Trimeri

Danas je stihl imao vatreno krštenje kod mene. Verovatno je danas vise upregnut nego za svih ovih 5 godina. Krčio sam neki put radio je noz a bilo je i šiblja debljine ruke. Prijatno sam iznenadjen snagom, tezinom i potrošnjom. 6 godina sam koristio vilagera ali ovo je mercedes. Samo dobra ledja i nema problema
 
Imam kuci husqvarnu 61 testeeru , i dva trmera husqvarna 235r i jedan 240r. Na testeri smo sad radili generalnu , znaci nov klip i cilindar na njoj pokazuje 10 bari. Dok na 240r 9 bari a a na 235r 8 bari. Ima li to neke veze sa zapreminom cilindra?
Vidim preko auspuha da su klipovi u dobrom stanju, cudi me da pokazuje 8 bari.
 
- - - - - - - - - -

Danas je stihl imao vatreno krštenje kod mene. Verovatno je danas vise upregnut nego za svih ovih 5 godina. Krčio sam neki put radio je noz a bilo je i šiblja debljine ruke. Prijatno sam iznenadjen snagom, tezinom i potrošnjom. 6 godina sam koristio vilagera ali ovo je mercedes. Samo dobra ledja i nema problema

Стави му циркулар па да видиш како лако брже и са премалим гасом сече трње.
 
Imam kuci husqvarnu 61 testeeru , i dva trmera husqvarna 235r i jedan 240r. Na testeri smo sad radili generalnu , znaci nov klip i cilindar na njoj pokazuje 10 bari. Dok na 240r 9 bari a a na 235r 8 bari. Ima li to neke veze sa zapreminom cilindra?
Vidim preko auspuha da su klipovi u dobrom stanju, cudi me da pokazuje 8 bari.

To je stvar vezana za termodinamicke procese u cilindru i nema razlike u vezi manje ili vece zapremine motora.
Ako je klip i cilindar dobri, neznaci da su i karike dobre. Kad kompresija pocne opadati, to je siguran znak da treba razmisljati o preventivnoj zameni karika.
U karijeri sam otvorio mnogo motora, ali nikada nisam naisao na karike koje nije trebalo zameniti. Dakle, sve su su bile u vecoj ili manjoj meri potrosene.
Vasi motori svakako mogu raditi jos neko vreme, ali kompresija od 8 bara nije idealna..
 
Ja imam husqvarna trimer koji sam kupio 2009 godine ,kostao je 36k dinara,moj roditelj je kupio sad drugi trimer za kosenje trave,nisam bio zadovoljan kad je narucio trimer,kupio je demon trimer koji ne moze da se meri sa husgvarnom...uopste nerazumem mog g. roditelja
 
Koliko para toliko muzike a uporedjivati trimer od 100 i tadasnjih 2009 sigurnih bar 400 je nemoguce.
Sto se tice kompresije sve cu ovo visokoturazne masine i kompresija ispod 10 bari je vec lose stim da ce raditi i sa 8 ali uz mogucnost veceg grejanja , presisavanja i varijacija u radu. Jednostavno kvalitetom materijala su samo odradjeni da trpe odredjen broj sati rada i osvezavanje masine..Najlakse je kompresiju u barima uporedjivati sa stepenom kompresije donekle jer u svim masinama je razlicito cak i za isti stepen a proracun bi mogao samo inzenjer sa brdom podataka izvesti. Ali u principu motori starijih generacija imaju oko 7,5 do 8 stepen gde bi oko 9 do 10 bari priblizno mereno motorima u ekstra stanju. Novije generacije idu i do 11 stepen sto bi bar 12 do 13 bara trebalo pokazivati
 



U dilemi sam da li da kupim Stihl fs 250 ili Villager bc 2700 xce .STihl kosta sad na akciji 900 km + glava za silk +cikular to je 1000 km,a villager 600 km sa svom opremom.Znam da je Stihl provjerena i dobra marka i zato mi i izbor više pada na njega .Mozda necu imati dovoljno posla ,ali moram se osigurati za slučaj da ga bude.Sa druge strane neki prodavci ,a i korisnici Villagera mi preporucuju da kupim Villager.Molio bi za neki koristan savjet oko izbora trimera .​



 
Ne razmisljaj, stihl ili husqvarna. Vise para u startu ali kasnije se otplati.

Relativno sam pristalica ovog misljenja.. Konkretno u ovom slucaju imamo fs55 koji razumimo se nije gotovo ni zasta osim tog nekog sasvim hobi odrzavanja manjeg travnjaka. To nije ni za metnuti pored pravog trimera ali posto je Stihl s pravom drzi cenu ne zanemarivo visu od pomenutpg Villagera.
Korisnik sam Oleo-Mac Sparta250(klasa fs55) -izuzetan..pouzdan alii ljudi nema to snage to je igracka.
Sto se Villagera tice, imam itisak da malo duvaju tu konjazu odnosno da nije ekvivalento tome sto navedu u specifikacijama al konkretno ovde ipak imas kardan sto mora da vise vredi od malog fs-a.
No.. koristio sam i tu V marku i jednostavno to ipak jos uvek nije doraslo ovim brendiranim uredjajima. Vibracije pa se otpustaju pojedini srafovi.. inace glava oregonova je 5+

Rezime, ili dodaj jos 20 posto na cenu koju si naveo za Stihl ako vise volis ili pak ustedi na vilageru sa nekim umanjenim komforom i povremenim jedovima..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne kudite Vilager trimere za motorke sam cuo i ja da nisu ok a i ne koristim njihove motorke pa ne mogu da dam komentar.Sto se tice trimera imam njihov trimer mislim da nosi oznaku Bc 9000 i mogu vam reci da je odradio posao kod mene samo tako.Kod mene je sigurno preko 10 godina za to vreme nema sta nije kosio od travnjaka,trnja do krcenja zapustenih parcela.Od ulaganja nisam imao nista sto se tice mesanickih kvarova.Ali mislim da ce jos ovu godinu da izgura pa da menjam karike da ga malo osvezim...Sad da li sam ja ubo neki dobar primerak ali cisto sumnjam jer nisam te srece.Tako da ko reskira taj dobija a nekad se i zajebes....
 
Prva serija vilagera koja se pojavila na tržištu je bila kvalitetnija. Ove sada su slabije. I trimeri su sada istog kvaliteta kao i motorke. A za motorke kažu da im je lanac nikad ne strada, uvek crkne prvo motor
 
BC 1900s imam i pozitivna iskustva,pre toga imao polovnu husqvarnu ali kao da je trimerisala stene...jedino sto se dobro gasila,ovaj vilager za tu(neispravnu) husqvarnu tata.
 
Kupovati mašinu od 50000 din, samo da bi nekome pokazali da ste gazda, ja na to nemam komentar. Za hobi upotrebu poljoprivrednlik je i više nego odlican
Villager trimer su se pokazali odlično za svoju cenu.
A generalno je sve tako. Od starih imena je ostalo samo ime dok je kvalitet ostao tamo negde daleko.
I na to pumpaju cenu.
A o rezervnim delovima da i ne pričamo, originali su skuplji nego nova mašina...
 
Cene su previsoke to je tacno. Ja sam kupio polovne.
Kada bih dao 70000din za nov trimer ne bih mogao opusteno da radim, mislio bih na tih 70000din. :)
 
Poslednja izmena:
Od prošle godine imam bc1250s i radi odlično, ali mi je pretežak za pojedine dijelove dvorišta koji su pod većim nagibom pa planiram zamijeniti za nešto lakše. Koristio sam od komšije husqvarnu 323 II i djeluje mi da je taman za moje potrebe pa će ako sve bude po planu ići novija verzija (čini mi se 525 da je oznaka).
Ovaj villager taman ostaje kao rezerva i na selu da se ima čime pokositi groblje i malo oko kuće.
 
@Philby, posjedujem 525 RX jednu sezonu. Znam da je to kratko vrijeme za neki ozbiljniji sud, ali do sad sam zadovoljan kako radi. Izuzetno je lagan, svega 5,1 kg, a opet ima dovoljno snage za moje potrebe. Vibracije, koje proizvodi, su male i ne osjećaju se pretjerano na ručkama. Ako su ti mala težina i udobnost rukovanja važan kriterijum, onda mislim da ćeš biti zadovoljan. Osim toga, 525 RX ima visoko postavljene ručke, koje povećavaju slobodu kretanja kada se radi na strminama. Mislim da će ti i to dobro doći za to tvoje nageto dvorište. :osmeh:
 
Danas prvi put ove godine upalio trimer,i imam problem trimer se muči da primi gas kao da nema pun gas,zapinje,šta može da bude?
 
Zamolio bih vas za pomoć. Husqvarna 135r, kakva su iskustva sa potrošnjom? Koliko razumijem, trebao bi biti mnogo ekonomicniji od npr fs250? Prošle godine je udarila suša pa nisam imao zašto uzimati novu mašinu, ssda su mi u razmatranju ove dvije, definitivno ne trebzm ništa jače, prije bih nešto sto jako malo troši na manjoj travi.

Jedino sam radio sa 535rx, dakle isti 35cc xtorque motor, i na maloj travi je 6dl mjesavine guralo 2.5h, stoga me zanima da li i ostali imaju takva iskustva?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh