Uljana repica 2017/2018

Iskreno mislim da nece biti potrebe za tim jer nema uslova za razvoj bolesti. Relativno je suvo, ako izuzmemo ovo nesto sto je palo sad i ko zna kad, a i vegetacija kasni. Ja sam se na tu temu konsultovao sa zastitarima iz Syngente i oni kazu da nema potrebe, ali na proleće obavezno. U mom slučaju mislim da ce biti dva fungicid a tretmana. Jedan u toku porasta i jedan 30-ak dana posle u cvetanju zajedno sa insekticidima.
 
Iskreno mislim da nece biti potrebe za tim jer nema uslova za razvoj bolesti. Relativno je suvo, ako izuzmemo ovo nesto sto je palo sad i ko zna kad, a i vegetacija kasni. Ja sam se na tu temu konsultovao sa zastitarima iz Syngente i oni kazu da nema potrebe, ali na proleće obavezno. U mom slučaju mislim da ce biti dva fungicid a tretmana. Jedan u toku porasta i jedan 30-ak dana posle u cvetanju zajedno sa insekticidima.

Vazi, ja sam planirao 3 ha ali ako je ista fora kao sa psenicom onda necu. Jer sada je bilo kise i do 20. Se ne nazire. Znam da je lane i preklane bilo dosta phome, ali tad je bilo kisa malo malo. U proljece idem u stadiju cvatnje sa propulsom. Koliki prinos ostvaris kad se sve kockice posloze.
 
Kolege pitanje u vezi prskanja protiv insekata, da li insekticidi koji se koriste protiv repicine pipe, sjajnika imaju samo kontaktno dejstvo na insekte,tj. deluju samo na insekte ako su trenutno prisutni? Zanima me da li ima neki insekticid koji ima digestivno dejstvo na insekte,da se biljke prskaju i kada ih nema,a da zadrzavaju dejstvo na insekte ako se oni pojave kasnije?Ako je tako nesto moguce koliko dugo traje to digestivno dejstvo nekih insekticida?
 
Kolege pitanje u vezi prskanja protiv insekata, da li insekticidi koji se koriste protiv repicine pipe, sjajnika imaju samo kontaktno dejstvo na insekte,tj. deluju samo na insekte ako su trenutno prisutni? Zanima me da li ima neki insekticid koji ima digestivno dejstvo na insekte,da se biljke prskaju i kada ih nema,a da zadrzavaju dejstvo na insekte ako se oni pojave kasnije?Ako je tako nesto moguce koliko dugo traje to digestivno dejstvo nekih insekticida?


Imas, mi u Rh radimo sa Nurellom sad vidi sta vi imate. Oko 13-14 dana ti drzi.
 
Kolege pitanje u vezi prskanja protiv insekata, da li insekticidi koji se koriste protiv repicine pipe, sjajnika imaju samo kontaktno dejstvo na insekte,tj. deluju samo na insekte ako su trenutno prisutni? Zanima me da li ima neki insekticid koji ima digestivno dejstvo na insekte,da se biljke prskaju i kada ih nema,a da zadrzavaju dejstvo na insekte ako se oni pojave kasnije?Ako je tako nesto moguce koliko dugo traje to digestivno dejstvo nekih insekticida?

Vecina savremenih insekticida ima kontaktno i digestivno delovanje.Kontaktno je da ubijaju insekte prilikom nanosenja na iste a digestivno da insekti uginjavaju nakon grickanja tretiranog lisca. Takvi su svi piretroidi (Fastac, Cipermetrin, Karate, Decis, Sumicidin, Sumi Alpha, Fury , Talstar i slicno) . Od sistemika tu su neonikotinoidi ( Calypso i Confidor) kao i organofosfati (Dimetoat, Perfektion). Inace svojevremeno sam za Slobupatrolu nabavljao velike kolicine Fosfamida, za sta je on to koristio treba ga pitati.
 
LG Artoga sejana zadnjih dana avgusta na 35 cm, tanjirano ,podrivac,tanjirano,setvospremac, vestak redno sa setvom oko 320 kg /Ha NPK 6:12:24,juce prskano Kletoxom protiv samonikle psenice

219ymqe.jpg
 
Preparati jedini na trzistu koji su za sisanje i grickanje useva i koji imaju duze delovanje su Proteus i Biscaya od Bayera,ostalo je trenutno ili jos koji dan ostaju.
 
Isti moj,samo sto je crna zemlja od kise pa pravi kontrast naspram zelenogp,pa sve mislis porasla...Ok je za sada,vise od pola sam oprskao sa Insekticidom i od samorasta.
 
Dali se moze polivati panterom od samorasta jecma i dali treba obracati paznju na repicu u kom je uzrastu
 
Moze sa tim,tjs sve sto se koristi u soji,repi i suncokretu za uskolisno,ima i skupe varijante i jeftine na vama je da odlucite.Primena navodno do 8-og lista,mada sam ja prskao sa kinezom kad je krenula u stablo,sa proleca i nije bilo problema...Doza 0,8-1lit/h...aj zdravo
 
Hibrid Rapool COMPASS setva pocetkom septembra na 35 cm, vestak NPK 6:12:24 oko 320 kg/Ha u redove pri setvi
Danas prskano 1L/ Ha Kletox protiv samonikle psenice, zadovoljan sa nicanjem samo me urnisu divlje svinje....:zli:

t8rxv9.jpg
 
Ja sam prskao sa Kletoxom 1.3l/ha i na uvratinama gde usporim da okrendm traktor,pocela repica da nestaje.
 
Nazad
Vrh