Trimeri

Skreso je veceras nesmal od prve al mi malo premal lerpa se zna ugasit.....koliko kod vas ima sarafa za stelovanje...ja vidim jedan za dizanje lera i jos jedan sa oprugom
 
Jesi li namjestio sajlu gasa da bude fiksirana uz rukohvat i cijev? Malo je mrdneš i usljed naprezanja se ler pomjeri 50-100 obrtaja, taman da imaš osjećaj kako nije na poziciji kojoj treba. Takođe, malo je niska temperatura, treba i to uzeri u obzir. Nije isto na nuli i kad je 35-40 stepeni toplije.

Kod mene su isto čini mi se ta dva i nisam nijedan dirao.
 
Ovaj moj trimer nikako nije radio na leru i kako ima samo iglicu jednu za pojacavanje turaze ja je malo zavrnem i sad mi radi na leru a pitanje je dal da je zavrnem jos malo da bi dobio punu turazu...Kad je zavrnem jos pola kruga dobijem punu turazu i bolji odziv gasa al se bojim da nebi sjebo motor....
 
Juče sam pokrenuo sve mašine koje koriste mešavinu čisto da malo prorade. Trimer nije radio od Božića. U trimer sipam samo novu mešavinu.
S obzirom da mi je ostalo stare mešavine kao i ovu što sam zamešao juče da li bi mogao da je upotrebim za tomosovu pumpu za vodu. Da dodam samo novo ulje u tu staru mešavinu i sipam u pumpu. Da li je to dobro? Ili da u staru mešavinu pomešam sa novom u razmeri 1:1 i da još malo dodam ulja.
Skupilo mi se tokom zime od testere koju ne koristim često i od trimera sve ukupno par litara mešavine a nemam gde to da upotrebim pa reko da ne bacim :osmeh:.
 
Et,da se pohvalim da sam se ponovio sa vilager trimerom 1900s...kosta 400 marki (Mozda ima negdje i jevtinij al sam ga kupio neplanirano zato sto mi trgovac ponudi u par rata)
Neznam jos ni koliko je jak,popodne cu ga sastavit pa da vidimo kako radi

Trimer koji vredi svaki dinar, imam ga već 4 godine i mogu reći da je baš uposlen i radi perfektno trebao bi mi još jedan ali otom potom... inače nemam baš iskustva sa drugim trimerima pa ne mogu da komentarišem i upoređujem ali u tom cenovnom rangu mislim da je vrh.

- - - - - - - - - -

Ovaj moj trimer nikako nije radio na leru i kako ima samo iglicu jednu za pojacavanje turaze ja je malo zavrnem i sad mi radi na leru a pitanje je dal da je zavrnem jos malo da bi dobio punu turazu...Kad je zavrnem jos pola kruga dobijem punu turazu i bolji odziv gasa al se bojim da nebi sjebo motor....

Meni su u servisu naštelovali da na leru radi kao da je pod malim dasom, navodno da tako treba.
 
Ja il nisam vjest il ima posebna tehnika al meni treba pomocnik da zakacim trimer za onaj prsluk kad ga obucem i opet da ga otkaci...kako vi to radite,:sta:
 
Ja radim sam, ali sam malo smotao onaj lim za kačenje na prsluku da bude više na L (inače je bio savijen ka dole nekih 30 stepeni). Taman da ne klizi dok provučem osigurač. Ako smotaš previše onda pri skidanju ne ide glatko pa treba naći mjeru.

efe334320e461db016ef34e9a8a51b62.jpg


Inače, trimer uzmeš desnom rukom i dlanom malo pridržiš da alka ostane ispružena kako bi je lakše nabacio na nosač.

8eb1fe6c0c5d76f0d19a9b3f8a77c5b1.jpg


Kad zakačiš ispružiš prste desne ruke da podupreš odozdo nosač i onda provučeš osigurač.
 
Узмеш тример са 4 прста палцем придржаваш део са рупом и гурнеш рупу на куку. Час посла . Кад скидаш са 4 прста узмеш тример за цев и подижеш а палцем притегнеш осигурач да изађе део са рупом. Е сад, ако си леворук онда иде тешко.

- - - - - - - - - -

Ja il nisam vjest il ima posebna tehnika al meni treba pomocnik da zakacim trimer za onaj prsluk kad ga obucem i opet da ga otkaci...kako vi to radite,:sta:
Узмеш тример са 4 прста палцем придржаваш део са рупом и гурнеш рупу на куку. Час посла . Кад скидаш са 4 прста узмеш тример за цев и подижеш а палцем притегнеш осигурач да изађе део са рупом. Е сад, ако си леворук онда иде тешко.
 
Ajde da se i ja malo pohvalim. Proširujemo Stihl porodicu spremamo se za sezonu. fs350 polovan ali u dobrom tako reći odličnom stanju. Ima original uprtače, original glavu za strunu i prvi trokraki nož vrlo malo korišćen. Imao je malo problema sa luftom u onoj plastičnoj biksni kardana ali bilo je dovoljno samo je podmazati lepo i sada radi bez problema mada je ipak naručena i nova za zamenu. Reduktor preventivno otvoren pregledan očišćen i ubačena nova mast. spreman za sezonu







E sad ja se izvinjavam čika stihlu ali ja sam morao malo da prepravim njegov proizvod. Pošto sam visok moram da ga kačim na zadnju rupu ili da popustim kaiševe da bi mi nož ili struna bili vodoravni. E onda mi ručke budu nisko, kad ih privučem ka sebi može da se radi ali mi šake budu u neprirodnom položaju savijene. E onda sam ja malo prepravio nosač ručki, malo obrusio višak materijala i okrenuo ga bliže sebi. Dobija se nekih 5-6 cm ali sada puno bolje leži u rukama


 
Ma drustvo znam ja to ali je ovo epic bar za mene. Da je tipa posesavanj karburatora ili namotavanja silka ok ali kako zakaciti trimer na oprtac to je zajebancija. Mislim da trimer kod njega predstavlja potencijalnu opasnost kako za sebe tako i za druge...
Ali ako je već tako najlakse je zakaciti sa onom kukom. Jednom kad se podesi oprtac posle se samo menjaju rupe.
Obuce se oprtac, levom rukom podigne se trimer, dok se desnom kuka zakacinje za otvor koji najbolje odgovara visini coveka.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Nego ima li ko onaj cuveni frezer za trimer? Ovde kod mene ga ima 8000 din.
Moze li to da radi oko vrsta maline i da koliko toliko kopa?
Zemlja je mekana i trebo bi samo da pokida travu i malo izmesa djubriva sto ostane na povrsini.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ma drustvo znam ja to ali je ovo epic bar za mene. Da je tipa posesavanj karburatora ili namotavanja silka ok ali kako zakaciti trimer na oprtac to je zajebancija. Mislim da trimer kod njega predstavlja potencijalnu opasnost kako za sebe tako i za druge...
Ali ako je već tako najlakse je zakaciti sa onom kukom. Jednom kad se podesi oprtac posle se samo menjaju rupe.
Obuce se oprtac, levom rukom podigne se trimer, dok se desnom kuka zakacinje za otvor koji najbolje odgovara visini coveka.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka

Neznam koji trimer imas al ovaj vilagerov je stvarno tezak,jos uz to ona kuka mlati na sve strane a na sve to sto sam radio samo sa echo trimerom koji se samo nabaci na rame i koji je nosio samo silk...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh