Uljana repica 2023/2024

Познајем ликове који су узели те ваздушне пушке, ноћне оптике, оду, на депонију и ноћу лове пацове. Поседају, у столице упале термале и чекају да се крену пацови.
 
Prve godine gajim repicu, nije mi baš poznata ova biljka. Da li ovo vredi ostaviti ili jedno jutro kad smrzne da idem da je gruberišem?
394caed8eebddbc6791c31e92dc9454e.jpg


Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Prve godine gajim repicu, nije mi baš poznata ova biljka. Da li ovo vredi ostaviti ili jedno jutro kad smrzne da idem da je gruberišem?
394caed8eebddbc6791c31e92dc9454e.jpg


Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
Ja da sam na tvom mestu ja bi je ostavio do proleća pa tek onda video šta bi sa njom radio
 
Od kada je ova slika,tj kada je slikano? Ako sada izgleda ovako poništi je,bolje dobar sklop i nicanje nekog drugog useva nego ostavljati nešto što već u startu nije dobro. Kada je ovo sejano?
 
Ova repica je sejana 28 Septembra, slikana je 18 Decembra, bio sam sa Pionirovim promoterom da čujem i njegovo mišljenje pošto meni je ova prva godina (da ne kažem i poslednja sa repicom ). On kaže da je ostavim do proleća, pošto ima i velike i male koja se ne vidi na slici, ako bude tako blaga zima, na proleće ima da se iznenadim kako će da tera. Jedino ako bude debeli minus i bez snega,e onda je gotova. Dobra je zemlja, lako ću moći i na proleće da je pretumbam i opet ću suncokret da idem, dve godine za redom.
4604a625d1db00ddd54547b01771ce04.jpg
334ea9a345f9722a3a9103e9b643a9cc.jpg


Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 





Par slika i od mene,juče bio obilazak.Nqjbolje izgledaju sejane 5.9 i 22.9 poslesam nastavio kod mene i kod Ćipu84 e ti datumi su najgori.Samo dan ranije imam odma iza sela te su isto odlične a taj 28 i posle sam još koji dan 10 kj ibacio tu nema skoro ništa .Poklopilo se kod mene da je završeno sa LG i krenuli sa SY,ima oštećenja pored kanala i komšijskih to se cidi da je od miševa ali ove što su nikle u malom procenti ili nikako ne znam zašto .Ista priprema ista sejalica par dana razlike .
 
Još koja ove su sejane dan dva tri posle Dejanovih,
Prva i treća slike još se neki redovi vide lepo ali je puno stradalo vetovatno miševi,bez obzira sam porast je jako jadan .Imam setvu 27,28 to bujno,haos.
Nisam slikao na izlasku iz sela koja je u istoj tehnologiji kao 4 slika a razlika nebo i zemlja.Ovu sa 4 slike neću ni komentarisati vidi se.
2 i 5 slika repica u repici za probu ne gine joj tanjirača.
Sve su u neposrednoj blizini i sve je SY.




 
Ova repica je sejana 28 Septembra, slikana je 18 Decembra, bio sam sa Pionirovim promoterom da čujem i njegovo mišljenje pošto meni je ova prva godina (da ne kažem i poslednja sa repicom ). On kaže da je ostavim do proleća, pošto ima i velike i male koja se ne vidi na slici, ako bude tako blaga zima, na proleće ima da se iznenadim kako će da tera. Jedino ako bude debeli minus i bez snega,e onda je gotova. Dobra je zemlja, lako ću moći i na proleće da je pretumbam i opet ću suncokret da idem, dve godine za redom.
4604a625d1db00ddd54547b01771ce04.jpg
334ea9a345f9722a3a9103e9b643a9cc.jpg


Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
I kod mene ovako izgleda kao kod tebe. Ali videćemo na proleće šta će biti. Koliko vidim po prognozi izgleda da ćemo po ko zna koji put imati blagu zimu. Kaže mi drugar da kod njega prošle godine ne jednako bilo nicanje bilo raznih veličina i na kraju imao oko 2800kg/kj.
 


Nemam bolju sliku, ali ako pogledate desnu stranu (na slici ispada da je ustvari gornji deo) njive (Lidea Momento) videćete da je trči trči pa repica. Malo je falilo da je pretamburam taj deo. Levo, puno bolje niknuto i na oko lepši usev, je bio Kws. Sve u paketu mereno, na toj njivi prinos 2000kg/kj. 300m dalje na njivi gde mi je bio samo kws isti prinos.
 
Generalno sve ozime kulture a tu mislim i na pšenicu i ječam nešto kilave, ne primećujem po biljkama posledice hemije od predhodnih useva, zasad na oranjima bolji usev nego na gruberu ali pratimo situaciju.
 
Nazad
Vrh