Trimeri

Ja sam prekljuce kosio kod ujaka plac i sljivik dosao brat po mene na brzaka kao ajmo dok nije pao mrak kao nije velika trava ........ja otisao ona od kolena do struka od sudanke do koprive silkom nisam mogao par delova,stavim noz spicim to,vratim silk ali ne vratim i onaj zastitnik za silk nego ostane onaj od noza to je bruka kako sam picio dalje nema da gusi a trava samo vrca. Od sad cu uvek nositi taj stitnik kad kosim sljivik i sl gde se ne trosi puno silk.
 
Nozom, gusta visoka trava ne das gas , probaj i videces. Stavi cirkular pa probaj drvo od 7-8 cm u precniku i to moze da presece.

---------- Poruka napisana u 16:12 ---------- Prethodna poruka je at 16:09 ----------

Ja sam prekljuce kosio kod ujaka plac i sljivik dosao brat po mene na brzaka kao ajmo dok nije pao mrak kao nije velika trava ........ja otisao ona od kolena do struka od sudanke do koprive silkom nisam mogao par delova,stavim noz spicim to,vratim silk ali ne vratim i onaj zastitnik za silk nego ostane onaj od noza to je bruka kako sam picio dalje nema da gusi a trava samo vrca. Od sad cu uvek nositi taj stitnik kad kosim sljivik i sl gde se ne trosi puno silk.

Noz za silk samo smeta kao i onaj dodatak na kome se nalazi noz za silk., bar kod villagera . Ja sam ga skinuo , silk se ionako trosi i ako izadje malo vise samo gas i moze da ostavi golu zemlju sa silkom bez obzira na visinu trave.

---------- Poruka napisana u 18:22 ---------- Prethodna poruka je at 16:12 ----------

NožOm?!
::sramota::

Ti s'Hasom pod ruku, pravac večernja škola za dopismenjavanje.
Analfabeta,21.vek, sramota.


" Glupog čoveka je nemoguće poraziti argumentima. Vilijem Makadu "
 
ne znam koliko je "pametno"raditi bez noza za silk,konstruktor (kakv takav) je predvideo max duzinu strune,tj.gde je najveca isoriscenost u odnosu obrtaj glave/duzina konca.Kad je silk duzi od predvidjenog,onda mora gas do panja da bi se ostvarila kakva tajva centrifugalna sila,u protivnom struna se obmotava oko trave i prevelika je potrosnja i goriva i silka,ova prica je bar za STIHL / Husqvarna.I jos jedna stvar vezana za STIHL (Husqvarna nema) a to je ona "kecelja" sa nozem za strunu,jer pored uloge da odstrani visak ima i ulogu zastite od udaraca kamenja i dr.po nogama
 
[COLOR=Silver je napisao(la):


[/COLOR]Juce trimer radio od 10 pre podne do pola 6 uvece uz krace pauze od ukupno sat i potrosio 4 litra benzina na 25 do 30 ari , kosneja sa silkom i nozom i malo trnja sa cirkularom . Trava bila do kolena . Mozda sam ja jedini uspeo da sa nozom namota visoku travu na glavu ili ne ali sam video da i sa nozom ako je mali gas mota travu oko glave , ali samo sa spoljasnje strane , na osovinu na koju se postavljaju noz , glava sa silkom, i cirkular ne mota. Nikakvih zmaerki nemam na trimer.
Hteo sam da kažem da si gori od mene što se tiče forsiranja ali po količini goriva za to vreme vidi se da i nisi toliko žurio i gasirao i pritiskao u travu. Inače može i na nož da se namotava ako u visokoj travi ima i puzavice. Ja maksimalno izbegavam nož od kad sam u nekoj žari naleteo na zabodeno parče šipke. A zbog manjka vremena uvek radim što brže može. U debljoj travi a sa silkom mora više da zapinje trimer ali je sigurnije. Kad sam naleteo na to gvožđe i okrnjio parče noža nešto je zvrktalo u trimeru i već sam mislio da sam sjebao kardančić ili neki zupčanik ali je posle par minuta rada prestalo i radi već drugu godinu od tad a nisam ništa menjao?
 
Nisam davao pun gas dok sam kosio sa silkom. Kosio je travu sa pola gasa tako , mada se meni noz bolje pokazao za kosenje visoke trave. Noz isto kosi do zemlje kao i silk. Meni je smetala ta zavesica jer mi je stalno zakacinjala o zemlju , neravno pa malo malo pa me zezne , zato sam je i skinuo. Vraticu je kad budem kosio drugu travu , bice manja pa cu da je vratim.
 
imam wilagerov trimer ima noz i glavu za strunu,cistio sam ledinu duz njive kosio mladjar sto promakao motornoj testeri nista mu ne fali malo se pusi noz dok ne prestruze stablo (gde je deblje) i od tad nisam namestao zavesicu sa skidacem strune. jeste da hoce da mlate kamencici po nogama ali pun gas i strunu izvucem 5 do 10cm preko mere pun gas i udri dok ledja ne zabole :osmeh: jeste povecana potrosnja i jeste da vise zapinje motor ali je i ucinak mnooogo veci... ako je gas pun nema motanja strune oko trave cak i kad naidjes na poveci busen... provereno :ppozdrav: pozzz
 
Vulkan nisam hteo da ga mucim bas u prvom duzem kosenju ali ga nisam nesto ni odmarao mnogo. Nije kupljen za gledanje nego da radi. A tek ima da se muci u trnju, mada mislim da sa cirkularom nece ni da oseti to trnje. Sekao sam taj dan snjim i 4 cm debelo drvece u medji oko njive i nije se ni malo mucio ,ali mi je drvo hvatalo cirkular. Da li je dobro za trimer da se kao sto sam video na youtube u da se da gas pa na kratko prinese drvetu i vrati , ali mi tako izgleda kao da udraram o drvo.
 
prinese se lagano stablu,ali tako da ne zagusi kada pocne da pada,kao kod testerisanja,prvo stranu gde pada,oa zavrsni sek sa suprotne strane (pricamo o debljim stablima) ovo tanje ide u cugu
 
Najgore je što svi razmišljaju po principu 'ne treba mi jača mašina, uzeću Svinjnjadžer i završiću posao'..sada, kada bih dobio mogućnost da mi vrate novac, ili da se bar pokvari Svinjnjadžer 1900x, lakše bih podneo, nego da imam ovoliko problema.
Svako ko je iole normalan, pročitaće ovaj thread i shvatiće da Mujo i Haso (lako ćete ih prepoznati, ako ne po neznanju, ono po nepismenosti,sigurno..) dakle, da su Mujo i Haso kupili Svinjnjadžer trimere ove i prošle godine ..i po onom konvencionalnom malograđanskom principu, koriste komunikacijski sistem,jer im je to jedini način da ako nisu glavni u svom selu, budu bar 'vidjeni' na forumu..po principu..'ako sam kupio nešto za 5 para, to ima istu vrednost kao i roba od 500€'. Na žalost, kupovna moć u Srbistanu je uvek bila na nezavidnom nivou..i svako ko se odluči na kupovinu, u ovom slučaju Svinjnjadžer proizvoda, gledaće da uštedi i 50€, samo da ne kupi brendiran trimer.Na žalost, tako sam i ja razmišljao..jer ni meni na selu nije trebalo ništa bolje ni jače od Svinjnjadžer-a..i budući da sam ovde na forumu poslušao savete prethodne generacije 'znalaca' ,uzeo sam Svinjnjadžer trimer i ne mogu da izrazim ogorčenje i kajanje što nisam dodao još 50€ i kupio neki brendiran model.

Ne mogu da se setim kada sam uzeo Svinjnjadžer trimer u ruke, da radim, a da nisam morao da otklanjam kvarove i probleme koje mi je nametao.I evo, posle godinu dana muke i kajanja, moram da ga nosim na servis..koliko kvarova ima, nema šanse da se sve nabroji, jer se ne isplati ni meni da toliko kucam, ni vama da čitate, najjednostavniji način je IZBEGAVATI SVINJNJADŽER U ŠIIIIIIIIIIIIIIIROOOOOKOOOOM LUKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
prodaj ga za neke novce (bilo koje) i uzmi nekog polovnog stihl - a iz uvoza (100 - 150e) i resis se nerviranja,ako te zanima imam mob.od ozbiljnog coveka koji se time bavi od koga sam i ja uzimao i uvek dobro prosao
 
sutra putuje u servis u Kragujevac, pa se nadam da će ga usput negde izgubiti, ili..što je još veća mogućnost, da ga neće ni popraviti, pa ako uzmem novac nazad, da zaboravim jednom i ZAUVEK taj Svinjnjadžer 'brend'.
 
ja sam kupio villager 1250,i odradio poprilicno sa njim i nisam imao ni najmanji problem... inace taj sam kupio po savetu jednog prijatelja koji radi servis trimera,motornih testera i kosacica, ne samo villagerovih vec svih proizvodjaca
 
Mujo priča viceve, a Haso potvrdjuje.
Mujo kupio trimer juče,a Haso uzeo danas i umiru od sreće što su za male pare prošli 'jeftino'.

Tako su funkcionisali i oni koji su mene 'nagovorili' da kupim Svinjnjadžer, pre godinu dana, ovde na forumu, pa ih vidjam pitaju za savete kako da reše probleme sa svojim Svinjnjadžerima koje su pazarili pre mene.
 
prodaj ga za neke novce (bilo koje) i uzmi nekog polovnog stihl - a iz uvoza (100 - 150e) i resis se nerviranja,ako te zanima imam mob.od ozbiljnog coveka koji se time bavi od koga sam i ja uzimao i uvek dobro prosao

Znas li koliko se krecu stihl 350 ili 450 kod tih prodavaca, daju li kakvu garanciju i jel moze da se testira, malo detaljnije pregleda, kakvi su uslovi?
 
Kod nas polovan u dobrom stanju ide oko 350€. Mislim da je to puno bolje malo još namjer i kupiš nov sa garancijom.
 
Nazad
Vrh