine boksa nikako ne bi trebalo da bude siri od 1,15 m osovinski. Ja imam dosta krupne krave i to im je dovoljno, a ne mogu da setaju lijevo desno koliko one hoce.
 
Jedno pojasnjenje oko vezova i jasli dali je bolje da stavim vertikalni lanac za setanje ili onaj horizontalni koji su vezovi sigurniji a u vezi jasala mogu li se napraviti od betonskih blokova za pregradu oni su sirine 12cm i koliko da ih podignem od poda.Hvala unapred pozdrav.
 
Ma sto se tice jasli ja sam za beton u svakom slucaju,tako je kod mene.A vez mi je grabnerov vertikalni i imam jednu bez rogova koja cini mi se kad god se resi izvuce se iz veza(usavrsila tehniku).Inace drugih problema nema,a sirina boksa je 1,10m i to je zadovoljavajuce.
 
zovem se bore i zamolio bi vas za malu pomoc.....pitanje je koliko mi prostora treba za tov 20 ak bikova da li mi je dovoljno za njihovu prehranu 4 hektara zemlje koje imam kod sombora i kako bi otprilike trebalo da izgleda ta stala hvala unapred na pomoci...svaka informacija bi mi dobro dosla pozzz svima.
 
koja je po vama idealna velicina boksa za 10 bikova,imam nameru graditi objekat za 100 komada,pa bih rado saslusao vase predloge i iskustva vas koji to vec radite?
 
stim sto po meni treba ici na duzinu jasala da moze da se popakuje broj planiranih u tom boksu, tj obratiti paznju da se ne "skrate jasle" jer ako se ne mogu popakovati svi od jednom da jedu kad stignu pred predaju onda dolazi do guranja, skakanja i da ne nabrajam.
 
Pozdrav,odustao sam od prodaje krava pa bih da napravim novu stalu da sebi olaksam posao,zanima me koja je minimalna visina za stalu u vezanom sistemu drzanja i ako moze neko da postavi slike.Unapred hvala:ppozdrav:
 
Nista ispod 3.5 metara. Slike dobijes sutra po danu, sve do tancina - hranidbeni sto, vezovi, lezista, kanal, manipulativni hodnik... Samo ja se sad ne bih upustao u avanturu izgradnje nove stale.
 
Lalo imam vec nesto napravljeno pa bi to da uredim,za pocetak ovaj manji objekat za ovo grla sto imam a kasnije i veci,samo je mali 2,70 visine .Zanima me visina zbog ulaska traktora za izdjubravanje i rolo bala.manji objekat sluzi kao senjak trenutno,nevidi se najbolje na slici

25u780g.jpg

dn2f41.jpg
 
Hvala Kish! Inace, mi smo se kanda zeznuli sa duzinom lezista, kod nas je 1.9m, a za holstajn je sasvim dovoljno 1.7m. Sirina lezista je 1.2m, sirina malipulativnog hodnika je 1.5m, kanal za izdjubravanje je sirine 60 a dubine 25 cm i to je mnogo, cak bi i 15 cm bilo dovoljno. Sirina hranidbenog stola je 2.5 m i po njemu bez ikakvih problema se krecu traktori (Ulazio je i rus 820 sa zmajevkom). Objekat ima 35 lezista, dugacak je 30, sirok 20 metara, supljina stale je visoka 3.5 m...
 
Nazad
Vrh