Ulja i maziva!

Ako je originalno mora imati foliju. Nisam 100% siguran za starije, ali otkako se prodaje pod imenom Nestro ispod čepa je zaštitna folija, a specifikacija je dvoslojna (ispod naljepnice je druga sa tekstom na drugim jezicima).

0292904bca1319c1801e23474fb6fe8e.jpg
 
Прилично сам сигуран да ова новија паковања морају имати фолију,сва мања сто посто имају.Оне старе канте нису имале,тј све док их није Нестро купио.Најлакше ти је ето ти страница па позови ил пошаљи мејл и питај директно фирму.
 
Isto mislim da je tako.
Novija pakovanja (pod Nestro-om) treba da imaju a ako je datum proizvodnje koji navodite to je taj slučaj.
Kako je skorašnja proizvodnja najbolje je da pitate direktno proizvođača.
Uzgred, 20 lit. pakovanja su 2013. (bar jedno vreme ... verovatno da nisu ni vraćana u proizvodnju) bila povučena pa je cela stvar još sumnjivija.
Ne mora da znači ali treba proveriti. Možda je ambalaža originalna (i oznaka šarže) ali da je ulje zamenjeno (?!) ili svašta nešto. Ako treba da ima foliju onda mora da ima i vratite ako nema ... bar će Vam reći da li je uvoznik O.K. (mada to nije 100% sigurno ... al' jeste za diskfalifikaciju ako ne potvrde ... jedino što ne mogu odgovarati ako uvoznik nešto mulja pa bi bilo dobro da svaki proizvod ima foliju ... kao što mislim da je slučaj; manja pakovanja sigurno imaju).
 
Ta Modricina uljase uveliko muljaju kod nas i ko zna ko prepakuje i sta radi. Drugar je letos kupio 2 kante po 10L Maksime 15w40 u S .mitrovici u prodavnici Imt-a. Bio sam bas prisutan i tu i posle kad smo menjali na Zmaju 142.Jedna kanta ispod poklopca imala foliju druga ne.Kad smo nazvali prodavnicu i rekli ,odmah su se vadili na dobavljaca ,kako je to mozda starije pakovanje pa mozda nije takvo tad bilo pakovanje itd. Kasnije su nam pokusali uvaliti kvacilo za 539 koje uopste nije originalno koje smo narucili nego kopija. Prema tome mutnih radnji svud ima i bice samo ih se treba cuvati ali kako u svemu ni sam neznam. ja bih Maksimu rado sipao u traktor ali zbog ovih radnji vise ne.
 
Zamolio bih ako bi neko iskusniji mogao da me posavetuje oko zamene ulja na trektoru. Imam Deutz-Fahr Agrotron 85 2000 goiste i zamenio sam motorno ulje sipao sam Castrol. Posto mi fali ulje za hidrauliku i transmisiju neznam koje bi trebalo da sipam da je malo kvalitetnije i koliko mi tog ulja treba. Izvinjavam se unapred ako je pitanje malo glupo ili nepotpuno ali ovo mi je prvi traktor i nemam pojma kako i sta treba oko tog odrzavanja. Zvao sam servis u N.Sadu oni nece nista da kazu vec koliko sam provali da mi skinu kozu sa ladja sto bi ja nekako gldeao da izbegnem koliko je moguce. Kupio sam sve filtere marke Doonaldson koji su dosta povoljniji od ovih koji su mi oni nudili nadam se da nisam napravio neku katastrofalnu gresku.
 
Dobro da je rešeno.
Piše sve ... jednino što ACEA E4 (prvo navedeno) za motor je pomalo "overkill" (preterano). Sigurno je najbolje ali preskupo (i nepotrebno).
Drugo navedeno 15W-40 je optimalno.
Za transmisiju/hidrauliku 10W-30 ili 10W-40 kako je napisano (prvo za veću preciznost i odziv, drugo zbog većih temp. ... ali u oba slučaja nije od značaja; za traktore u dobrom stanju bih prvo išao na 10W-30 STOU ili UTTO).
Castrol ekvivalenti su (otprilike):
Tecton 15W-40 a Mobil je Delvac Super 1400 15W-40, Shell je Rimmula R3X.
Što se tiče transmisije/hidraulike ekvivalent su CAstrol Agri MP Plus 10W-30 ili 10W-40 ... može i Agri (bez plusa) 15W-30 (malo lošije za zimu ali može i za te uslove).
 
Preporucili su mi ovo ulje eni Multitech JD/F 80W/10W-30. Uzeo sam njega nadam se da je ok

Naravno da je o.k. Isto je 10W-30 samo je UTTO pa je jeftinije (jer nije i za motor kao STOU, mada su STOU ulja ipak (uglavnom uz malo izuzetaka) samo za starije motore (manje zahtevne), za vaš je ionako bolje da koristite motorno ulje višeg kvaliteta za motor.
Dakle skoro isto (kao STOU za transmisiju i hidrauliku) uz nižu cenu. To je to, ništa ne brinite.
 
Pozdrav forumasi,novi sam ovdje ali pratim forum vec duze vrijeme.Za pocetak naseg druzenja imam pitanje pa molim da mi odgovore oni koji znaju nesto vise,naime radi se o traktoru New Holland td5 115.Fali mi ulja u transmisiji a neznam sta smijem dosuti s obzirom da mi nije dostupno originalno AMBRA MULTI G ulje koje preporucuju u njegovoj knjizi.Ima ovde kod mene modricka rafinerija neko svoje UTTO ulje imena JD FLUID koje prema specifikaciji mozda i odgovara za moj traktor al se dvoumim neznam sta da radim,bojim se da ne pogrijesim?U prirucniku od traktora stoje sledece specifikacije: API GL4, ISO 32/46, SAE 10W-30.kako ja kao laik da odaberem odgovarajuce ulje http://modricaoil.com/proizvodi/ulja-za-poljoprivrednu-mehanizaciju/
Hvala unaprijed.
 
U principu JD Fluid može zameniti AMBRA Multi G ulje. Sličnih su specifikacija i osobina. Selenia (Petronas) ulje ima malo veći indeks viskoznosti i nižu tačku tečenja a sličan viskozitet na 100 (znači nešto manji na 40 cel.) ALI nije od većeg značaja (možda je i malo kvalitetnije a svakako specifičnije).
Možete i doliti ali mislim da je najmanje pakovanje od 10 lit. (šta sa ostatkom?). Može i da zameni fabričko.
To su slična ulja, sa razlikama u nijansama.
AMBRA linija ulja je praktično "servisno" za New Holland pa me čudi da nema kod uvoznika (nemoguće da nemaju servis).
 
Stalker mozes li nesto vise reci o JD uljima: Plus-50™ II Engine Oil i o Hy-Gard™ Hydraulic/Transmission Oil
Interesuje me samo u kratkim crtama, tvoje misljenje,a ne njihova "pisanija". Onako prosto sta ti velis.
 
Evo, najkraće moguće:
Nemam informaciju ko za njih pravi ulja (jer sami sigurno ne prave, ali može biti i promenjivo u zavisnosti od regije). Sva je prilika da to radi ExxonMobil (u USA najverovatnije i najlogičnije).
Hy-Gard™ Hydraulic/Transmission Oil je "pljunuto" MobilFluid 426. I da jeste (još bolje, a i da nije) to znači sam svetski vrh (kvaliteta u ovoj kategoriji).
Takođe Plus-50 II u najboljem smislu reči liči na Mobil Delvac MX ESP 15W-40.
Kako god, takođe je u vrhu. (doduše sama kategorija ACEA E9 tj. API CJ-4, je takva da su razlike unutar nje relativno male ali su zahtevi viskoki).
Ovo ulje bi koristio kod Euro 3 modela i novijih a za starije je ako ništa drugo preskupo. Naravno ako se specifikacije poklapaju sa traženim (a CJ-4 obuhvata i mnoge starije i manje stroge specifikacije, proizvođač sam navodi do CG-4 ... znači od tog zahteva pa naviše po API).
 
Pitam jer ovo motorno ulje koristim i u traktoru i u kombajnu. U prvih 80 do 100 sati ne mogu da primtim potrosjnu na traraktoru, a onda do 200 rs dospem oko 1-1,5 l. U traktor stane oko 21 l i uvek isto dosipam i to uvek u drugoj polovini exploatacije ulja. Racunam da 200 rs napravim dok potrosim oko 4000 l Euro dizela (ako sam dobro izracunao). Kod kombajna je malo drugacije i tu se dospe nesto manje ulja, recimo 2 do 3 dl manje, ali je interval dosipanja isti. Traktorski je JD, a kombajski MB motor i oba su u odlicnoj kondiciji.
 
Pitam jer ovo motorno ulje koristim i u traktoru i u kombajnu. U prvih 80 do 100 sati ne mogu da primtim potrosjnu na traraktoru, a onda do 200 rs dospem oko 1-1,5 l. U traktor stane oko 21 l i uvek isto dosipam i to uvek u drugoj polovini exploatacije ulja. Racunam da 200 rs napravim dok potrosim oko 4000 l Euro dizela (ako sam dobro izracunao). Kod kombajna je malo drugacije i tu se dospe nesto manje ulja, recimo 2 do 3 dl manje, ali je interval dosipanja isti. Traktorski je JD, a kombajski MB motor i oba su u odlicnoj kondiciji.

Pre par godina ne bih znao u čemu je prolem (čemu ovakvo pitanje/komentar). Ali iskustvo je čudo (zar ne?).
Ne vidim tu nikakav (realan) problem. Sve je to u skladu sa normalnim. Toliko potroši i motor na automobilu (1-1,5l na 200rh) pa zašto ne bi na mnogo većoj (jačoj) mašini. Nije to ništa.
Znam da Vas razne priče o "nultoj potrošnji" dovode u sumnju ali ta(kva) "nulta" je samo MIT i (zaista) ništa drugo. Može biti nešto što po motor dobro nije pa više volim da mi motor troši malo (ulja) nego "nula" (možda je i blizu da postane "nula" od motora).
Uostalom ta potrošnja je po svim kriterijumima MALA (beznačajna).
ACEA propisuje max. potrošnju ulja u pojedinim testovima (ranije u g/kW na rh, sada nešto drugačije ... preko standardnih industrijskih testova ... ali to je duga priča za koju sada nemam vremena ... a nema ni potrebe za tim). Kolika je potrošnja ulja u odnosu na gorivo? 0,0375%! Kolika po rh? 6.5g!!
Ne vidim (ama baš) nikakav problem.
Dakle, nije do ulja a nije ni do motora. Situacija je normalna, baš kako treba.
 
U principu JD Fluid može zameniti AMBRA Multi G ulje. Sličnih su specifikacija i osobina. Selenia (Petronas) ulje ima malo veći indeks viskoznosti i nižu tačku tečenja a sličan viskozitet na 100 (znači nešto manji na 40 cel.) ALI nije od većeg značaja (možda je i malo kvalitetnije a svakako specifičnije).
Možete i doliti ali mislim da je najmanje pakovanje od 10 lit. (šta sa ostatkom?). Može i da zameni fabričko.
To su slična ulja, sa razlikama u nijansama.
AMBRA linija ulja je praktično "servisno" za New Holland pa me čudi da nema kod uvoznika (nemoguće da nemaju servis).

Prije svega hvala na odgovoru.BiH nema zastupnika za New Holland a servis iz Novog Sada cekam vec 4 mjeseca(traktor je pod garancijom)da otklone curenje ulja,zbog cega i moram dosuti.Traktor stalno radi tako da moram traziti alternativu,znaci JD FLUID smijem dosuti bez ikakve bojazni i posljedica po traktor.Jos jednom zahvaljujem!
 
Pre par godina ne bih znao u čemu je prolem (čemu ovakvo pitanje/komentar). Ali iskustvo je čudo (zar ne?).
Ne vidim tu nikakav (realan) problem. Sve je to u skladu sa normalnim. Toliko potroši i motor na automobilu (1-1,5l na 200rh) pa zašto ne bi na mnogo većoj (jačoj) mašini. Nije to ništa.
Znam da Vas razne priče o "nultoj potrošnji" dovode u sumnju ali ta(kva) "nulta" je samo MIT i (zaista) ništa drugo. Može biti nešto što po motor dobro nije pa više volim da mi motor troši malo (ulja) nego "nula" (možda je i blizu da postane "nula" od motora).
Uostalom ta potrošnja je po svim kriterijumima MALA (beznačajna).
ACEA propisuje max. potrošnju ulja u pojedinim testovima (ranije u g/kW na rh, sada nešto drugačije ... preko standardnih industrijskih testova ... ali to je duga priča za koju sada nemam vremena ... a nema ni potrebe za tim). Kolika je potrošnja ulja u odnosu na gorivo? 0,0375%! Kolika po rh? 6.5g!!
Ne vidim (ama baš) nikakav problem.
Dakle, nije do ulja a nije ni do motora. Situacija je normalna, baš kako treba.
Ja ni nisam hteo da iudiciram na neki feler na mororima nego da iznesem podatak kako se ovo ulje ponasa pri velikim opterecenjima u relativno dorim motorima (ovo relativno jer ipak motori nisu novi, ali se za saf ponasaju kao da jesu). Bude tu raznih stvari oko ulja pa reko mozda ce neko nekad procitati da i ovako vrhunska ulja prosto imaju neki normalan tok dogadjaja, da ne kazem potrosnje. Sa koriscenjem ED mislim da se granica zamene ulja pomerila za sigurnih 50 rs, ali ja se jos uvek nekako drzim one stare preporuke da ulje menjam na 200 rs. Smatram da je i suvise mala usteda koliko moze biti dobitak kad je ulje u motoru uvek u top formi. Isto se pridrzavam i kod auta pa tako menjam ulje na 10000 km. U pitanju je pezo 407 hdi 100 kw, a ulje mobil 1 esp formula 5w-30 za koje mi preporucuju 15000 km.
 
O.K.
Razumemo se, ali (kao i Vi) morao sam da naglasim zbog drugih (nije bilo baš 100% jasno, a "normalni tok" je o.k. a pomenuta ulja su zaista vrhunska).
Inače:
Slobodno menjajte ulje na 250rh (cca. 5000 lit. ED-a) a još i više M1 5W-30 na 15000km.
Nije velika ušteda ALI i tu (naročito kod Pežoa) ima mesta za još (a to već može biti "ceđenje suve drenovine" ili "racionalna odluka" kako se već gleda na to).
Za HDI je 20.000km sasvim o.k. i fabrička je preporuka (čak i za teške uslove eksploatacije vozila).
 
Nazad
Vrh