Ulja i maziva!

Total je u Ciaku 7500 din, racunajte da bar 20ak % ima rabat.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Sintetika? Jel toliko bolja?
Aко мене питаш, ја не могу да ти кажем да је толико боље, да смањује трење и хабање, пошто последње минерално уље које је било у мотору, беше пре петнаестак година једна замена "Шел Ротела", а потом само, прво полусинтетика, модричко ХЦ Престиж, па када је тог уља нестало код оних код којих их купујем, на њихову препоруку као замену за поменуто уље, већ пар замена користим то Е9 10W-40, које је како сам касније утврдио, синтетичко. Хоћу да кажем да нисам сипао различите класе уља, па да осетим конкретну разлику у раду мотора, али знам да синтетика и полусинтетика имају у себи другачије пакете адитива и да су су им базна уља стабилнија на продукте сагоревања горива, не остављају наслаге и спорије деградирају у односу на минерална. Мени то значи јер не правим много радни сати годишње, па се догоди да мењам уље не што је прошло препоручени број радних сати, већ што је нпр. прошло три године од претходне замене. А то да се види колико је боље, мислим да може да се види само после доста моторних сати и на "аутопсији" липсалог мотора.
 
Stalkera pratim odavno...
On od jeftinih ulja a dobrih preporučuje nisotec i fam od domaćih a uvozne mannol,wolf i lotos.

Koristio sam ih sva i zadovoljan sam sa svim tim uljima u traktorima,kombajnu pa i u autima.

Veća pakovanja lotos ulja 15w40 idu od 250-280 dinara litar a mannol od 330-400 dinara. Wolf je skuplji i po meni najbolji.
 
Evo ponude za 15w40 na bure 208l
Nisotec s3 63.000,-
Nisotec favorit 67.000,-
Total Rubia 92.000,-
Shell Rimulla R4L 84.000 ( mislim da nema razloga da ne uzmem shell )


Shell UTTO 500,- +pdv din/l
Mobil UTTO 587,- +pdv din/l
 
Јел узимо неко ово уље у Агротеку
Screenshot-20240228-201848-Chrome.jpg
 
Ja koristim Comma 15w40 Transflow SD u svim motorima. Potrošnja ulja je minimalna, pritisak dobar, korektna cena.
U Delmaxu je ovo ulje najjeftinije što sam našao. 478 din/lit 20/1 pakovanje.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ja sam prekjuce zamenio u hidraulici, uzeo Eni Mutitech burence 60l po 565din i filtere u Agroprofesional u Rumi. Delmax je uvoznik Comma ulja?

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ja sam koristio Mannol 20w50 u kombajnu i nije bilo problema.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh