Ulja i maziva!

Lala iz Banata je napisao(la):
Boki-Vl je napisao(la):
Agropanonka ne uvozi vise Finke ulje... Sta sipati sad u Belarusa 820?
Sad uvoze Mabanol ulja, Hamburg Germany. To su sipali u 1221 sad kad su radili servis. 320 dinara/litar.

a meni u tafe rokaju neko kastrolovo - agril cini mi se 785din/l
 
Ne znam da li ste probali Lukoil ulja. Ja sipam u auto vec cetvrtu promenu za koji dan. Mogu reci da su im ulja odlicna. Nije ni skupo oko 230-250 din/l. Imate na svakoj lukoil pumpi u raznim pakovanjima pa sta kome treba. Inace u auto sam poceo na preporuku rodjaka taksiste koji u mecku 124 sipa lukoil od kad su se pojavili na trzistu.
 
Galax je ok. Jedino ulje koje treba zaobici je Bell :udri: To je najveci skart sto je napravila naftna industrija.
 
svako ko ima problema sa potrosnjom ulja u traktorima starije konstrukcije neka proba BERGOLINE SVX sae 20w60, ispunjava standard CD i MIL2104D, koje zahtevaju svi motori imt i imr, kosta 380din, ja ga menjam na 100rh, i potrosnja je 1l/100rh u teskim radovima. mislim da treba izbegavati sva ta privatna ulja, a i galax, optimu... i kupovati strana brendirana ulja. nemam nameru da menjam BERGOLINE dok je ovako kvalitetno. nudi mi se REPSOL sae 20w50 cena 250din/l pakovanje 25l. www.repsol-oil.rs
 
macvanin je napisao(la):
svako ko ima problema sa potrosnjom ulja u traktorima starije konstrukcije neka proba BERGOLINE SVX sae 20w60, ispunjava standard CD i MIL2104D, koje zahtevaju svi motori imt i imr, kosta 380din, ja ga menjam na 100rh, i potrosnja je 1l/100rh u teskim radovima. mislim da treba izbegavati sva ta privatna ulja, a i galax, optimu... i kupovati strana brendirana ulja. nemam nameru da menjam BERGOLINE dok je ovako kvalitetno. nudi mi se REPSOL sae 20w50 cena 250din/l pakovanje 25l. www.repsol-oil.rs
zemljak gde ima taj repsol
 
Sa repsolom se necete pokajati odlicno je ulje a nije skupo ja ga koristim oko godinu dana i za jednu zamenu potrosi menje od litre inace menjam ga na 200 sati.Repsol ulje uvozi firma iz Sapca Interlub.Ja bih preporucio i Valvolin ulja bolja su od Repsola ali i skuplja i menja se na 300 sati cena motornog mineralnog ulja je oko 400 dinara litra
 
Ja sam na traktoru T40 dugo koristio motorno ulje OMV Truck LD i svima mogu da preporučim to ulje jer je najmanje trošio a dešavalo se po ljetu da kazaljka na termometru dođe do kraja.
Nedavno sam ga prodao i sad imam IMT 577.
Na prvim stranicama ove teme je bilo diskusije o tome zašto u motoru, mjenjaču i hidrauliku motorno ulje.
Na jednom mjestu ima osovina koja se pogoni iz motora a nabija pritisak za hidraulik (uljna pumpa za hidraulik kod T40 npr.).
Ako propusti semering uljne pumpe tada se ulje hidraulike uljeva u motor i ako nije motorno napravilo bi havariju.
Pišete o količinama i cjenama, koliki je sada odnos €/din da se mogu preračunati razliku u cjeni?
 
Ja koristim OMW Truck M 20W-50. Antonio, jel imas pojma razlike izmedju M-a i LD (Light Duty??)-a?

Kod nas je trenutno srednji kurs 1 evro=106 dinara.

Svaka cast na izboru traktora, nadam se da cemo videti i koju slicicu?? :ppozdrav: :D
 
Pa ja nisam stručnjak za ulja, T40 je gutao INA SUPER 3 i morao sam naći nešto bolje. Sljedeća zamjena je išlo SUPER 5 ali i to je bilo za nijansu bolje. Prodavač koji je preporučio OMV Truck LD je tvrdio da ništa bolje netreba za takav traktor a potrošnja se mora smanjiti.
2-3 god. sam sipao u T40 to ulje.Potrošnja je da nakon 3 dana teškog rada sam trebao nadosipati količinu koju sam prije sipao svaki dan koristeći SUPER 3.
Ovo što pišem za Truck LD je iz vlastitog iskustva a kod mene je još u ponudi (u trgovinama) OMV super diseel.
Nisam nigdje vidio u ponudi Truck M 20W-50 tako da neznam za razliku.
IMT 577 je super stroj. Priprema za jesensku sjetvu (oranje, tanjuranje) je išla ko od šale. Razliku između 577 i T40 je teško opisati.
Traktor je 86 god. bez prednje vuče i platio sam ga 3000€. :cool: :cao:
 
Trenutno nema u Zrenjaninu da se kupio domaća tovat mast na veće pakovanje, kao fabrika radi periodično. Ima samo one turske nikakave zelene. Jel zna neko da li to istina ili je crkla fabrika, jel kupovao neko skoro?
 
Kako bi mogli da napravimo neku tabelu u kojoj bi pisale preporuke proizvodjača traktora koje ulje koristiti, koji SAE i koji API? Svi znamo gradaciju SAE, ali nije svako ulje za svaki motor...
 
Ja sam davno rekao ako neznas sta je dobro znas sta je skupo i nema greske,okanite se vasara i kupovine ulja sa vasara.Sipajte Modricino ulje koje je jako dobro a svima dostupno imate posebno za motore sa turbinom i bez.Mislim da nema greske onda.Ja sam sipao i Agipovo ulje u auto i opet je ista pašta.Ja sipam Inino,Modricino i ponekad Selovo i svaki drugi put mijenjam uljni filter.Uzimam od ta 3 ponudjaca kako kad je koje na akciji i nema greske.
 
Gospodine @CAR
Molio bih Vas da ne reklamirate odredjene proizvodjače ulja.Možete da napišete koje Vi koristite, a ne neke da favorizujete jer da bi to mogli napisati trebalo bi da uradite analize ulja nakon korišćenja pa onda da ostali učesnici odaberu ulje.Ovako da izaberemo ulje po Vašem subjektivnom mišljenju stvarno neide.
A ovo što ste napisali za zamenu uljnog filtera samo dokazuje Vaše poznavanje ove materije.
@zorancile
Nije potrebna tabela svi strani proizvodjači traktora preporučuju svoje ulje što znači za JD mašine JD ulje, za CASE, CASE ulje, Same Deutz Fahr, SDF ulje ..... jedino za Deutz motore oni preporučuju TEXACO ulje itd.
@Bubu
Ne nasedajte na provokaciju.
 
Nazad
Vrh