Ulja i maziva!

Читај декларисане податке и упоређуј са конкуренцијом - не верујем да нису у просеку конкуренције. Раде они у Грчкој дуже него све те блендаре по Европи и код нас. Не би Грци могли да декларишу нетачне податке и да то покушавају да некоме продају, било у ЕУ, било по Балкану.
 
Mislim da ima razlike u kvaliteti ulja s jednakim specifikacijama. Zašto pojedini vozači tvrde da im neko ulje u odnosu na drugo jednakih specifikacija, motor troši, a drugo ne ili neznatno. Osobno mislim da je najvažnije poštivati period zamjene, a poželjno ga je čak i skratiti.
 
Za Rusa 820 i Kombajn 142 ja metnem 20-W50. Dok za Mahindru ide mi Argon 15-W40. I u IMT 542 sipam 20-W50 i vidim da im prija. SAE 30 samo za volan u Rusa. SAE 30 drži samo 100 radnih sati dok ovi 15-W40 i 20-W50 ide do 250 radnih sati. Samo kvalitetno ulje motor čuva. A vidim i da njima prija.
 
Da li je neko vidjao ili zna gde ima u N.Sadu, Temerinu Exol traktorol10w30 utto?
U traktoru je ovo ulje pa da uzmem da dospem. Radi do 16h dok pokupim decu prodje dan nikako da obidjem radnje i potrazim ko ima u ponudi.
 
Meni su ,,stručni" ljudi za tu oblast rekli da da je najlošije SAE 15-40 bolje od najboljeg SAE 30. Ja im verujem, a ti kako hoćeš.
Da li treba još da elaboriram sa zvaničnim podatcima da bi za tebe bio odgovor ?
Sve je to ok, ali mene zanima, tj pitao sam kakav je cyclon proizvodjac ulja... inace sipam sae30 u traktor, redovna zamena na nekih 140h i nema problema...
 
Sva ulja su vrlo kvalitetna u zadnjih 25 godina (od pojave savremenih motora), ako pričamo o klasičnim motorima. Osim ako neko namešava u kućnoj varijanti ulja. Jednostavo nema loših ulja za klasične motore.
 
Interval zamene ulja na kombajnu New Holland CX5090 mi je bio 300 rh, međutim već na 200 rh počinje da troši ulje i do 300 rh dospem jedno 6 litara. Počeo sam da sumnjam da nepravilno izduvamo vazdušni filter i da je prašina uzrok potrošnji ulja u motoru te sam nekako pokušavao da uradim analizu ulja i dođem do uzroka te potrošnje. Saznao sam da referentnu laboratoriju ima samo Valvoline u Kruševcu, uspostavio sam kontakt sa njima preko Agrotecha i došao do dobrih stvari koje će svim mojim pratiocima biti od koristi. Šta sam uradio, kako možete i vi testirati svoje ulje, pogledajte u videu...Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!Copyright © 2023. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
Imam nekoliko pitanja vezano za ulje u motoru traktora IMT533 (1978 godište). U pitanju je ulje Lukoil SAE30 specifikacije API CC/SF. Da li je u redu koristiti ovo ulje pošto se u uputstvu proizvođača navodi da je predviđeno ulje specifikacije API CD? Da li je štetno za motor ako traktor sa uljem SAE 30 radi pri temperaturi okoline od +16°C a u uputstvu je propisano da se ovo ulje koristi ako je temperatura okoline preko +25°C? Traktor se koristi za lakše radove.
 
Sae 30 je dobro za podmazivanje mača na motornoj testeri, za motore je prevaziđeno.Sipaj neko 15w40 ulje i gas.
 
Imam nekoliko pitanja vezano za ulje u motoru traktora IMT533 (1978 godište). U pitanju je ulje Lukoil SAE30 specifikacije API CC/SF. Da li je u redu koristiti ovo ulje pošto se u uputstvu proizvođača navodi da je predviđeno ulje specifikacije API CD? Da li je štetno za motor ako traktor sa uljem SAE 30 radi pri temperaturi okoline od +16°C a u uputstvu je propisano da se ovo ulje koristi ako je temperatura okoline preko +25°C? Traktor se koristi za lakše radove.
Imao sam 533 godinama, uradio sam generalnu 2015 u zimu, imao neko sae 40 motorno Dinara.Hajde da ga sipam za par dana, udari neka zima, ne moze da okrene ujutru,izvadim merač ulje se oteže ko slina.Od tada je u njega išlo 10/40 dok ga nisam prodao prošle godine, traktor pali lepo, pritisak ulja odličan, napravio je 2500rh od tada ništa se nije promenilo.Evo i sada u Rakovici mi je 10/40 i u Ursusu, jeste za malo skuplje ali meni lično odgovara ta gradacija ulja, nisam video da postoji neki problem za sve ove godine.Na ulju nikada ne treba da se štedi.
 
Nazad
Vrh