Ulja i maziva!

јел користиo неко ово уље 15w-40
viber-image-2023-08-17-21-44-02-869.jpg
 
Koristim Mobil Agri super 15W-40 za motor od Maseya.Menjao sam ga pre mesec-dva,i ostalo mi je oko litre za dosipanje.Do sledećeg menjanja,malo će mi biti ta litra,trebaće bar još litra.Da li bi mogao da sipam neko drugo ulje za dolivanje,da ne kupujem Mobil,jer je najmanje pakovanje 20l. a i skupo je.Za sledeće menjanje je u planu neko sa povoljnijom cenom.
 
Što sipaš STOU ulje?
Postoji rizik da se pomeša motorno sa menjačkim uljem ili da i u menjač i motor sipaš jedno ulje?
Obično motorno Mobil je mnogo jeftinije
Ja u svog MF sipam Comma 15w40, 500 din/lit, 20l pakovanje
Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Zasto bas Stou ulje?,to ulje je kombo za motor,hidrauliku,diferencijal\planetarce,transmisiju i mokre kocnice...imam jednu masinu gde se utto trazi u sve jedino za motor nije pogodno a to stou je i za motor....sipaj neko shpd ulje ACEA E7\API CI-4 koje ispunjava vece specifikacije.
 
Što sipaš STOU ulje?
Postoji rizik da se pomeša motorno sa menjačkim uljem ili da i u menjač i motor sipaš jedno ulje?
Obično motorno Mobil je mnogo jeftinije
Ja u svog MF sipam Comma 15w40, 500 din/lit, 20l pakovanje
Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
I u motor i menjač sipam jedno ulje.Tako sam počeo prilikom velikog servisa.Veliki servis neću raditi još 3 godine,a nema potrebe za dolivanjem u menjač,pa ću od sledećeg menjanja u motor sipati nešto jeftinije.
sipaj neko shpd ulje ACEA E7\API CI-4 koje ispunjava vece specifikacije.
Ako može link koje bi to ulje bilo,da je litarsko pakovanje. :)
 
Nazad
Vrh