Uljana repica 2017/2018

zarkovmali@Nekažem da nemože neko negde da dobije tu cenu,ali otkupljivači svi viču da je to berzanska roba i cena se menja ne iz dana u dan nego iz časa u čas ali nažalost nadole kako se žetva bude odmicala,tako da na mnoga mesta kada sam im spomenuo i tih 316 eur sa pdv koje sam ja ugovorio iz cuga su mi rekli da to ovog momenta nemogu postići kod njih...Imao sam ponudu najbolju 325 eur terminsku ali nisam smeo da uđem u tu priču zbog ishoda prinosa i nedaj Bože može uvek da se desi neko njesra i ti nemaš već ugovorenu količinu...:ppozdrav:
 
Otisla svojim putem jos malo da sacistimo I gotovo
IMG_20180615_145053.jpg
:osmeh::ppozdrav:
 
Kod nas od danas su krenuli da placaju akotnu cenu 30din Zito Banat a ostatak kad se zna konacna cena.Tipa ako ostali placaju 36din oni ce vise platiti od ostalih.
 
Jus je 2 necistoca i 9 vlaga,valja biti bar ja tako radim ispod ove tablice posto ima bonifikacija,kad je suva nema rastura,kombajn lakse i lepse radi.
 
Imam problem da vršne mahune već pucaju a donje su još kao boranija...A vlaga kada uđe kombajn je 14%...:ppozdrav:
 
Evo u Subotici goree ljudi skidaju nece vise da sacekaju,negde su bili jaki pljuskovi pa se repica otvorila skidaju je sa preko 12% vlage.

Sad posle ovih obilnih kisa,neka se jave rekorderi sa jus vlagom.:kisa:
 
Vidim da je problem dozrevanje repice a sta kazete kad bi se oprskala pre zetve {desikacija},to se nekad radilo avionima a danas bi moglo sa onim samohodnim prskalicama mozda bi se isplatilo:ppozdrav:
 
Tako nekako,dobro i ova godina je specificna pocevsi od samog nejednakog nicanja,cvetanja... sve to utice i na sazrevanje.
ipak je ovo specificna kultura i trazi fore i cake.
 
Nazad
Vrh