Ugradnja klime u kombajn

Ja sam uzimao neke dijelove kod Predraga u Rumi blizu tebe i cini mi se korektan majstor.

Ovde kod nas ih cak ni nema, morao sam sve sam raditi i kupovati alat. Ali se isplati na kraju, nema ni prasine ni vrucine u kabini
Taj majstor je kod mene bio tri put na kombajnu , zamenjen i kompresor. Svaki put čistio ceo sistem nekim plinom naravno da naplati ali nikada nije hteo da proveri gde curi i da se to namesti kako treba. Kreće sezona i meni klima opet ne radi. E pa baš mu hvala na tome. Do sada naplatio 56000 i 250 evra kompresor. Kao plućni bolesnik sada mogu samo da gledam u kombajn i da mi vrši pšenicu neko drugi. 😔 Ja više ne mogu...
 
Ako ti izdrži sezonu, dok ne ispusti, samo je dopuni za 50-tak€ i teraj, dok ne nađeš pravog majstora.
 
Rešio sam. Vršiće mi drugar a kombajn će verovatno u prodaju. Ali mi žao prošle godine uloženo i u klimu a u ležajeve da nepričam... zamenjena 52 ležaja 😔. Ceo kombajn pretresen i zamenjeno brdo delova.... Ma...
 
  • Like
Reagovanja: SDF
I samo da dodam i zaokružim priču oko ove moje klime. Radi odlično sve pohvale, međutim za dobar rad joj je potreban dobar ispravan akomulator zatim jači alternator stavljam od fijata 105 amperi. Sa ovim alternatorom radi ali kada se uključi ventilator na najbrže i hlađenje na 3 stepena najniže za 5,6 sati rada istroši akomulator i čim padne na neku voltražu isključi je. Zvali neki ljudi kažu stavili u kamion i radi par minuta i ugasi.
Rekao sam im moje iskustvo, promenuli su akomulator jer je bio loš i sada kažu radi odlično. Toliko o klimi, za ove pare prezadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče struje, predlažem ti da ugradiš alternator od 120 ili 140A jer ta klima traži za sebe oko 70-80A. Passati, golfovi, audiji nose te alternatore i jeftini su na oglasima. Regleri za njih su takođe jeftini, 2-3 hiljade dinara.
Nije ti opcija da klimu napajaš preko akumulatora jer će ti de sigurno isprazniti i samim tim oštetiti.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Isprobavao sam je u svim režimima rada, kada je na unutrašnjoj jedinici ventilator na dvojci temperatura 10, 11,12,13 itd, radi savršeno i ceo dan bez problema. E kada se sve to pojača na max,onda posle nekoliko sati stane. A za ovim i nema potrebe, duva u mozak smrzneš se.
Inače alternator mi je od 55a,sa ovim od 105a mislim da ću biti miran. Ovaj sam izabrao zbog nosača, a i tu su u selu ljudi koji rasturaju fijate.
 
Nazad
Vrh