Ugradnja klime u kombajn

600W/14V=42,85+A, toliko "vuče" sama klima, plus potrošači na kombajnu, znači, bez alternatora od 100+A ni pomišljati, a akumulator, tu nema ulogu, snaga akumulatora služi, isključivo samo radi startovanja motora, posle samo amortizuje eventualne nagle padove napona, i ne napaja ništa, čak i vuče određenu struju za svoje dopunjavanje.
Inače, odlična, ne puno skupa, ni komplikovana opcija za klimu u kombajnu, pa i traktoru.
 
Pa vredi dodati, ali je komplikovano odvojiti, samo za klimu, jednostavnije zameniti postojeći alternator za jači.
Ima sada bukvalno na kilo polovnih alternatora sa kola, koji imaju preko 100A, samo ih prilagoditi.
 
Bilo bi lepo okačiti karakteristike, dimenzije i iskustva oko ugradnje i korišćenja....
 
Članovi koji su tražili kontakt,poslat je na pp...
Dimenzije
Spoljna jedinica u cm
67x55x21
Unutrašnja jedinica u cm
45x31x15
Dužina creva 3,7metara, nije preporučljivo produžavati, morate se uklopiti sa tom dužinom.
Priključci su sa desne strane obe jedinice pa treba voditi računa i o tome da ne dolazi do zalamanja creva.
Unutrašnja jedinica mora biti postavljena kao kućna, nemože na krov zbog kondenza.
To je sve što ja znam, ali sve dok je ne stavimo u funkciju u prašinu itd neznamo ništa.
Ja spoljnu postavljam sa desne strane kabine, unutrašnja ide na mesto gde je bila fabrička ventilacije.
 
Poslednja izmena:
@sasa74 Pricaj, kako ste rijesili struju i ostalo. Nesto mi unutarnja jedinica puno zauzima kabine.
Svaka cast za odradjeno!
 
Nema problema sa punjenjem akumulatora kad su popaljeni svi potrosaci?
Mislio sam da nece raditi kako treba ali izgleda da si najbolje prosao u ovoj temi sto se tice ugradnje klime.
 
Nikakvih problema, radi i hladi kada je motor ugašen, jer u principu to je parking klima za kamione.
Ovako je hladnjak izgledao posle urađenih 12 kj, nisam ga namerno čistio da vidim hoće li hladiti, i hladila je odlično.
 
I moram ovo da napišem, ovi što ugrađuju klime kao da su hirurzi, ne znaju koliko da naplate bilo 1000,1500 sada traže i 2000 eura.
Prošlog leta jednog zovem, posle vršidbe pšenice, reko da mi ugradite klimu tamo do jeseni, a on će meni, da li ti druže znaš kada se klima ugrađuje, reko kada, pa zimi sada samo vršimo servise.
Reko druže ugrađuje se kada imam para, hvala doviđenja.
Zato sam se odlučio za ovo pa neka bude kako bude.
 
Ja sam uzimao neke dijelove kod Predraga u Rumi blizu tebe i cini mi se korektan majstor.

Ovde kod nas ih cak ni nema, morao sam sve sam raditi i kupovati alat. Ali se isplati na kraju, nema ni prasine ni vrucine u kabini
 
I moram ovo da napišem, ovi što ugrađuju klime kao da su hirurzi, ne znaju koliko da naplate bilo 1000,1500 sada traže i 2000 eura.
Prošlog leta jednog zovem, posle vršidbe pšenice, reko da mi ugradite klimu tamo do jeseni, a on će meni, da li ti druže znaš kada se klima ugrađuje, reko kada, pa zimi sada samo vršimo servise.
Reko druže ugrađuje se kada imam para, hvala doviđenja.
Zato sam se odlučio za ovo pa neka bude kako bude.
Јеси, је сам уграђивао и који си гас убацио у климу?
 
Mislim da je R 134 ide 600g,ja sam postavio spoljnu, unutrašnju, došli momci iz N. Pazove povezali creva izolovali, napunili probali, počastili se, naplatili 50e gas, rad dolazak.
Negde i netreba da se prave nosači može odmah kačenje na neki lim stranicu itd..
 
Samo se r134a koristi u masinama, stari r12 sistemi se lako prebace na r134a. Postoji i 1234 gas ali to je druga prica, on se koristi u novim autima.

@DraleTD Ti imas 3580 koliko se sjecam, on je r12 sistem. Uz malo prepravki lako se napravi za novi plin ako je sve ispravno.
 
Samo se r134a koristi u masinama, stari r12 sistemi se lako prebace na r134a. Postoji i 1234 gas ali to je druga prica, on se koristi u novim autima.

@DraleTD Ti imas 3580 koliko se sjecam, on je r12 sistem. Uz malo prepravki lako se napravi za novi plin ako je sve ispravno.
Управо се опоравља клима јуче ми компресор зарибао, сада се све мења па ће и гас бити промењен.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Nazad
Vrh