Unutrašnjost štala

Nisi me shvatio. Sad već imam štalu u kojoj je 8 bikova. Mladja junad bi bila u drugom objektu. Jednostavno rečeno, imao bih grupu od 8 junadi (starijih) u jednoj štali i grupu od 6 ili 8 junadi (mladjih) u drugoj štali. Dakle bez miješanja junadi različite starosti, znam da to ne funkcioniše, od kako znam za sebe radim sa bikovima
Moja preporuka je male u slobodan tov(manje prostora ti je potrebno) do nekih 250-300kg,a onda u vezove....Po mogucstvu da budu resetke ispod(tebi je lakse,zbog izdjubravanja) ili samoizdjubravanje,:ppozdrav:
 
Nisi me shvatio. Sad već imam štalu u kojoj je 8 bikova. Mladja junad bi bila u drugom objektu. Jednostavno rečeno, imao bih grupu od 8 junadi (starijih) u jednoj štali i grupu od 6 ili 8 junadi (mladjih) u drugoj štali. Dakle bez miješanja junadi različite starosti, znam da to ne funkcioniše, od kako znam za sebe radim sa bikovima
Moji boksovi su od 28 do 30kvadrata i drzim po 13. .14 komada u boksovima....kosi pod....Kad su mala telad malo im skratim boks...ali i ne mora....cistim prednjim utovarivacem
5e28883bf9ccfaeb9566e2c90c3570d0.jpg
na slici... ima prostora da udje i ocisti ceo boks do nekih 300kg. . Posle 300kg oni krecu da progazaju prostirku i djubar izlazi na stranu na kojoj je pad i onda se samo to kupi na svakih 15 dana dok se ne utovare nema ciscenja unutra ...samo se dodaje slama svaki dan da im bude suvlje

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ppzeljno je da boks od jasala do ispusta ne bude siri od 3.5 do max 3.80m a sirina moze koliko hoces

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nisi me shvatio. Sad već imam štalu u kojoj je 8 bikova. Mladja junad bi bila u drugom objektu. Jednostavno rečeno, imao bih grupu od 8 junadi (starijih) u jednoj štali i grupu od 6 ili 8 junadi (mladjih) u drugoj štali. Dakle bez miješanja junadi različite starosti, znam da to ne funkcioniše, od kako znam za sebe radim sa bikovima
Meni zguravaju ispred ovih metalnih jasala jer nisam imao mogucnost preuredjivanja drugacije
0b6154e43f431edb9cb131e484f0b001.jpg
ali i ovako funkcionise super..
..medjutim najbolje je da je pad kontra od jasala....to je idealno
Moji boksovi su od 28 do 30kvadrata i drzim po 13. .14 komada u boksovima....kosi pod....Kad su mala telad malo im skratim boks...ali i ne mora....cistim prednjim utovarivacem
5e28883bf9ccfaeb9566e2c90c3570d0.jpg
na slici... ima prostora da udje i ocisti ceo boks do nekih 300kg. . Posle 300kg oni krecu da progazaju prostirku i djubar izlazi na stranu na kojoj je pad i onda se samo to kupi na svakih 15 dana dok se ne utovare nema ciscenja unutra ...samo se dodaje slama svaki dan da im bude suvlje

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Koje pivo da popiju
6ee5c2c0aff39d9342c93cd46a63e90a.jpg
evo ovo je sav djubar unutra ...oni gaze i sami pod kosim padom isteruju djubar napolje
8cf11f6215872782a06bc8f72bf523d1.jpg
a ovo je djubar ispred boskova koji oni izguraju....ujedno su i jasle sa kojih jedu seno.....☺☺☺ tu im razresim seno i do ujutru pomazano sve...ostane cist djubar☺

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Znaci kosa ploca vidjao sam sa kosom plocom samo izguravaju kontra od jasala

- - - - - - - - - -

Znaci kosa ploca vidjao sam sa kosom plocom samo izguravaju kontra od jasala.
Da Bolje je kontra od jasala...ali ja sam uradio ovako i isto je dobro samo treba veci pad....jer ovako guraju duzinu od 7 metara a iza jasala 3.5 do 4metra... Ja sam isao na veci pad i da napravim vecu kvadraturu od starog objekta...
Ovako drzim vec 15 godina i radi posao...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna koliko kostaju gumeni podovi za krave? Trebaju mi za DVE prostorije 30 kvadrata i 40 kvadrata....
 
Nasao sam na sajtu kupujem prodajem 10 eura/m2. Slamu cu imati do aprila, a kad budemo postavljali bice slika.
 
evo ja sam zvao i ovako. ja sam ga pitao kako bi men izaslo 1 metar sirina i 12 duzina od prilike 700 evra od 28 mm.i kaze da propustu mokracu .negde oko 8 iljade od 28mm 120 x 180
 
Nazad
Vrh