Trimeri

Pitao sam u servisu kazu da bi ga oni naostrili da je trebalo i sta bi bilo da udaris u kamen sa ostrim cirkularom.
A ti ga naostri ako mislis da treba. To im je bio odgovor.
Gledao sam i ja husqvarnine cirkulare, jesu ostri ali nisu nalik ovom sto sam dobio uz trimer.
Na prvi pogled lici kao zubi na lancu testere.
 
da ne bude zabune,ja sam i napisao da je cirkular husqvarna maxi s,mozda je to neka nova kineska tehnologija i potpuni zaokret u shvatanju pojma "ostro",jer sta bi bilo kada bi lanac na testeri bio ostar i udari u neki ekser...bolje ovako tup i samo gas !
 
da ne bude zabune,ja sam i napisao da je cirkular husqvarna maxi s,mozda je to neka nova kineska tehnologija i potpuni zaokret u shvatanju pojma "ostro",jer sta bi bilo kada bi lanac na testeri bio ostar i udari u neki ekser...bolje ovako tup i samo gas !
:haha::haha::haha:

U pravu si od ostrog lanca ostane gomila strugotine ovako od tupog samo prasina.:osmeh:
 
Pardon mislio sam na husqvarnin cirkular da mi zub cirkulara lici na zub lanca posto ima" kruzni" rez(ostri se kruznom turpijom).
Na 1900x je standardni cirkular
photo.php
photo.php


---------- Poruka napisana u 12:45 ---------- Prethodna poruka je at 12:44 ----------

photo.php
http://www.facebook.com/photo.php?f...7196156.108857.100000602634024&type=3&theater
 
Rastureni su zubi na villidzerovom cirkularu, bas sam gledao to kad sam uzimao. . . Moje neko misljenje je da moze da sece do 15 cm. . .
 
Na taj sam husqavrnin i mislio u kg je oko 1000din
a taj crni sam dobio uz 1900x.
PITANJE kao izbacujete slike na stranicu.
 
Za ove pare nije los.18000din.
I sve zavisi sta imas da kosis i koliko.
Sve u svemu kao sto su pisali ranije jedan rezervoar pa odmor i trajace dugo.
 
Da li se isplati koristiti trimer za debelo drvece bez obzira na ostrinu cirkulara?
 
naravno da ne,moje misljenje i iskustvo da je i za trimer i za brzinu posla najveca debljina do 5 cm,sve preko toga je posao za testeru,naravno kad naidje nesto i do 10 cm,ali izbegavati jer se i trimer haba i velika je potosnja goriva,opet kazem moje misljenje!

---------- Poruka napisana u 14:33 ---------- Prethodna poruka je at 14:32 ----------

moram da pogledam,mislim da je 20 mm,pogledacu popodne pa ti javljam!
 
Slazem se s tobom . Trimer nije za debelo drvo kao sto ni motorna testera nije za tanko trnje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh