Trimeri

Ja posedujem agm trimer i par godina radi bez problema. Sto se tice mesavine uvek nisotek(sinteticko) 100m na cetri litra benzina ili villager ako ne prolazim pored pumpe. Takav savet sam dobio od prodavca i od tad nista nisam eksperimetisao sa jacinom mesavine. Samo kao lajik nisam znao da treba da se sipa mast u glavu pa ona malo bruji i pusta ulje pa to resavam sa bilo kojom litijumskom mascu koju prvo stavim u spric pa ubrizgam koliko god stane u glavu trimera i odmah se manje cuje. Tako da ti kinezi kako se kome zalomi i nisu losi.A sto se tice popravki delova ima na kilo po oglasima.
 
@motorka sve je to tako...cuo sam za jednog lika sto nov nekoriscen lanac iz kutije preostri...(``to nista ne valja,dok ja ne naostrim``)e sad sta reci,ako neko zna bolje od kompanije sto to napravila kako je bolje sta da mu radis...od njega je samo gori jedan lik sto kad kupi novu masinu ne pitaj me iz kog razloga(jer ni meni nije jasno) odmah rastavi u delove da vidi sta ima unutra...dali je opet sastavi to je druga prica...
 
Još nešto: velika je zabluda da što je deblja nit (najlon, struna, želatin, kanap...) - trimer bolje kosi. Svaki trimer ima optimalnu debljinu (prečnik) niti, s tim što može da koristi "broj" deblji ili tanji. Preterano deblja nit opterećuje mašinu, i samim tim smanjuje joj broj obrtaja i brzinu, pa se dobija kontra efekat - jer seče brzina a ne debljina niti. Zabluda je i da postoje niti sa sajlom ili žicom. Postoje samo oni sa prahom aluminijuma ili grafita koji se stavljaju da se nit manje lepi prilikom zagrevanja u glavi, a izgledaju kao da imaju sajlu. Srećno košenje, trava je krenula!
 
Još nešto: velika je zabluda da što je deblja nit (najlon, struna, želatin, kanap...) - trimer bolje kosi. Svaki trimer ima optimalnu debljinu (prečnik) niti, s tim što može da koristi "broj" deblji ili tanji. Preterano deblja nit opterećuje mašinu, i samim tim smanjuje joj broj obrtaja i brzinu, pa se dobija kontra efekat - jer seče brzina a ne debljina niti. Zabluda je i da postoje niti sa sajlom ili žicom. Postoje samo oni sa prahom aluminijuma ili grafita koji se stavljaju da se nit manje lepi prilikom zagrevanja u glavi, a izgledaju kao da imaju sajlu. Srećno košenje, trava je krenula!

Postoje strune sa sajlom. Izgledaju kao ona sajla za strik za ves ako znas na sta mislim samo je dosta tanja. Kupio i probao. utisci..onako, nit smrdi nit mirise. Za tanju i meksu travu odlicna. malo se trosi i trimer lako ulazi u obrtaje. Kad naleti malo deblje dosta se trosi.
http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=78200061
 


U dilemi sam da li da kupim Stihl fs 250 ili Villager bc 2700 xce .STihl kosta sad na akciji 900 km + glava za silk +cikular to je 1000 km,a villager 600 km sa svom opremom.Znam da je Stihl provjerena i dobra marka i zato mi i izbor više pada na njega .Mozda necu imati dovoljno posla ,ali moram se osigurati za slučaj da ga bude.Sa druge strane neki prodavci ,a i korisnici Villagera mi preporucuju da kupim Villager.Molio bi za neki koristan savjet oko izbora trimera .​



hvala vam na savjetima mislim da cu ipak uzeti stihl fs 250
 
Postoje strune sa sajlom. Izgledaju kao ona sajla za strik za ves ako znas na sta mislim samo je dosta tanja. Kupio i probao. utisci..onako, nit smrdi nit mirise. Za tanju i meksu travu odlicna. malo se trosi i trimer lako ulazi u obrtaje. Kad naleti malo deblje dosta se trosi.
http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=78200061

Rekoh da "izgleda" da ima sajlu, ali je u njemu Al ili grafitni prah. Namena plastične niti je da se troši kod košenja (kao i svako sečivo) ili da se kida ako zahvati nešto čvršće, da ne bi povredio drvo ili se obmotao oko npr žičane ograde (dešava se i pri malom gasu). Za ostale potrebe postoje noževi ili roto lanac. Da, liči na štrik za veš, ali nije. Evo kakav je Oregon-ov:
http://oregon-online.ru/zapchasti-dlja-trimmerov/leska-dlya-trimmerov-narezannaya/oregon-295367e/

 
Pozdrav imam problem sa Stihl fs 55 trimerom prvi od kad sam ga kupio . Ima 3 I vise god . Zapravo motor trokira kada se doda gas ,a na leru radi dobro . Vakumska Pumpica ne drži gorivo. Nadrukam nekoliko puta neće da povuče cuje se kao falš vazduh. Da li su to membrane stradale ili pumpica. Da li je neko imao sličnih problema?
 
Poslednja izmena:
posle 5 godina koriscenja sam imao taj problem na fs 350. Mada nije jos bio problem ali me majstor upozorio da se to pocne desavati. posto je karburator skup odlucio sam da ga prodam dok je jos u super stanju i kupio sam novi tako da ne znam bas kako se moze otkloniti taj kvar . mislim da je najbolje promeniti komplet karburator
 
Pozdrav imam problem sa Stihl fs 55 trimerom prvi od kad sam ga kupio . Ima 3 I vise god . Zapravo motor trokira kada se doda gas ,a na leru radi dobro . Vakumska Pumpica ne drži gorivo. Nadrukam nekoliko puta neće da povuče cuje se kao falš vazduh. Da li su to membrane stradale ili pumpica. Da li je neko imao sličnih problema?
Standardna stvar kod fs55...promena membrana,filtera goriva semeringa pa probati.....iako retko kad uspe...uglavnom treba drugi karburator i gass

posle 5 godina koriscenja sam imao taj problem na fs 350. Mada nije jos bio problem ali me majstor upozorio da se to pocne desavati. posto je karburator skup odlucio sam da ga prodam dok je jos u super stanju i kupio sam novi tako da ne znam bas kako se moze otkloniti taj kvar . mislim da je najbolje promeniti komplet karburator

nije toliko skup za 350 kao ni za gore pomenuti fs55...doduse karburator od 350-tke se veoma uspesno moze servisirati i podesiti da radi kao novi
novi karburatori su oko 50e originali...dok kineski oko 25/30e...pa ko sta hoce
 
Danas palo prvo ozbiljnije košenje, spržio oko tri litra mješavine. Sve bilo super do pred kraj kad se počela rasklapati glava na vilageru BC1250s.
Sastavio i uz malo laganiji rad završio posao, a sad kontam da uzmem neku malo kvalitetniju da imam u rezervi. Čini mi se da se pisalo da od husqvarne paše bez prepravki, zna li ko oznaku?
 
@Philby, ako me sjećanje ne vara, u temi se često pominjala Husqvarna T35 glava, kao moguća zamjena za tu Willager. Sad da li može ili ne može, to će ti najbolje reći neko ko je to već probao.
Obična T35 ima u verziji M10 i M12, ne znam je li normalan ili fini navoj (trebalo bi za M10 normalni 1.50 ali nisam siguran). Mada ima i OVA T35 univerzalna, koja dolazi sa adapterima za više vrsta navoja. Opet poslušaj savjet nekoga ko je to već probao, ovo je samo teorija. :haha:


Edit: Evo i jedan video, sa kombinacijom Villager BC 1250 P i T35 glava. Sad kako je ovi izvedeno i da li treba raditi neke dodatne prepravke, ne znam.

 
Poslednja izmena:
Danas palo prvo ozbiljnije košenje, spržio oko tri litra mješavine. Sve bilo super do pred kraj kad se počela rasklapati glava na vilageru BC1250s.
Sastavio i uz malo laganiji rad završio posao, a sad kontam da uzmem neku malo kvalitetniju da imam u rezervi. Čini mi se da se pisalo da od husqvarne paše bez prepravki, zna li ko oznaku?
Philbi kako reče bezrepipele T35 ja je imam i zadovoljan sam sa radom.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Imam BC900 I bez prepravki I nastavaka ide T35

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh