Trimeri

Postovani forumasi potrebna mi je pomoc oko trimera Husqvarna 240r. Dobio sam ga kao nesipravnog, ali posto me interesuju te stvari cackao sam oko karburatora zamenio membrane i ostale delove i on sad pali. Ali nikako ne mogu da ga ustelujem. H vijak lako namestim ali L me muci. Pronadjem ja max obrtaje i vratim za neku 1/4 kruga ali trimer ima previsok ler , kao da sam dao pola gasa. E sad ide najzanimljiviji deo kada sraf T odvijam trimer umeso da spusta ler on polago povecava. Znaci kad je skroz odvijen T on ima lupam 4500rpm kako kada ga zavijem za 3 kruga on spusti na 4000 i onda kad ponovo zavijam on krene da dize obrtaje.
E sada ja odvijem L diznu onoliko koliko da se smiri rezni alat, to je nekih 1.5 kruga od maksimuma . Ali imam problem jer tesko ubrzava, i svecica je garava.
Sumnjam da negde vuce fals vazduh i zato moram da odvijem L diznu. Sta vi mislite i gde bi moglo da vuce ako je do toga. Kod karburatora nije.
Da li magnet sme da se mrda? Kod mene mrda levo desno , ne puno ali mrda.
i primetio sam da mi iz auspuga izlazi gorivo, to je verovatno jer sam odvio puno ler diznu.
Svaki savet je dobro doso.
 
Ako ti mrda bocno na magnetu najverovatnije su ti losi lezajevi na radilici pa su pohabani i semerinzi i tuda provlaci fals vazduh. Jedino mesto je to ili spoj karburatora sa stublinom ako se desi da falsira vazduh i zato i nemoze da se usteluje kako treba a nije dobro ni po motor jer smesa nije adekvatna
 
Hvala vica022 . Posto imam jos jedan trimer i testeru gledao sam i kod njih mrda ali savim malo ali oni rede odlicno. Je li komplikovano da se zamene ti lezajevi na tom modelu?
Gde mogu naci te lezajeve i semeringe?
 
Kao i na svakom modelu motor mora u paramparcad da se raskopa i kvalitetni lezajevi da se ubace. Mozda bi bilo mogucnosti da probas samo kvalitetne semeringe zamenuti pa vidi jer to se spolja da uraditi ako su klasicni semerinzi. Skines magnet i sa druge strane kvacilo i dolazis do njih. sa obe strane radilice dolazi po jedan semering. E sad ako su klasicni semerinzi trazi kvalitetnije silikonske obavezno
 
Ne bih ti preporučio frezu za trimer, bez obzira što je deklarisano da može. Možda za neka površinska, sitnija usitnjavanja..ali da freziraš površinu onako kako bi to frezirao motokultivator , nemoj ni da razmišljaš.
Za takvu površinu ti se više isplati da uzmeš motiku i grabulje pa da to ručno usitniš.
U svakom slučaju ćeš glavu trimera menjati veoma često, pa koliko se sve to isplati , na Kineskom Villager-u, razmisli.
Imam 1900X (crni model), radi Ok..ali ga koristim sezonski čisto za travu po dvorištu, pokosim i parče livade, oko 20tak kvadrata, pokosim i livadu od 2-3ara..ali sve to uz pauziranja i obavezno menjanje silka svaki čas, jer se Stihl silk lepi za glavu trimera (koristim T-35 Husquarna), takodje se trava zamotava oko glave trimera..tako da,..sve ima svoju cenu..
 
Freza i nije namenjena obradjues ledinu već za sitna okopavanja, za kopanje oko maline,kupine i u bašti. Tako gde bi radio motikom radiš sa frezom, dosta brže i lakše.
 
O ledini nema govora.
Upravo sam i rekao za freziranje već kultivisane zemlje. Probajte uostalom.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
:sta:

Za vikend uzeo da sredim malo obalu njive, kosim, kad u jednom momentu vidim nešto se krivim dok kosim, nije nešto u redu. Stanem i pogledam, kad ono se okreće ceo kardan do motora, a radi i kosi sve normalno, samo se ceo okreće u motoru tako da kažem. Gledam jel se šta ošrafilo, ne vidim ništa. Imali neko :ideja: šta mu je pre nego što krenem da ga otvaram. Viladžer 1900 je u pitanju. :cao:

Niko nema ideju šta može biti, častim :ppozdrav:, vodim na :pecanje:
 
Poslednja izmena:
Ovo se meni desilo letos u košenju livade....:sta:
Nisam znao da je to čest problem....
Osiguravajući šraf popustio, navoj nekako "oblaznuo", a motor se nakrivio naopako....
Osetio sam da je promenio zvuk, al, rekoh, vrućina je.....
Baš sam se iznenadio kada sam ugasio i krenuo da ga skinem sa sebe, posle tražio po alatu u kutiji traktora da nađem bilo kakav i obezbedim, makar da završim započeto, nije mi se išlo kući zbog "prokletog" šarafa...
 
Na prvim serijama fabricki nije bilo tog srafa...kasnije su poceli ubacivati m5 sraf koji je mekan pa pukne...na novim trimerima odmah promenim sa srafom u kvalitetu i nema problema
na slikama gore je serija bez srafa..pa sam ubacio sraf za lim i resio trajno problem...
 
Imam problem sa trimerom, Stil FS 55.

Kada sam skinuo glavu za laks i namontirao nož da bih mogao krčiti, sjeći javio mi se problem.
Motor radi i sve u redu ali nože se ne okreće! Kako god dodam gas, motor radi ali ne prenosi do noža i on se ne pomjera.

Šta bi moglo biti u pitanju?
Je li veliki kvar?:sta:
 
Nazad
Vrh