Trimeri

prodao STIHL fs 55 (2006.god.) za 150 e,danas pazario STIHL fs 90 (2010.god.) za 250 e
 
Prosto neverovatno,zvao sam sve koji trguju sa polovnim trimerima i niko nema nista .

Jel ima neko frezu za stil trimer? Zanima me jel moze da se koristi za okopavanje oko voca i jel tesko raditi sa njom i za coveka i za trimer.Hteo sam trimer da kupim samo zbog toga.
 
xsale, samo BEŽI od Svinjnjadžera,nemoj da te Mujo i Haso nabede da ga uzmeš,jer ćeš sa njim,u najboljem slučaju,proći tako da ćeš jednu sezonu raditi bez većih problema,a posle toga,ako ne i odmah,ćeš gorko zažaliti što si bacio 200e,jer sam negde,uzgred,primetio da taj Svinjnjadžer model,osim što kosi travu i seče drva,ima opciju i za freziranje..:D
Za taj novac ćeš kupiti polovan IMT506,juče sam frezirao,tačnije orao:) baštu,ukopavao sam ga u zemlju(koja je prilično rastresita), nema za*ebancije,to kad Nemac napravi,a Srbin sklopi..:D to mora da radi.Šalu u stranu,moj ti je savet uzmi IMT506,nećeš zažaliti.Ćak i ne troši mešavinu kako sam mislio da će da troši,štaviše..iznenadjen sam potrošnjom.

Moja ocena za IMT506 je 10/10.
 
Imam vec frezu,imam i onu sto se kaci na traktor,ali one mogu samo pored spalira,a ovo na trimeru sam mislio da koristim umesto motike ,tamo gde ove freze ne mogu da dohvate.

@ TheBigBang Naravno da necu uzeti Vilagera ni bilo sta sto je za "jednokratnu " upotrebu.Kupio sam Stil motorku pre skoro 30 godina i jos radi perfektno,sta mislis koliko bih Vilagerovih testera do sad promenio,I opet kad odem da radim volim da zavrsim sta sam poceo odjednom,a ne da pravim pauze kod majstora.
 
xsale,baš tako..evo ja juče krenuo da sredjujem baštu i hteo sam pre freziranja da pokosim travu (livadu) oko bašte, i pošto sam se grdno prevario i uzeo Svinjnjadžer-a,prošle godine..misleći da mi ne treba ništa bolje,za moje potrebe,sada se gorko kajem,jer ne mogu da se setim kada sam nešto radio sa njim,a da mi nije pravio svinjarije.Uzalud je što motor radi,kad ti mešavina kipi na neko kinesko njesra od gume.Juče trgnem da ga upalim, izvuče se starter kanap u kompletu..i umesto da odradim taj sitan posao,više vremena sam izgubio,popravljajući njega,nego što sam efektivno radio.
 
Ja imam neki INTAKE crveni trimer. Kupio polovan prošlo proleće za 90 evra i nikakvih problema. Mali je i lagan ali opet fino snage a stavljena je velika glava i stavljam deblji silk. Odradi i po dva sata bez odmora, samo par minuta dok se vratim nazad i ponesem flašu sa gorivom kad nestane u rezervaru. Usija se da možeš da se oprljiš tamo gde je spojen onaj štap za motor ali se motor ne istopi :osmeh:. Šta ću kad nemam vremena da se odmaram u hladu. Ma japanci su čudo.
 
Prosto neverovatno,zvao sam sve koji trguju sa polovnim trimerima i niko nema nista .

Jel ima neko frezu za stil trimer? Zanima me jel moze da se koristi za okopavanje oko voca i jel tesko raditi sa njom i za coveka i za trimer.Hteo sam trimer da kupim samo zbog toga.

Jesi li se preeracunao koliko ce da te kosta kombi mtor plus kombi dodatak freza .Po mom racunu to ti je preko 500 evra samo motor i freza.

---------- Poruka napisana u 12:44 ---------- Prethodna poruka je at 12:39 ----------

prodao STIHL fs 55 (2006.god.) za 150 e,danas pazario STIHL fs 90 (2010.god.) za 250 e

nek sluzi masina bar 7-8 godina. :ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 13:20 ---------- Prethodna poruka je at 12:44 ----------

Moje misljenje da je bez obzira na marku ta freza neisplativa kupiovina. Za Villagera kosta 17000 mozda i vise a za sthila i husqvarnu preko 300 evra.

---------- Poruka napisana u 13:58 ---------- Prethodna poruka je at 13:20 ----------

Juce sam ga prvi pyt palio i upalio je iz drugog puta. Prvo tri puta pumpica , sauk u polozaj zatvoreno, levom rukom gas , kolenom pridrzavao i desnom povukao kanap . Sekao trnje nozom, ugasio , pricao sa komsijom , povucem upali iz prve bez ikakve muke sa saukom u polozaju otvoreno , bez dodavanja gasa samo povukao kanap za paljenje. Jos sam i pored puta udario nozom kamen i sad mi se ivica noza na mestu gde je udarila o kamen malo iskrivila i ispala ostra kao zilet. Ali to cu morati turpijom da ispravim. Sve u svemu nije trimer toliko los da bi se bezalo od njega .
 
Poslednja izmena:
Ako je za manji sljivik,dvoriste i malo uvratine onda se isplati.
Ujak ga ima odrzava sljivik ajd od prilike 100-150 stabala + dvoriste,put i uvratine za 15-20kj vec 2-3 godine.
 
Njegov je onaj srednji mislim da je oznaka BC1250 za te novce se opravdao,zapravo njegov je stariji ovo ce mu biti cetvrta sezona sad sam prebrojao.
 
Kakvi su villager trimeri,jesu krs ili to vredi uzimati, jer sam razmisljao da uzmem jedan

Slobodo uzmi , to nije Husqvarna i Stihl i kosta manje od trecine stihlai husqvarne. Kako se kome zalomi , nekome los primerak , nekome dobar . Uglavnom nisu savrseni a odradjuju posao . Uz model sa oznakom bc 1900x , crna plastika sive rucice se dobija ,glava sa silkom, trokraki noz i cirkular , ima 1,9 KS i kosta malo vise od 20000. Narandzasti koji imaju 1,2KS model bc 900 s , 1,7 KS model bc 1250 S i 1,9 KS model bc 1900S i uz koje se dobija samo glava sa silkom i trokraki noz. Sa svim narandzastima mozes da koristis cirkular koji se posebno kupuje i na koji agromarket ne priznaje garanciju ako se pokvari pri radu sa cirkularom, a opet kako oni mogu da znaju da li je koriscen cirkular ili ne.
 
Poslednja izmena:
E i meni bas za to treba i za istu skoro povrsinu . Koji model ima i koliko konja
Ima 100ks i i doživotnu garanciju, a zamisli..košta samo 200€.
Moj ti je savet, da ako imaš 50-100€ viška, uštediš taj novac, umesto što bi dodao za neki brendiran trimer..idi na more!.. a tih 200€ uložiš u Svinjnjadžer, ima da se naodmaraš za 200€, veruj mi, nećeš ni morati da radiš..pošteno si platio 200€ i za taj novac očekuješ najbolje, zar ne?

http://poljoinfo.com/showthread.php?127-Motokultivatori-opšta-tema&p=507752#post507752
::novac:::sreca::ideja:
 
opet sam se zeznuo i moram da obrisem post.

---------- Poruka napisana 06-05-12 u 12:12 ---------- Prethodna poruka je 04-05-12 at 15:19 ----------

Juce trimer radio od 10 pre podne do pola 6 uvece uz krace pauze od ukupno sat i potrosio 4 litra benzina na 25 do 30 ari , kosneja sa silkom i nozom i malo trnja sa cirkularom . Trava bila do kolena . Mozda sam ja jedini uspeo da sa nozom namota visoku travu na glavu ili ne ali sam video da i sa nozom ako je mali gas mota travu oko glave , ali samo sa spoljasnje strane , na osovinu na koju se postavljaju noz , glava sa silkom, i cirkular ne mota. Nikakvih zmaerki nemam na trimer.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh