Unutrašnjost štala

Unutrasnja cev od kanalizacije fi75 a spoljna je sestobarna okiten fi250,sve su spojene i zato sto velika kolicina vode stalno radi gore dole nesmrzava,iako smrzne obicno je to u posudi sto se sa dve litre vrele vode odmrzne............

29l0ikw.jpg


11kfm7a.jpg


bi5una.jpg


bitq1k.jpg


2a0l277.jpg
Pojilice prosle test..........tri dana konstantnih -10 u stali i nisu zamrzle :bravo:
 
Kod mene je temperatura bila -22 i zaledila je samo jedna koja se ne koristi trenutno.
Inače ja sam na čepu gdje ispuštam vodu iz sistema probušio rupu 2mm i pustio da stalno curi.
 
Mozda mala primjedba na prostor iza krava da nije osta preuzak? Kakve su ovo pojilice mislim kakav je sistem kod mene su one s ventilima :) ja moram izbijat prozor na stali da dobijem vise svjetlosti jer sam s prednja strane dogradio nastresnicu za traktor i izgubio 40% svjetlosti
 
Mozda mala primjedba na prostor iza krava da nije osta preuzak? Kakve su ovo pojilice mislim kakav je sistem kod mene su one s ventilima :) ja moram izbijat prozor na stali da dobijem vise svjetlosti jer sam s prednja strane dogradio nastresnicu za traktor i izgubio 40% svjetlosti
nije sasvim je dovoljan mozda ti se samo cini na slici leziste 1.80cm kanal 50cm i hodnik 1.20cm te sam imao prehodne sa ventilima i klapnama ti ventili su me stalno mucili a imao sam i one betonske za bikove sa vodokotlicom i plovkom i ono nije nista upada hrana u njih i zagusuji stalno prljava voda ove su sada najnovije i super su ovaj ventil sto vidis u poijilici bele boje je na DODIR i na koju god ga stranu dodirnes voda ide i tako je unutra stavljena dobra gumica i prohromska opruga da nemam reci takve ventile na tu foru imam vec 6 godina kod svinja jos ni jedna nije stala pa i meni je sa jedne strane supa vidi se na slici tamo lagerujem hranu za vise dana SVETLOST MNOGO ZNACI
 
Ucinilo mi se jer sad kad uporedim na slici lezista sa prolazom sasvim dovoljno :) I ja sam imao muku s tim pojilicima tj imam i sad. Zna preko noci napunit jasle pune vodom jer sam ostavio malu cijev fi 40 na odvodu iz jasli. jesi planiro cime lijepit jasle kermamikom ili sta vec? predlazem ti da to uradis dok nisi jos isprljo sve. Kod mene ima 10 godina sigurno kako je stala napravljena i krave su prolizale donji dio jasala do armature. Sad planiram na ljeto nabavit keramike 2 3 klase i polijepit to sve ili cu mozda navuc samo lepilo za plocice onako pa nek stoji neko vrijeme :)
 
Gotovo je sad vec sam zaprljao nije lose da se polepe plocice po jaslama pa cak i po zidovima okrug po stali jedno metar ipo od poda ka plafonu ja sam u jaslama udario glazuru kada su se malo stegle posuo sam cementa iz ruke i prosao gletalicom mnogo znaci
 
sdc10127.jpg
to je supa 12 7 od prilike tu bi letos prepravio za stalu trebace jos neki prozor malo je nisko .ali nisam u mogucnosti nesto drugo da pravim.vase misljenje???
 
Pomislio sam da nisi prodao krave a u stalu uselio traktore , kao ona pesma od rokeri s moravu .
 
Nazad
Vrh