Uljana repica 2017/2018

Kolege da li Lontrel (a.m- Klopiralid) ili drugi herbicidi sa istom aktivnom materijom mogu da se koriste i u prolece u repici i do koje faze?
 
- Уљане репице, у количини 0,6-1 l/ha (6-10 ml на 100 m2), када је усев у фази 2 листа до10-15 cm висине (од фазе 12 BBCH скале), за паламиду од фазе розете до 10-15 cm висине,камилица 4 - 6 листова, а за остале корове када су у фази 2 – 6 листов
 
Jel ulazio neko s ovakvom repicom u zimu,vec me pocinje brinuti,ovakva treba da je u aprilu......
n6rlaq.jpg
345zo11.jpg
hsjbeh.jpg
 
Svaka cast, meni za ove 3god nije tako velika ulazila u zimu, doduse nisam skoro ni obilazio ovu sada

Nisam kacio slike da se ponosim,vec zato sto me brine i mislim da nije dobro,sad je pocetak novembra a pitanje kad razmislja da stane sa rastom to jest kad ce da zahladi malo ozbiljnije

- - - - - - - - - -

ako ovako nastavi cim poorem moracu da menjam korpu i da se spremam za zetvu.....:osmeh:
 
Dangeru i kod nas su slicne.Nisam skoro iso da obidjem moju,verovatno je takva,mozda ce to biti i dobro,izmrznuce vislji listovi verovatno,al sta je tu je pameti nema.
 
Prosle godine je kod Mk bila i veca od tvoje,mraz je omlatio kao da je totalom isprskana i na kraju su imali 5.1t/ha

- - - - - - - - - -

Danas sam se cuo sa njihovim zastitarom,kaze da nikad nisu radili regulator i da nece ni ove godine,a imaju setve od 25.8-10.9.
 
Direktna setva spremna za zimu. U pregustim zasadima repica razte previse u visinu. Redja setva nema problema sa prerastanjem.
153fd5e8373852f8d5cf9690ab3bf6d4.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh