Tumosan

E moj bato! Posle neko neka kaze " novo je novo ". Ako je sve kao sto kaze ovaj je covek dosta smiren. Mislim da bi vecina od besa ujedala.
 
Nije ovde problem Tumosan Janko Marko...Problem je što kupac nema nikakvu garanciju ali nikakvu po kupovini nove mašine što je u priloženom snimku i vidljivo.Činjenica je da je prodavac uzeo novac i prodao traktor,a zašto u ugovoru ne bi glasilo pola para sad a pola posle godinu dana ili toliko i toliko rh???Pa da i kupac bude malo zaštićen...
 
Kako nije problem Tumosan? Pa taj traktor se kvario, tek posle su došli do problema sa servisnim listom i garancijom. Da je bio kvalitetan, ne bismo ni čuli ništa.

Druga je stvar što nema nikakve zaštite kupaca. Pa onda su i oni problem, što se bune. Što kaže kolega Attila. Svašta. Pa naravno da ljudi hoće da dobiju ono što su platili. I 24h tv programa ako treba. Ima izreka koja kaže: što više ćutiš, više ti sleduje. :osmeh:
 
Jel stigao kod vas u Neuzinu Tumosan
Jeste tu je u dvorištu.

- - - - - - - - - -

Nije ovde problem Tumosan Janko Marko...Problem je što kupac nema nikakvu garanciju ali nikakvu po kupovini nove mašine što je u priloženom snimku i vidljivo.Činjenica je da je prodavac uzeo novac i prodao traktor,a zašto u ugovoru ne bi glasilo pola para sad a pola posle godinu dana ili toliko i toliko rh???Pa da i kupac bude malo zaštićen...

Pa tako ne možeš kupiti ni precenjene zelene mašine koji koštaju duplo skuplje i tamo ti je ista priča samo što kad crkne nekome pokrije se ušima i sakrije u šupu da niko ne vidi da se popravlja, pa i dalje će hvaliti da je najbolji traktor. Problem je u ljudstvu da svi pričaju svašta ali pravu istina se neće znati nikad. Znam ruseve koji su kupljeni u poslednjih par godina i vlasnik je od početka imao problema sa motorom zove agropanonku a oni za sve tako treba u tegle se ko crevo dok ne istekne garancia. A bilo je da je traktor jedva izdržao do kuće nenormalno trošio ulje pa je vlasnik u svom trošku plaćao šlep službu da vrati traktor da srede oni promenuli samo karike iako je u dogovoru bio drugi motor, traktor i dalje ne radi normalno al se vlasnik ne pravi se da bude klovn pred kamerom.
 
Atila znam ja da ne mogu i jasno je meni sve samo hoću da kažem da kupac ničim nije zaštićen osim mrtvim slovom na papiru.Daj ti novce teraj mašinu pa ako imaš sreće neće se kvariti i to je to ako nemaš sreće i kvari se obrati se upravi za vodovod jel da?Izvini molim te ali ovakvih klovnova treba da je više da se već jednom raskrinka ta banda...Ja sam sa Agropanonkom bio prezadovoljan dok je Mahindra bila u garanciji sve su na vreme odrađivali,curio kompresor došli skinuli rešili i nije više curilo.Mada verujem da ima ljudi koji su njima nezadovoljni...
 
Pa šta si se stisno, slike da vidimo, prvi utisci ......???:sta:

Biće uskoro samo ne stižem ima još malo da se prska ali biće danas u toku dana.

- - - - - - - - - -

Atila znam ja da ne mogu i jasno je meni sve samo hoću da kažem da kupac ničim nije zaštićen osim mrtvim slovom na papiru.Daj ti novce teraj mašinu pa ako imaš sreće neće se kvariti i to je to ako nemaš sreće i kvari se obrati se upravi za vodovod jel da?Izvini molim te ali ovakvih klovnova treba da je više da se već jednom raskrinka ta banda...Ja sam sa Agropanonkom bio prezadovoljan dok je Mahindra bila u garanciji sve su na vreme odrađivali,curio kompresor došli skinuli rešili i nije više curilo.Mada verujem da ima ljudi koji su njima nezadovoljni...

I kod agropanonke sa mahindrama nema problema jer se ni ne kvare ali sa rusima je druga priča. Ne pričam bez veze to je sve od poznanika ili kolege tako da nemaju zbog čega da lažu. Znam i za zelene traktore koji imaju problem sa hidrolikom odma pri isteku garancie sa nekih 1500rč počeo da zeza čak su bili i ovi iz servisa za njih i nisu mogli da srede kažu ne može da se uradi.
 
Uglavnom je problem do zastupnika. Pogotovo sto je ova marka relativno nova u Srbiji, pa joj je potrebno dokazivanje, a predhodni snimak zaista ne uliva poverenje. Evo jednog posta kolege iz Nisa koji je imao kvar na Mahindri nakon isteka garancije. Nadam se da se nece ljutiti za citiranje posta u dr temi.


Ja takođe mogu da potvrdim, mogu slobodno reći, dobar kvalitet delova ugrađenih u Mahindru. Moj 7030 ima skoro 4 godine, i oko 1200 sati, i za sada sam imao samo jedan kvar, crkla spojnica između menjača i kvačila, i to zato što je radila nenormalne stvari. Tada sam razrađivao jednu parcelu od 30 hektara za voćnjak a na njoj je pre toga bio zapušteni voćnjak, pa je tu bilo panjeva i sl. koliko hoćete, po ceo dan se propinjala na zadnje, i to su mi poslali besplatno jer kažu da nije trebalo da crkne bez obzira na uslove. Agropanonka je čak platila i avionsku poštu iz Indije, stvarno sve pohvale.Inače traktor malo bučan, ali proima gas, vuče, prosto da ne poveruješ odakle mu ta snaga. Jednom sam probao varijantu od 52ks bez turbine, i oduševio sam se odzivom na gas, čini mi se još nisam pomislio da nagazim, on već primio gas.
 
Jeste tu je u dvorištu.

- - - - - - - - - -



Pa tako ne možeš kupiti ni precenjene zelene mašine koji koštaju duplo skuplje i tamo ti je ista priča samo što kad crkne nekome pokrije se ušima i sakrije u šupu da niko ne vidi da se popravlja, pa i dalje će hvaliti da je najbolji traktor. Problem je u ljudstvu da svi pričaju svašta ali pravu istina se neće znati nikad. Znam ruseve koji su kupljeni u poslednjih par godina i vlasnik je od početka imao problema sa motorom zove agropanonku a oni za sve tako treba u tegle se ko crevo dok ne istekne garancia. A bilo je da je traktor jedva izdržao do kuće nenormalno trošio ulje pa je vlasnik u svom trošku plaćao šlep službu da vrati traktor da srede oni promenuli samo karike iako je u dogovoru bio drugi motor, traktor i dalje ne radi normalno al se vlasnik ne pravi se da bude klovn pred kamerom.

Po cemu tebi ovaj covek izigrava klovna?
Lepo je rekao ako sam im dao 30 000e za NOV traktor hocu NOV traktor a ne sklepotinu koja se kvarila 15 puta,a plus to izigravanje budala oko servisne knjige i ugovora..Ovaj covek je jos dobar,za 30 000e bi ih tamo poredao sve dok ne daju pare ili drugi traktor,ako vec mogu dati 30 000e mogu dati i 500e kazne policiji al sam bar mirniji.
 
Evo i par slika
WP_20170524_12_07_36_Pro.jpg
[/URL] [/IMG]

- - - - - - - - - -

Po cemu tebi ovaj covek izigrava klovna?
Lepo je rekao ako sam im dao 30 000e za NOV traktor hocu NOV traktor a ne sklepotinu koja se kvarila 15 puta,a plus to izigravanje budala oko servisne knjige i ugovora..Ovaj covek je jos dobar,za 30 000e bi ih tamo poredao sve dok ne daju pare ili drugi traktor,ako vec mogu dati 30 000e mogu dati i 500e kazne policiji al sam bar mirniji.

Ima i gorih stvari sa gvožđurijama samo ne isnose svi kako ih služi mašina. Znam i za slučaj sa caseom čovek kupio novog koristio ga nekih 3god i napravio celih 800rč i prodao a sve vreme ga hvalio kako je dobar da je dobro što je uzeo a posle kad je prodao psovao na sva usta kakvo je to cirkus od traktora i da je zažalio što je uzeo.
 
Attila nije ovde rec o tome da je pukla poluga pa je pozvao Davidovica i ispljuvao i masinu i prodavce..
Hidraulik,4 puta alternatro,4 puta kompresor,prednja vuca,motor,neodgovorno i BEZOBRAZNO ponasanje prodavca prema njemu,nepostovanje ugovora...
Inace kolegi u Republici Srpskoj je na 1025 na 700h stradao menjac,agropanonka je dosla i donela drugi.
Ti kome su crkavale masina a lagali sebe kako to treba tako sami su krivi a ne ovaj covek sto se odlucio na ovo(ja bi cak i na gore ali elem).
Pa brate mili na imt od 30 god kad se nesto pokvari zesca pljuvacina,a ovo NOVO a kosta kao suvo zlato i takva stvar.
 
I sve ce biti tako dok mu ne istekne i to malo granacije i onda ce bas moci da ga pokrije sa ceradom ili polije nekom zapaljivom tekucinom
 
Kod mene u kuci sam ja sef, dok zena ne kaze suprotno:haha: Sta reci, danas u selu na kafi jutarnjoj spominjali smo slucaj ovog coveka. Ispostavilo se da neki ga znaju licno, i kazu sto i na klipu da taj traktor je vise proveo u slepanju i nosenju u servis nego na njivi. Po meni firma koja je prodala neka tuzi fabriku ili neka trazi nov primerak od fabrike da se isporuci. Ovog nek nose i pretope u novo gvozdje.
 
Kod mene u kuci sam ja sef, dok zena ne kaze suprotno:haha: Sta reci, danas u selu na kafi jutarnjoj spominjali smo slucaj ovog coveka. Ispostavilo se da neki ga znaju licno, i kazu sto i na klipu da taj traktor je vise proveo u slepanju i nosenju u servis nego na njivi. Po meni firma koja je prodala neka tuzi fabriku ili neka trazi nov primerak od fabrike da se isporuci. Ovog nek nose i pretope u novo gvozdje.
znam ga i ja,mozemo da odemo kod njega na kafu pa ces sve da cujes iz prve ruke:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Postovani,


Da je Uros Davidovic novinar on bi prvo proverio sve informacije i imao konkretne cinjenice. A ne objavio sta jedan nezadovoljan kupac rekao. Od svih evropskih brendova i istocnjackih mozete naci po jednog individualca koji je nezadovoljan.
Trenutno ima prodato skoro 100 traktora i svi ostali su zadovoljni. U svakom slucaju stojimo iza brenda TUMOSAN i tvrdimo da je dobar i pouzdan traktor.
Inace radi se o starom modelu koji je imao problema sa nekim sitnicama koje su otklonjene u roku i na vreme.
znaci,1oo ljudi ima loše resene traktore?
 
I uvek se neko iz te gorepomenute firme,nadje da ovde isteriva pravdu.
Pre ovog je bio onaj grigorije,sad ovaj...
 
Znaci uvalili coveku stari model po ceni novoga ono kao ma ko ga je..be izgurace dok je garancije,a posle neka se pusi?
 
Imamo iskustva s ovakvim stvarima... Ako te zajebava i ponizava uvoznik, javljas DIREKTNO u tvornicu u njihovu PR sluzbu i NEMA DA NE BUDE. Posalje im se ovaj video s prevodom, kontakt podatci vlasnika traktora i detaljan opis sta se desavalo i sto kako i zasto mu ne zele ispuniti uslove iz ugovora i zasto mu ne daju servisnu knjigu.

Ako je Tumosan firma IMALO ozbiljna, reagirat ce u roku par dana i ima covjek da bude zadovoljan a ne neki jebivjetar od uvoznika da sramoti cjelu korporaciju zbog jednog slucaja.

Ovdje je problem dokazati da je ista radjeno na traktoru kad nista nije upisano u servisnu knjigu i ovlasteni servis moze kao takav dati knjigu na uvid sudu i sud ce reci da nije knjiga servisa ovjerena...

Kolega je imao problema sa zapadnim traktorom, motor doslovce JEO ulje, nisu ga mogli natociti. Odmah se javio direktno u tvornicu, oni mu odgovorili da ce o svom trosku poslati slep sluzbu po traktor i da ce u ovlastenom servisu sve pregledati i ako su njegove tvrdnje istinite zamjenit ce mu motor. On je bio dovoljno pametan da SVE zivo poslika i da na vise mjesta oznaci glavu, blok, karter... I to na tesko dostupnim mjestima bas da vidi dal ce dobiti kompletan nov motor ili samo neke djelove. Dobio kompletan motor i svi sretni i zadovoljni.
 
Nazad
Vrh