Uljana repica 2023/2024

Hvala Sinisa na pomoći, repica je dobila pre 10 tak dana 150kg ureje po jutru ,oprskana je insekticidom ,neću je dirati do aprila pa ćemo videti
 
Niko ne govori konkretno ovde o hemiji,dozi,ceni za ovaj trenutno aktuelni tretman. I ja sam cuo sad od drugara da se preporucuje Grom,cena cca 1100 din/l. Doza 250ml / ha ili jutro?
Vremenska prognoza je takva da ako se ne uradi sutra kod mene,za vikend oblacno i moguca mestimicna kisa. Onda bolje pocetkom sledece ned

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
Ista situacija kao i prošle godne, PSS stanice svaki dan stave na fejs da treba krenuti sa tretmanom, ali zbog niskih temperatura, po meni još je rano. Lako je davati savete kad mi kupujemo hemiju, oni daju samo savete. Daj da podelimo troškove pa tako da se pamet soli""

p.s. možemo takođe i dobit da delimo jer to će biti jedna velika NULA
 
Ako je ovo pipa, onda je ima. Meni je suviše sitno da prepoznam šta je.
Grom 25gr/lit treba ići sa dozom od 0,5-1lit. Piretroidima ne smeta hladno vreme ali im je dejstvo kratko.
Ovo jeste repicina pipa, ali na agromarketovom prospektu nije ni navedno da treba protiv prskati, sjajnik je tamo i gusenice
 
Da posle sam malo guglao.
Kod nas na terenu su izlazili i kod malih repica slaba je brojnost kod bujnih je veća brojnost.
Juče na putu kroz RO prskaju samo zvoni.
Pis preporučuje svuda Grom od insekticida ,ne znam da li je pouzdano sa njim raditi pipu.
Neki izbor a da vude dozvoljen baš i nemamo.
 
Da, pis savetuje Grom ali subotičane savetuju da se ide 0.5l/ha jer je doza od 0.25 kao slaba. Da li jeste ili nije nzm ali ako malo prelistaš PIS-ove preporuke može se videti da je npr Kikinda ponavljala tretman. Opet ne znamo da li je zbog novog napada ili slabe doze.
Na savet drugara ja sam uzeo Sumi alfu. Prskaću kad se steknu uslovi.
 
I ja dobio preporuku za 0,5l/ha. U lucerki ga koristim godinama protiv lucerkine bube u dozi 0,25l/ha. Ovde nemam iskustva al sigurno cu ici jacom dozom jer i cena dozvoljava.
 
Ja cu sutra.. Karate zeon 0,15 lit po hektaru. Postavio sam one žute ploče što koriste voćari, nahvatalo se žgadije.
 
Nazad
Vrh