Ulja i maziva!

U kamionu imam ulje galax super long koje se navodno menja na 45 000 km. Posto ga vise nema u prodaji koje bi ulje smeo dosipati !?
 
Ako je iz bureta onda ga nemoj sipati posto im cepovi ne dihtuju pa ulazi vazduh koji sadrzi nesto vlage koje zavrsi u ulju a preko ulja u motoru pa nastaje haos.
Post je spojen: [time]1271243908[/time]
_________________________________________________
Cuo sam za neko novo holandsko ulje, ovi moji ga sipaju kada proverim kako se zove obavesticu te, mene smaraju da sipam u auto posto su ga oni sipali u kamion pa su zadovoljni i kvalitetom i cenom ali vidis ja nisam uspeo da upamtim ime.
 
Oroz je napisao(la):
Ako je iz bureta onda ga nemoj sipati posto im cepovi ne dihtuju pa ulazi vazduh koji sadrzi nesto vlage koje zavrsi u ulju a preko ulja u motoru pa nastaje haos.
Post je spojen: [time]1271211508[/time]
_________________________________________________
Cuo sam za neko novo holandsko ulje, ovi moji ga sipaju kada proverim kako se zove obavesticu te, mene smaraju da sipam u auto posto su ga oni sipali u kamion pa su zadovoljni i kvalitetom i cenom ali vidis ja nisam uspeo da upamtim ime.
javi kada saznas :spavam:
 
Da li u IMT traktore sme da se sipa 15W-40 ulje (npr. OMV truck M plus SAE 15W-40) ili mora bas SAE30?
 
vidi vako LUCKY , postoje MONOgradna ulja SAE30 i MULTIgradno ulje.

MULTIgradno ulje se prilagodjava spoljasnjoj temperaturi tako da viskozitet i gustina uvek budu najbolji za motor. Dok je MONOgradno ulje predvidjeno za samo jedan mali opseg temperature (SAE30 recimo lupam od 20-35 stepeni celzijusovih, tad je najbolje).

to je ukratko. znaci fora je u tome da ulje pri razlicitim temperaturama ostane ISTE GUSTINE, to znaci MULTIGRADNO, mozes da ga koristis tokom cele godine.
 
vidi vako @Dragan 18, gospodin je pitao da li može da koristi ili ne i tako sam se trudio da odgovorim, a Vi to proširujete i to još pogrešno.Postoje monogradna i multigradna ulja ali to je klasifikacija ulja po viskoznosti.
Multigradno ulje se nikako nemože prilagodjavati nego ga mi biramo u zavisnosti od njegovih karakteristika.I još ja se trudim da ne lupam kada nešto objašnjavam nego dam tačan podatak, ako ga ne znam ja ga pročitam ili o tome nepišem.E sada pošto se Vi mešate u sve teme pa kada Vam neko odgovori onda odma primenjujete titulu moderatora i počinjete da primenjujete silu znam da i mene to očekuje sada i spreman sam da primim kritike od Vas, ali ću i dalje da ispravljam pa bilo ko napiše ovako nešto na forumu misleći da poznaje tematiku, a u stvari nije ni laik u tome.
 
panonstib je napisao(la):
vidi vako @Dragan 18, gospodin je pitao da li može da koristi ili ne i tako sam se trudio da odgovorim, a Vi to proširujete i to još pogrešno.Postoje monogradna i multigradna ulja ali to je klasifikacija ulja po viskoznosti.
Multigradno ulje se nikako nemože prilagodjavati nego ga mi biramo u zavisnosti od njegovih karakteristika.I još ja se trudim da ne lupam kada nešto objašnjavam nego dam tačan podatak, ako ga ne znam ja ga pročitam ili o tome nepišem.E sada pošto se Vi mešate u sve teme pa kada Vam neko odgovori onda odma primenjujete titulu moderatora i počinjete da primenjujete silu znam da i mene to očekuje sada i spreman sam da primim kritike od Vas, ali ću i dalje da ispravljam pa bilo ko napiše ovako nešto na forumu misleći da poznaje tematiku, a u stvari nije ni laik u tome.
1. nisam nikoga vredjao niti sam ikoga "silom" kaznjavao zbog toga sto sam nesto rekao na ovom forumu, a da se neko nije slozio samnom.
2.Ja mislim da laicki poznajem tematiku, ali posto covek ocigledno ne poznaje hteo sam da mu objasnim tzv. seljackim izrazom(bez uvrede ikoga).
3. Posto je Lucky napisao "... da li smem da koristim ovo ulje ili bas moram SAE30...?"
Hteo sam mu reci da nigde nije propisano da mora iskljucivo to ulje da koristi sto je koristio, a da bi mu priblizio makar nesto o uljima napisao sam sto sam napisao.
Kad sipam SAE30 u motor kao sto sipa LUCKY, a zima je, ono je veoma gusto i podmazivanje se obavlja tesko a uljna pumpa moze da rikne od gustine, takodje kad ga sipam u hidrauliku dok je hladno ulje dize brzo ,a spusta sporo i obrnuto kad je ugrejano.
Da bi bila umerena eksploatacija treba neki optimum jel....a to je da ulje ostane postojane viskoznosti pri promenama temperature. Da bi se to postiglo u ulje se dodaju razni aditivi.
Multigradno ulje protocnije je na niskim temperaturama, a gusce na visim temp. i ono brze dostize u sve delove motora za razliku od monogradnog.
 
koje ulje sipate u vase ljubimce? ja imam 892 i do sada sam korstio Modricino ulje... ali sam primetio da trosi ulje..
rekli su mi da moze 200 rc.. ali sada sam uradio sa njim 115 rc i potrsio mi je 2 litre ulja...sada sam isputio pa cu da probam sa nekim drugim..
 
PRocitaj celu temu , ja sam koristio OMV ulje 15w40 i dobro je ..koristio sam i ELF ulje 15w40 i onon je dobro.
 
Mannol 20W50 odnos cene i kvaliteta :D inace to je nemacko ulje za kamione. oko 280din/l :cao:
 
Nazad
Vrh