Uljana repica 2017/2018

To je normalno,ipak je kraj Oktobra,mora biti spremna za minus,problem je ako krene u stablo,ali ove godine tesko,mada ni to nije problem ima sredstvo za sprecavanje rasta.
 
Da ali je to dodatni trošak a minusi će još sačekati,u najavi je lep i sunčan novembar još...:ppozdrav:
 
ma kod mene se odavno nevide ni stalni tragovi u repici a kamoli gde je 25cm,juce sam cuo info od jednog promotera da se repica kad pretera sa rastom nekad kosila pa mi bila cudna ta izjava

- - - - - - - - - -

To je normalno,ipak je kraj Oktobra,mora biti spremna za minus,problem je ako krene u stablo,ali ove godine tesko,mada ni to nije problem ima sredstvo za sprecavanje rasta.

sta se koristi od regulatora
 
Sta ti tu mozes da uradis?Sejes kada se seje,ne mozes gledati u pasulj da li ce biti mekano vreme ili ne...Nije to nikakav trosak,Tebukonazol nije skup.
 
Uslikacu ako se setim uljana od agrounije nigde se vise nevidi zemlja

Kod nas odavno se ne vidi zemlja vise.
Ne razloga da se plasite za repicu ako je prebujna ili je prerasla,nema razloga za regulatorom sada jer sada su niske temperature i dan je sve manji pa nema sanse da se dalje razvije.
Samo da pratite ove iz kasne setve jer ce da se jave stetocine na njoj ako bude lepo vreme 10+stepeni.
 
Drugar je posejao po prvi put 8 kj repice i rece mi da je morao vec prskati insekticidom neke parcele jer na nekim mestima je vec pocela da se osusi od napada, ne zna ni on kojih insekata.
 
Ako je presla 5 listova,kasno je za regulator.

- - - - - - - - - -

Kod nas odavno se ne vidi zemlja vise.
Ne razloga da se plasite za repicu ako je prebujna ili je prerasla,nema razloga za regulatorom sada jer sada su niske temperature i dan je sve manji pa nema sanse da se dalje razvije.
Samo da pratite ove iz kasne setve jer ce da se jave stetocine na njoj ako bude lepo vreme 10+stepeni.

Maxo jel istina da ste prosle godine imali repicu kojoj je malo falilo da procveta pre nove godine?
 
Onomad na boljoj zemlji, ona doktorka iz instituta ns pricala da je repica za zimu optimalno imati od 7 do 10 pari listova. Tad onda nema brige, sad ne znam
 
Ako je presla 5 listova,kasno je za regulator.

- - - - - - - - - -



Maxo jel istina da ste prosle godine imali repicu kojoj je malo falilo da procveta pre nove godine?

To su samo price Marinkovicu.Nema sanse onaa da ti procveta u decembru jedino ako bih je posejao u junu mesecu i onda tek da kazes ali ovako u redovnoj setvi nema sanse,moze da se dogodi da ti krece u visini malo ali to je jako retka pojava,temperature u novembar i decembar su jako niske da bi ona krenula a dan je sve manji.

Po meni regulator ne treba koristiti, 90% nema sanse da smrzne to su sad savremeni hibridi,naravno sve zavisi i od semenske kuce,ali ja gledam u rumuniji i madjarskoj sta oni forsiraju.
 
Bolje manja nego veca repica. Ja sam prosle godine imao skoro preraslu repicu gde je mraz ucinio svoje, ali i pored toga je rodila odlicno. Medjutim mislim da rod moze biti jos veci kad bi u zimu usla manja. Brze krene u porast manja od vece repice u proleće.
 
Kod mene je prosle godine usla bas velika u zimu,sejao sam je 24.augusta i jako dobre kondicije je imala,samo kad se setim kad je dobila onaj sneg u aprilu moja je bila u punom cvetu a kod ovih iz moje okoline tek krenula ponegde da cveta, i pored extremne zime i taj sneg u aprilu uspeo sam da ostvarim prinos od 2900kg/kj nesto preko 5t/ha na 5 klasi zemljista,kad sam je skinuo donji spratovi su bili zeleni da bih sacekao jos nedelju dana imao bih prinos mozda i jaci od 5.5t/ha.
 
Sta bude sa repicom kada je gusto posejana, 150-200 biljaka na 1m2?
Mislim na rod, dali pregusto posejano utice i kako na rod?
 
Maxo koji hibrid je u pitanju ?

Hibrid je DKC EXCALIBUR,na 99,9% sam imao EXCALIBUR.

Ima i hibrid neku ulogu tu ali nista preterano, stvar je samo agrotehnika i naravno dosta godina iskustva sa njom.Ali treba sve operacije primeti na vreme sto se tice tretiranja.

- - - - - - - - - -

Sta bude sa repicom kada je gusto posejana, 150-200 biljaka na 1m2?
Mislim na rod, dali pregusto posejano utice i kako na rod?

Sad nece joj biti nista,ali na prolece tamo pred zetvu videces sta ce biti,nece imati prostora da se razgrani i ako ti gusta bas ono bice poleganja dosta.
 
Nazad
Vrh