Uljana repica 2017/2018

Kod nas Vrebalovi svaki dan skidaju,verovatno je suse.
Pre sat vremena sam ih video sa naše strane mosta ,mislim da su 4 clasa na istoj tabli.
Gornji sprat na uljanoj je skroz popucao_Ovo je slika sa jedne parcele pored puta .ne vidi se najbolje ali gornji deo je beo od ispucalih mahuna.

 
Ja evo malo pre bio da vidim da li se otvaraju i nisam uspeo da zapazim. Stanje je nepromenjeno vec nekoliko dana.
Prva slika od sad, a druga od pre 3 dana. U pitanju je pionir 2x zasticen fungicidom.
au9pxj.jpg
[/IMG]
2mxppxf.jpg
[/IMG]
 
Pa ne znam kako, samo kazem kako je kod nas. Vidim da svi skidaju sa 13-14 vlage. To kod nas malte ne nema ko da primi jer nece da suse, a kad im doneses ispod 9 onda ima bonifikacija.
 
Pa kod nas ceo dan sija sunce. Nisam primetio da se to desava ni jedne godine do sad. Ne kazem da nema rastura, ali tako dramaticno da je to nisam primetio.
 
Pa kod nas ceo dan sija sunce. Nisam primetio da se to desava ni jedne godine do sad. Ne kazem da nema rastura, ali tako dramaticno da je to nisam primetio.

Sjeme kws alvaro i kws gordon i kws turan. Stalno neka kisa ponekad pljusak,uzrila sva i radjena fungicidom i nije se jos otvorila. E sad vama kojima se otvara jeste radili fungicid i koji hibrid je u pitanju? Ne kazem da se nece moja otvoriti ali mi se to otkako ju sijemo nije dogodilo nikad osim ako je bilo leda. Dekalb inace istice da mu se mahune najmanje otvaraju naspram konkurencije e sad nisam imao prilike vidjeti da kws otvori a dekalb ne (hvala Bogu da nisam).
 
Ja sam duvao fungicidom ali otvara se,i neznam kakve veze ima fungicid sa otvaranjem mahuna???:sta:
 
Verovatno ima niz faktora koji uticu na to. Zaista nisam do sad imao problema sa otvaranjem mauna. Za sad stoje dosta dobro, ali ni nije bilo neke preterane kise kod nas. Bez oluja, grada i ostalih gluposti za sad. Ne kazem da se ni jedno zrno nihe prosulo, ali to se gotovo ni ne primeti, za sad.
 
  • Like
Reagovanja: Agr
Koliko otkupljivaci placaju repicu kod Vas?

Ovde kod mene ima neko ko je sad krenuo prvi put da otkupljuje,svi koji smo nosili kod njega vec su nam uplatili pre 5 dana avans 30din i kaze da ce konacna cena kod njega biti izmedju 37-39din.

Dok drugi jos kriju cenu ko zmija noge.:haha:
 
Nazad
Vrh