Uljana repica 2017/2018

Sad su poludeli za repicom ali bukvalno svi, sledece godine bice cena 200e ja sam smanjio skroz mozda cu posejati 30KJ nista vise


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba to spremiti pa posejati kako treba,malo to ljudi moze,a jos ova susa videcemo sta ce nici,polako samo...

Ja od nedelje bacam vestak 100kg/kj 6-12-24,pa teska drljaca 3-put,ako bude trebalo i 4-ti ce ici...
 
Uzorao pa izdrljao,pa jos jednom u dijagonalu da bude idealno ravno i sitno zbog bacanja vestaka,pa oprskao 2lit/h Totala za sirak i samorast...

P.S Iz prvog puta je bilo lepo sitno,nego hocu da "upeglam" njivu i da to bude kao za kalendar...jbg necu mrlju u karijeri:haha:
 
Ja planiram da jos jednom pustim setvospremac, ako padne neka kisica, pa onda pre setve kembridz valjak. Mora se ove godine maximalno posvetiti paznja pripremi zemljista.
 
Spremilo se to u pepeo,ali padavine ce praviti problem,videcemo kada cemo sejati,sve ispod 50lit je rizik,zemlja ce brzo popiti a seme ce krenuti i ostati bez vlage.

Treba valjati i pre i posle u ovakvoj godini,ali i posejati brucu dublje.
 
Spremilo se to u pepeo,ali padavine ce praviti problem,videcemo kada cemo sejati,sve ispod 50lit je rizik,zemlja ce brzo popiti a seme ce krenuti i ostati bez vlage.

Treba valjati i pre i posle u ovakvoj godini,ali i posejati brucu dublje.

mi smo lane nakon oranja isti dan 2 puta drljačom presjekli (ove godine jednom), pa kad su prvi korovi krenuli onaj pripremač što čupa korove i onda još jednom drljača da poravna. a lane smo radili jedno 6 prohoda jer je pratila kiša i korovi su samo išli. uglavnom ako imaš jako finu pripremu tla, dovoljno je da ti sa 15 litara nikne 90% uljane ali moraš čim prije ući u njivu, dakle dok se još crni odozgo sij, nemoj čekati idući dan.... lane je nikla od 20 litara kiše samo ona uljana koja je sijana isti dan.... 2. dan i 3. dan sjetve već je niklo samo 50% i moralo je čekati iduću kišu.

što se cijene tiče, kod nas je 2016 ovršeno oko 20 000 ha a ove godine se vršilo 40 000 i cijena je ostala ista, ona ne pada kao žito, drži stabilnu cijenu. nego koji hibrid idete? meni nešto ostalo od lane turana i gordona kwsovog, s tim da na pola površina ide njihov novi hibrid alvaro.
 
Kod mene je ove godine islo ovako: oranje 25cm,tanjiranje pa posle one silne kise bacio djubrivo,presao spremacem i ostavio da prosusi,posle toga izvaljao. Sledeca operacija je sejanje pa opet valjanje i total.
 
Drugar uzeo seme repice i proverio klijavost. Jedan hibrid je imao oko 90 i nešto % a drugi 50 i nešto %. Ne bih javno čije je seme u pitanju. Proverite i vi vaše.
 
Cuo da je njih dvoje vecih krenulo sa setvom. Mi jos na cekanju...

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
od kako sejem repicu pocinjao sam sa 12 septembrom,ako je taj 12 bitan za prinos tako ce biti i ove godine,nemenjam datum pa nek rodi isto i cena nek bude ista i bice ::novac:: ko u bajci
 
Nazad
Vrh